Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara civarı dağ bisikleti rotası

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ekrem_karahan tarafından paylaşıldı.

1. ekrem_karahan

ekrem_karahan Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Yeni Zelandalı birisi benimle iletişime geçti. 9 mayıs'ta Ankara'ya geliyormuş, MTB yapabilmek için Ankara civarındaki MTB sürüş rotalarını sordu.
    Ben Odtü kampüsünü ve Işık dağını söyledim. Kampüsün onu tatmin edemeyebileceğini de ekledim.

Başka fikri olan varsa, paylaşabilirse sevinirim.

Ekrem

2. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ankara yakın çevresinde bildiğim çok parkura musait pek yer yok ama eymir gölü etrafı ufak bir tur olabilir. aynı şekilde mogan gölü etrafıda olabilir ama bu dediklerim biraz ufak hafta sonu turları tadında olur, aynı şekilde tatmin edici bir tur olacağını sanmıyorum..

3. ali can çalış

ali can çalış Kıdemli Üye

Seviye:
    Panora karşısından Trt ormaına girin ve dolaştıktan sonra Eymir gölüne doğru inebilirsiniz. Rota için google earth'ı tavsiye ederim. Bu orman benim çok hoşuma gidiyor. Tabii her inişin birde çıkışı var. Beni hanım gelip alıyor:)) Sizde ya ormandan yürüyerek ve bisikletle, ya da trt yokuşundan geri çıkabilirsiniz ama iki alternatifde oldukça uzun ve yorucu yokuşlar.

Akşam müsait olursam size kendi rotalarımı çizer gönderirirm.

4. Emre77

Emre77 Üye

Seviye:
    Mühye Köyünden Elmadağ'a tırmanabilirsiniz. Tamamı toprak yol. Son 4 km si arnavut kaldırımı.
    Zor bir parkurdur. Antremansız çok zorlar.

Zirveden tüm Ankara'yı görebilirsiniz. Haftasonu olursa biz de katılabiliriz size.

5. AlpŞahinoğlu

AlpŞahinoğlu Üye

Seviye:
    mühyede motokros parkuru vardır eski bir de gaölbaşı haymana yolunda ballıkpınar dan girerseniz yine motokros parkuru oradan inceğe kadar inanılmaz yollar var fakat eymir çevresi kadar renkli değil...

6. Mansur KHASSANOV

Mansur KHASSANOV Kıdemli Üye

Seviye:
    Abiler ve beyler, havalar ısınınca şu parkurları beraber pedallamak için burdan duyurur, haftasonu çıkalım mi?

7. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eymir'de fazlasıyla rota mevcut. Aşağı inen geniş toprak yolların haricinde belki de çoğunuzun daha keşfetmediği, iniş ve çıkışlarıyla müthiş teknik parkurlar da var. Nisan, Mayıs aylarında bizler paso oradayız zaten. Denk gelirsek beraber pedallarız.

cagriy bunu beğendi.
  8. Hüseyin Odabaşı

Hüseyin Odabaşı Forum Demirbaşı

Seviye:
    cagriy bunu beğendi.