Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara buluşması

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Derya Keçeci tarafından paylaşıldı.

1. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Her ne kadar geçtiğimiz Perşembe gerçekleşse de,konuyu açıp paylaşmak bu güne nasip oldu.Evet,geçtiğimiz Perşembe akşam üstü ben,Candan,Ferhat Köse ve Mehmet Levent ,Ankara'nın en bilindik buluşma noktası olan Sakarya caddesindeki küçük bir çay ocağında biraraya geldik.

Ferhat kardeşimizin Annesinin rahatsızlığını önceden biliyorduk.Durumu kendisinden de öğrendiğimizde üzüntümüz daha da arttı.Allahtan acil şifa dileğimizi tekrar etmekte fayda görüyorum.

Bizi uzaktan görenler kırk yıllık dost sanmışlardır.Birara masamızdaki ses öylesine yükselmişti ki,karşı çaprazdan masamıza yönelen sert bir bakış gözümden kaçmadı.(Biz gürültüye devam ettik ancak şahıs bakmaya devam etmedi zira Candan hariç, üçümüz de size olarak hayli fazlaydık :)

Candan kardeşim son derece neşeli,kelimenin tam anlamıyla "Candan" Gülünce gözlerinin içine kadar gülen bir kardeşimiz.Mehmet,ağır,az ve öz konuşmayı seven,hani "Oturaklı" diye tarif edilen değerli bir kardeşimiz.

...ve Ferhat kardeşimiz ile ilgili yanılmamışız."Ferhat" halk edebiyatında sabrın simgesidir.Forumda adının hakkını verdiğini defalarca bizzat gözledim.

Evet! Vaktin nasıl geçtiğini anlayamadan saat 21.00'i buldu (Sanırım) Yeni insanlar tanımak,yeni dostlar edinmek benim için çok güzeldi.Umarım çok daha güzel günlerde birarada oluruz...

Herkesle paylaşmak istedim.

2. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Başlığa bakınca yaza bir buluşma olacak diye düşündüm öyle girdim konuya. Bu tip buluşmaları başka sitede başka bir amaç için yapardık. Çok hoş olurdu. İnsan tanımak gerçekten güzel. Bir de hobilerin ve düşüncelerin kesiştiği insanları tanımak ayrı güzel. Ne demişler: "insan toplumsal bir varlıktır". İnşallah bu buluşmalar daha da büyür ve gün gelir başkentte binlerce kişi biraraya geliriz.
    Ayrıca Ferhat beyin annesine Allah'tan acil şifalar diliyoruz.

Derya Keçeci bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Derya abi çok teşekkür ederim güzel cümlelerin için.Mehmet o gün fazla konuşmadı ama emin ol çok muhabbet birisidir.Daha önceki buluşmamızda karşılıklı susmamıştık.Seni tanımak da çok güzeldi saygıdeğer bir abim daha oldu umarım uzun seneler aynı şekilde görüşmeye devam ederiz.

Hazır birşeyler yazmışken foruma, merak edenler arayıp hastalık için sağlık dileyen arkadaşlara bir açıklama yazayım.Bazen konuştukça rahatlıyor insan .Demişler ya sevinçler paylaştıkça artar üzüntüler paylaştıkça azalır diye. Annem kesin tanı konulmamakla birlikte (kesin tanı için omurilik sıvısının Fransa Pastör labaratuvarından gelecek sonucu ile konuluyor oda 2-3 aylık bir süre sürüyor) yavaş virüs gibi bir adı var deli dana ismi halk arasındaki duyulma şekli.Creutzfeldt-Jakob ise bilimsel ismi.İsmi ne olursa olsun şerefsiz bir virüs insan beynine yerleşiyor 2 ila 30 yıllık kuluçka süresinde gayet sabır ile oluşuyor devreye girdikten sonrada beyin hücrelerini süngerimsi bir yapıya dönüştürüyor.Teşhisi çok zor anladığınızda ise iş işten geçmiş oluyor .Hoş erken anlasanız da yine bir faydası yok bilinen bir tedavi şekli de yok .Hastalığın adını koyan Jakob beyfendinin bulduğu sadece beyin emarındaki görüntü ve bu görüntüyü emar atlasına yerleştirme üstüne, başka bulduğu bir şey yok ama adını koymuş hastalığa.Kıssadan hisse gerisi sadece bekleyişe kalıyor kendi kendine yenerse ( litaritürde 1-2 vaka mevcut) diye umut ediyoruz.Allah tan da umut kesilmiyor kesinlikle .Emin olun tüm nefes alma saatlerimde kafa dağıtmak adına foruma girip bakıp çıkıyorum bu forumun bir faydası da bu sanırım biraz olsun nefes almaya yarıyor.

Konuya tekrar dönersem eğer Derya abi bende o akşam hastahaneye gitmeden önce sizlerin sayesinde biraz olsun keyfim yerine geldi sizleri tanımaktan çok mutluluk duydum. Eskiden derlerdi sanal alemden dost arkadaş olmaz diye.Artık sayısını unuttum o kadar çok arkadaşım oldu ki sanal alem denilen yerden tanışıp sonradan yüz yüze oturmak nasip olan telefonlar ile sürekli iletişimde bulunduğum .O sözü söyleyenler yanılmış sen adam olursan sanal alem adam dolu diyerek bitirmek istiyorum.En kısa sürede tekrar görüşmek üzere .......

4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eyvallh kardeşim,bil mukabele...Sanal alemde sahte yüzlerle dolaşan sayısız kişi var.Çok şükür bizler gerçeğiz.Gerçeğiz ve gerçek dost olacağız.Böyle böyle dostluklar artacaktır.Görüşmek üzere.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  5. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    derya abim, güzel cümlelerin için teşekkür ederim :)
    sizleri tanıdığıma ben de çok memnun oldum ve evet ferhat'a da sonuna kadar katılıyorum...

yalnız, umarım bu sefer teyzemizin sağlığının iyiye gittiği ve bu hastalığı yenmeye başladığı güzel haberini de duyarız.

yeniden görüşmek üzere :)

6. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Teşekkürler Candan.Şu havalar biraz dirlik verirse Eymir bizi bekler.

7. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ben dediğimi yaptım, c.tesi günü yokuşu çıktım. hazırım :)

8. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bilmiyorum Candan,az önce burada kar yağıyordu.Hafta sonuna doğru 0 dereceye bile razıyım.Küflendik resmen.Ayrıca Cumartesi için tebrik ediyor,senden daha iyilerini bekliyorum.Dediğim gibi,havalar az düzelsin,şu bizim Ankara yarış parkurunda arz-ı endam eyleyelim bakalım.

9. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bu hafta sonu ben zaten yokum derya abi, biliyosun.
    dönüşte, izmir havasını da arabaya bağlayıp çeke çeke ankara'ya getiricem söz... ondan sonra rahatız :)

10. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sana güveniyor başkenti en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum.Haydi! Kim tutar seni:)

CandanC bunu beğendi.