Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara çamkoru kamplı bisiklet turu gidiş dönüş 240 km

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında hakan yüksel tarafından paylaşıldı.

1. hakan yüksel

hakan yüksel Üye

Seviye:
    Merhaba bisikletforum üyeleri,Haziran 2013'te Kıymetli Dostum Doğan Kadir Yıldırım(Beden Eğitimi Öğretmeni) ile gerçekleştirdiğimiz Ankara Çamkoru bisiklet turumuzu sizlerle paylaşmak istedim.Sabaha karşı 04.10 da Ulus'ta operanın karşısında buluştuk.İlk mola yerimiz Ayaş yol ayrımındaki Opet oldu.Evden getirdiğimiz pastayı böreği Allah ne verdiyse çay eşliğinde bir güzelce mideye indirdik.Burdan sonra kurtboğazına kadar pedalladık.Burayı bilenler bilir çok güzel baraj manzarası eşliğinde Ahmet Bey'in semaverde demlediği çayları yudumlamaya başladığımız sırada bir müteaahhit ağabeyimiz Bitlis peynirini ve ekmeğini bizimle paylaştı.Yolcu yolunda gerek diyerek vedalaşıp ordan ayrılıyoruz.Çeşmelerde mola verip kana kana suyumuzu içiyoruz.Saat 10:45'te soğuk su milli parkına varıyoruz.Asıl amacımız burda konaklamaktı ama şeytan dürttü bize çamkoru'ya doğru yola düştük.Kızılcahamam'dan köftelerimizi yaptırıp Çamkoru'ya doğru yola koyulduk.Hava bulutlu yağmur yağdı yağacak ama ne hikmetse bizim vardığımız yerleri sel götürmüş biz oralardan geçerken tek bir damlaya bile yakalanmadık.Her yokuşun bir inişi var derler ya biz o inişi maalesef Kızılcahamam-Çamkoru yol ayrımından itibaren hiç görmedik.Hep yokuş hep yokuş...Bitmek bilmeyen yokuş...Etrafta uzun bir süre boyunca çeşmeye de rastlayamayınca sinirler gerilmeye ve motivasyon düşmeye başladı.Nihayet bir çeşme bulunca kendimize geldik o moralle kalan yokuşu tırmandık.Nihayet Çamkoru Milli Tabiat Parkı'na ulaştık.Çadırımızı kurduk.Köftelerimizi pişirip çayımızı da demledikten sonra kendimize geldik.Sabah kalkıp doğada yürüyüş yaptık.Kuş cıvıltıları tertemiz orman havası renk renk çiçekler insanı mest ediyor.Çadırımızı ve eşyalarımızı toplayıp yola koyulacaktık ki benim bisikletin tekeri patlamış inik bir vaziyette...Hemen eski lastiği söküp yeni iç lastiği taktım.Bu arada esaslı bir yağmur başladı.Çamkoru'dan Kızılcahamam'a gelinceye kadar ıslandık.Şunu belirtmeden geçemeyeceğim yokuş çıkarken hep içimden kendimi motive ediyordum Nasıl olsa (inşallah)bunun dönüşü var diye...2 saatte çıktığımız yokuşu yarım saatte 50 km hızla inmiştik.Kargasekmez artık bizim için çocuk oyuncağıydı...Ondan sonra zaten hep yokuş aşağı ya da düzlüktü.Saat 20.45 gibi evimize varmıştık.Geride bizim için tatlı bir anı kalmıştı.Yeni planımız Bayramdan sonra Nevşehir ya da Beypazarı-Kızılcahamam-Ankara turu naspise.

2. MURAT AKBIYIK

MURAT AKBIYIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok güzel tur olmuş ayağınıza sağlık :D

3. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hocam bisikletlerinizin modelleri nedir?

4. hakan yüksel

hakan yüksel Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim Murat Bey gerçekten çok güzel bir turdu.

5. hakan yüksel

hakan yüksel Üye

Seviye:
    Kron tourer ve trek fx 7.1 di.

6. murat sengul

murat sengul Üye

Seviye:
    Değerli hocalarım emeğinize sağlık muhteşem bir tur devamını bekleriz :)

7. hakan yüksel

hakan yüksel Üye

Seviye:
    Murat Bey çok teşekkür ederim.Öncesi olduğu gibi sonrası da olacak inşallah.

8. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık, paylaşımınız için teşekkürler. Geçen yıl bende yalnız o yolu pedallamıştım, gerçekten güzel bir rota. Bir aksilik olmazsa bayramın 2. günü bir arkadaşımla gideceğiz.

9. hakan yüksel

hakan yüksel Üye

Seviye:
    Sağ olun Cüneyt Bey size de şimdiden kazasız belasız güzel bir tur diliyorum.Yolunuz açık olsun.

10. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş. gördükçe benimde canım çekiyor. inşallah en yakın zamanda bir yol arkadaşı bulur. böyle zevkli bir gezi yaparım.
    Ama bende teker patlamasın :D Paylaşım için teşekkürler.