Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara Çukurambar'dan merhaba :)

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında genckanat tarafından paylaşıldı.

1. genckanat

genckanat Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    En son 1995'te aktif olarak bisiklet kullandıktan sonra bisikletinin çalınmasıyla birlikte sporu bırakmak zorunda kalan, artık büyüyünce ve hareketsiz bir yaşama başladıktan sonra eski hobisini canlandırmak isteyen bir amatörden herkese merhaba :)
    Bizim zamanımızda modaydı, %90 asfaltta da kullansak dağ bisikleti alınırdı. Zaten şehir bisikletleri bagajlı ve çamurluklu olduğu için yaşlı işiydi, hiç de spor gözükmezdi gözümüze :) Göbekten amortisörler çıkmamıştı o zaman.. Çıksaydı tabi ki o daha havalıydı o alınırdı :cool:
    Artık zaman etkisini gösterdikçe kilolar da artmaya başladı ve bu bahaneye sarılarak eski spora geri dönüş yapmak farz oldu. Tabi ihtiyaçlarım değişti, ufak ev alışverişlerini almak ve 19 aylık oğlumu alacağım bebek koltuğuyla beraber gezdirmek için şehir bisikletinin bana uygun olacağını düşündüm. Yaklaşık 1 haftalık araştırmalarım gerek internet gerekse bisikletçilerde devam etti. Amacım direk şehir bisikleti almaktı ama hem fiyat, hem ikinci el piyasası, hem de hafif bir kadro olması için Performans Bisiklet'in de yardımlarıyla Kron'un XC-150 dağ bisikletini modifiye ederek lastiklerini düz ve ince lastiğe çevirdik. Daha sonra da çamurluk ve bagaj ekledik. Benim gözümde hala dağ bisikletleri daha spor, bu şekilde biraz havasını kaybetti ama yapacak birşey yok :D
    Bisikletimi Cuma günü aldım ve günde yaklaşık yarım saat kullanmalarla tekrar alışmaya çalışıyorum. Tabi ki eskisi kadar seri olabilmek ve denge kontrolüne sahip olabilmem için zamana ihtiyacım var. Zaten iyice alıştığımı hissettikten sonra oğluma koltuk alıcam.
    Şu anki planım haftaiçi hergün işten sonra 7-8 arası bisiklete binmek. Bu saatlerde beni Çansera civarlarında bulabilirsiniz... :D
    Herkese kazasız keyifli sürüşler dilerim...
    Bu Bisikletimin ilk hali:
    Bu da şehirli hali:

FIRAT EMRE KARAMUTLU bunu beğendi.
  2. kamil şayan

kamil şayan Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    geri dönmeniz sevindirici. hayırlı olsun kazasız belasız bol pedallar dilerim:) bu modelden ben de düşünüyorum yeni almış biri olarak iyi ve kötü yönlerinden bahsederseniz çok sevinirim.

genckanat bunu beğendi.
  3. Alpaslan.Savacı

Alpaslan.Savacı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Guzel birseye basladiniz. Cocugu da alistiracaksiniz, bu da guzel. Hayirli olsun bisiklet de 10 numara olmus.

genckanat bunu beğendi.
  4. genckanat

genckanat Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Teşekkür ederim.Bisiklet tasarım olarak çok hoş.Kadronun alüminyum olması sayesinde oldukça hafif.Şu ana kadar gördüğüm tek kötü özelliği vites sistemi.Sanırım ayarlarında bir sıkıntı var, vites yükseltirken bir sıkıntı yok ancak düşürmek çok zor.Bir türlü tam geçmiyor.Bir ayar yaptırmama fayda var...

5. Özel onur

Özel onur Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hayırlı olsun... Güle güle kullanın...

genckanat bunu beğendi.
  6. myesilyurt

myesilyurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Hayırlı olsun. 100. yıl - Çukurambar taraflarında epey bir bisikletçi birikmeye başladı. Turlara beraber gidilebilir. Ben de 100. Yıldayım. Birkaç arkadaşla birlikte. Güle güle kullanın.

genckanat bunu beğendi.
  7. huseyin y.

huseyin y. Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun...Güle güle kullanın yeni bisikletinizi.

genckanat bunu beğendi.