Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara-Bursa

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ali.K tarafından paylaşıldı.

1. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bayramdan sonra(kasımın başlarında)Ankara'dan Bursa'ya tek günde veya maks 2 günde gidebilecek arkadaşlar varsa görüşelim.Muhtemelen bi haftasonu olur ama tarih kararlaştırılır.

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Havalar soğumadan bitirelim şu işi:)

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Eğer tarihiniz belli olur bende müsait olursam Eskişehire girmeden sizleri karşılarım Bursa tarafına da hatırı sayılır bir km ye kadar yolcu ederim .Arada mola vermek isterseniz de misafirim olursunuz.

4. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkür ederim abi tek gelmeye karar verirsem Eskişehir'de kalırım heralde tek başıma 400 km çıkaramam.

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Dediğim gibi 2-3 gün önceden bir özel mesaj yeterli Eskişehirde kalırım dersen Eskişehire 50-75 km kala karşılarım beraber döneriz dinlendiririm seni :)

6. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sınav dönemine denk geliyor. Zaman uyarsa bende Ferhat abinin yanında gelebilirim.

7. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Birden gaza geldim haftaya çıkayım diye baktım rüzgar baya sert ama bana belli olmaz inş bu turu kış gelmeden yapacağım.

8. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ankara - Bursa yakın zamanda gittik... 2 günde gidilecek bir yol... Şimdiden iyi yolculuklar...

9. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkürler hava koşulları elverirse kasımın ilk hafta sonu çıkmayı düşünüyorum.Arayış günceldir:)

10. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Tur sanki bu cumartesi olacak gibi önce Eskişehir ertesi gün Bursa.

11. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Ankara Bursa deyip deyip durduğum turu bugün tam olmasa da gerçekleştirmiş bulunuyorum.(20 11 2011).Ankara'dan Eskişehir'e gittim yarın da Bursa'ya gitmeyi planlıyordum ama ufak tefek aksiliklerb sebebiyle Bursa'ya otobüsle geçtim.Bursa otogarının da şehir merkezine baya uzak olması hasebiyle 40 km kadar da şehir içinde dolandım bunu da ekleyim.:)Hava çok soğuktu ayağımdaki 4 çoraba rağmen ayaklarımın uyuşmasını engelleyemedim.Kışın uzun tura çıkılır mı tabi çıkılır ama benim gibi çapulcu gibi değil:)Teknik kıyafetler olmayınca kazak mazak idare ettik.Halim yoldaki insanların baya içine dokunmuş ki kaç kişi gel üşüme ben nere gideceksen götüreyim dedi:)Yazın bi allahın kulu demediydi.Fotoğrafa gelince yok,niye yok?Eskişehir Ankara arası tabeladan başka çekilecek bişey yok çünkü.Ancak kolay bir rota belirteyim,zorlasanız tek günde bile gidersiniz.
    Gelelim tur bilgilerine
    Ortalama hız 28.1
    Maksimum hız 78.9
    Katedilen mesafe 269 km
    Bisiklet üzerinde geçen zaman Katedilen mesafeyi ortalama hıza bölünce çıkıyor:)
    Turun toplam süresi 11 12 saat var

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kazasız belasız atlatmana sevindim Ali. sana çok soğuk gelme demiştim :) kusuruma bakma iş yerinden izin alamadım yoksa bir şekilde karşılayacaktım seni. telefonda otobüse binecem deyince içim rahatladı.İnşallah başka sefere artık .Bu arada böyle soğuklarda kaliteli kıyafet ve aksesuar kullanmak şart .Rotanın kolaylığını şöyle söyleyeyim müsait mevsimde Eskişehir -Ankara yap aradaki farkı anlayacaksın :) Ankara -Eskişehir çok keyifli ama tersi pek öyle değil :) hem rüzgar yönünden hemde aradaki rakım farkından.

13. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Estağfirullah abi iş daha önce gelir.Ben Ankara'da olduktan sonra telafisi olur böyle şeylerin:)Yalnız mandalı daha açamadım,kırılmayı bekliyor heralde

Ferhat Köse bunu beğendi.
  14. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    Alim tebrik ederim. haberim olsa sana eşlik edebilirdim. Seninle Meke Krater Gölü turundan sonra görüşme imkanımız olmadı. Konya'ya geldiğinde görüşelim. Haberin olsun mart ta 18 Martta Çanakkale'de olacak şekilde bir tur planlıyoruz.

unutmadan nisan başı gibi seninle tek günlük Ankara - konya yapalım. Polatlı üzerinden Harika bi rota var. Belki bizim arkadaşlardan katılanlar olur.

Ali, sana da bu yakışır. Ancak, senden bir ricam var. Bu tür turlara tek başına çıkmasan iyi olur. Biraz sabret. Biliyorsun ki bizim yaz turları da uzun soluklu oluyor. Onun için biraz sabırlı olursan grubumuzdan yaza doğru seninle bu tür turlara çıkacak yarenler çıkar. Görüşmek dileğiyle sağlıcakla kal.

15. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Eyv Adem abi havaya güvenemediğimden kesin çıkıyom diye bir şey demedim.Turları da 2 günü geçmeyecek şekilde yaparsak benim için sıkıntı olmaz.Ama Ankara Konya bize kolay kaçar:)Ben baharda tek gün Ankara İstanbul planlıyom gel senle yapalım.

Sadi abi teşekkür ediyorum,dediğim gibi bende biraz sabırsızlık var:)Tel'de söylediklerini dikkate alacağım inş görüşürüz.

16. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    İşte bu ya bisiklet kardeşliği biri atlar gelirim diyor, öteki yarı yolda seni karşılarım diyor, bir diğeri evine misafir etmekte. Şimdiden gelecek yılın turları planlanmakta.

17. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu havada yine çok iyi gitmişsin, geçen hafta biz de konyaya gidelim dedik, hava 15 derece gösteriyordu bir gün öncesine kadar, sonra sabah 7 de yola çıktık ki hava 5 derece ve sis var. sonra sis git gide arttı ve hava saat 10 civarında 4 dereceye düştü. üstümüz başımız çok kötü sayılmazdı ama benim ayaklarım üşüdü. 45. kilometrelerde benim arka lastik patladı, değiştirdik ama tekrar patlak iç lastiği takmışız soğuktan titremeye başladı benim arkadaş. neyse taktık lastiği biraz ilerde sis iyice arttı sonra da bir trafik kazası gördük, bunların hayra alamet olmadığını düşünüp geri dönmeye karar verdik. dönüşteki 45km yi zor döndüm performans sıfır soğukta...

uzun turlar için sezonu kapattım ben, hatta 10 derecenin altında hiç keyfi olmadığını düşünüyorum.

18. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Siz fazla şanssızlık yaşamışsınız,önceden ben de sıcak hava da binmeyi daha çok severdim ama gerekli kıyafet olduktan sonra kışın da gayet güzel oluyor.Yazın 5 dk'ya bi su içmek gerekirken kışın bu süre 1 saate kadar çıkabiliyor ve performans açısından iyi oluyor.

19. Kadir Eskici

Kadir Eskici Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ankara'dan uzun turlara ileriki tarihlerde katılabilirim tabi öncelik arazi ama her hafta araziye giden olmuyor. Buradan duyuru yapılırsa uzun turlara katılmak isterim.

20. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Eğer fazla uzun demezsen ben çıkarım arada böyle yalnız hızlı gitmeye özen gösteririm:)