Ankara' dan alınacak giriş seviyesi bay-bayan bisiklet seçimi için yardım

Tepki
0
Herkese merhaba. Uzun süredir kız arkadaşımla bisiklet alma planı yapıyorduk ve sonunda almaya karar verdik. Giriş seviyesi ve kısıtlı bir bütçe olacağı için fazla alternatifimiz olduğunu zannetmiyorum fakat bir de sizlere deneyimli kişilere danışmak istedim. Bisikleti kısıtlı bir alanda kullanacağımız için şimdilik çok profesyonel modellere de ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum.

Öncelikle birkaç sorum mevcut.

- Toplamda alacağımız bisikletlerin ortalama fiyatları olarak 300 er TL olarak düşünmekteyiz. Acaba bay ve bayan olarak önerebileceğiniz model var mıdır?

- Şu ana kadar araştırmalarım sonucu gördüğüm bayan için Bianchi' nin Alice modelini beğendik. Kendim içinde Bianchi Speed, Salcano giriş modelleri, Geotech Atlas modelini düşünmekteyim. Acaba bu seçimler hakkında yorumlar nedir?

- Bu modelleri almak için Ankara' da gidebileceğimiz yerler neresidir acaba? Açıkçası ben ulus' daki Yiba çarşısına bakmak istiyorum acaba hem fiyat hemde model seçeneği olarak faydası olur mu?

Son olarak sormak istediğim bisikletleri alırken bize hazır olarak mı teslim ediliyor yoksa bizim servise götürüp birleştirmemiz mi gerek?

Yardımcı olacak kişilere şimdiden çok teşekkürler. İyi günler.

Scudo
Tepki
29
seçenekler arasında en iyi marka kuşkusuz geotech.hangi modeli derseniz sanırım energy veya atlas fiyatları uygun olduğu için işinizi rahatlıkla görür.

bir de salcano ng 650 ve leonardo var.leonardo disk frenli önde amortisörü var.
son olarak
kalite arıyorsanız=geotech
donanım arıyorsanız=salcano seçim sizin.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kutay Yıldırım

Ücretsiz ilk montaj internetten alımlarda oluyor. Direk dükkandan alacaksınız zaten birleştirilmiş oluyor. Bazen ellerinde aynı bisikletin farklı kadroları olabiliyor, onları kolide bekletebilirler, bu durumda bile birkaç saat içinde teslim edilir.

@Kutay Yıldırım

Açıkcası Alice'i Ankara'da bulmanız zor gibi. İnternette yeniankaramotor diye bir site var google'da araştırırsanız orada var gibi (270 TL yazıyor, direk dükkana gidip pazarlık yapabilirsiniz). Yenimahalle'de performans bisiklet var orada salcano ng 650 var 341 TL'ye bence iyi. (yine google'dan bakabilirsiniz performans bisiklet yazarak)

Tepki
0
Öncelikle cevaplar için çok teşekkürler.

Bianchi Alice' i aslında Boyner mağzalarında görüp beğenmiştik. Yazdığınız siteye de baktım sanırım bu da ulus' da bulunan bisikletçilerden biri ki o civara zaten bakmayı düşünüyordum.

Performans bisiklet' i de bakacağım yerler arasına ekliyorum.

Kendime alacağım model olarak sizce ilk önce Salcano ng650 yi mi ön planda tutmam gerekir?
Bu model yanında Geotech Atlas ve Bianchi Speed modeli nasıldır? Birbirlerine göre belirgin farklar içerirler mi acaba?

Tepki
0
Günaydın herkese,

2 gün içinde bisikletleri almayı düşünüyoruz bunun için ilgili arkadaşların yorumları benim için çok önemli.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kutay Yıldırım

salcano ng 650'nin kadrosu alüminyum olduğundan daha hafiftir, bianchi speed ve salcano leonardo çelik kadrolu 17 kg üstü ağırlıkları (ng 650 14.9 kg civarı sanırım)

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
scud üretimden kalkan bir model. donanımı fena değil o fiyata ama ng 650 daha iyi bence.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hangi yılın üretimi bilmiyorum ama sedonanın 2010 modelleri arasında yer almadığı kesin.
(link)

Tepki
0
@Aybek Cihan

Bunu sormamın sebebi aynı bisikleti bir ilan sitesinde görüp performans bisiklete attığım bu mesaja : Satmakta olduğunuz bu model acaba halen elinizde mevcut mudur? Sedona' nın kaç yılı modeli bu acaba?
aldığım cevap içindi.

Cevapta bu : Evet elimizde var bu modeller 2010 yılında çıkan özel modeller.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kutay Yıldırım
350 TL'ye özel model olmaz. zaten google'a bisikletin adını yazınca bisikletforumda 2007 yılına ait mesajlar çıkıyor 'scud nasıl - alınır mı?' diye.

Tepki
0
Öğleden sonra bisikletleri almak için çıkacağım ama halen kafam karışık..

Bianchi Alice' i alacağımız kesin ve ulus civarından büyük ihtimalle.

Fakat kendime alacağım model için halen kararsızım ve nerelere gideceğimi de tam bilmiyorum. Elimde 3 alternatif var.

-Bianchi Speed
-Salcano ng650
-Drag One

Şu ana kadarki araştırmalarımla Speed fiyat ve performans olarak iyi gözüküyor, herhangi bir sorun da okumadım.

Ng650 çok tavsiye edilen fakat forumda da mevcut olan bir çok sorun okudum, hem bisiklet ile alakalı hemde servis vs.. Bu modeli almaktan soğutan neden bu.

Drag One hakkında maalesef hiçbir yorum bulamadım. Ama bana güzel bir model gibi göründü..

Çok kararsızım..

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
(link) Drag baş bayii var...
Bir de (link) bisikleti de incele.

Not 1:Bisikleti bayiisinden almak veya sadece bisiklet satan ciddi firmalardan almak her zaman daha iyidir... Başın fazla ağrımaz...
Not 2:ö.m de yollamıştım..Soracağın birşey varsa yazarsın kardeşim...

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
speed alabilirsiniz ng650den daha ucuza gelir hem. ben bütçenize göre en iyi bisikleti tavsiye etmeye çalıştım, az kullanacaksanız speed yeterli olacaktır hem alice ile iyi bir takım olurlar.