Ankara - bisiklete başlangıç - tavsiye

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar öncelikle forumda yeniyim. Uzun bir mesaj olacak sabırla okuyup ilgilenebilirseniz inşallah aranıza bir bisiklet tutkununu daha dahil etmiş olacaksınız.[emoji5]

Adım Aydoğan,
Ankaradan katılıyorum 25 yaşındayım boyum 1.82 kilom ise 75.

Memurum, Haftaiçi 9-6 çalışıyorum haftasonu tatilim var. Haftaiçi belki 1-2 saat haftasonu da dahil olmak haftalık 10 - 15 saat aralığında bisiklet sürmeyi planlıyorum. Evli olduğum için öyle uzun turlara katılamam. Ankarayı bilen bilir şehir içinde ve çevre yolunda falan sürmek istiyorum. Amatör olarak fitness yapıyorum bisiklette ek spor olsun gibisinden düşünüyorum. Birazda pc den ve oyunlardan kafamı kaldırıp kafa dağıtmak için bir bisiklet alayım diyorum. Son bisikletimi 13 yaşında falan kullanmıştım çift amortisörlü idi, karne hediyesi olduğu için seçme şansım olmadı ve şuanda bildiğim kadarıyla da pek sevilen bisiklet türü değiller. Teknik konulara ise biraz hakimim. Ta o zamanlar patlak lastiğimi falan yapardım.[emoji4] O zamanlardan ukte kaldığı için içimde minimum 24 vites olsun istiyorum çocukluğumu yaşayayım biraz.
Sürekli sanayi yolu gözükmesin bana arada sırada olabilir, bakımlarını düzenli yapıp keyifle binebileceğim "doğru" bisikleti almak istiyorum, o yüzden buradayım.

Arkadaşım sedona 840 kullanıyor onunki dağ bisikleti ama bayağı memnun 1 yıldır bir sorunla karşılaşmadım sadece uzun süreli kullandığım için ön takım değişmesi gerekiyor (ön takım ne bilmiyorum) o kadar dedi. Birde Giant önerdi buna da bak dedi ama bilgisi yokmuş fazla, aydınlatamadı.

Sizce haftalık 15 saat kullanacağım bisiklete ne kadar para vermeliyim, limitim ne olmalı ? Ne kadar para versem az olur ne kadarı gereksiz fazla olur ?

Sizce hangi markanın hangi modeline bakmalıyım, deneyip almalıyım. Neden?

Bilgi paylaştıkça çoğalır düşüncesi ile bilinçsiz bisiklet almak istemiyorum. Ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorum. Lastiğiniz patlamasın.[emoji5]

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
kardeş madem şehir içinde kullanmayı düşünüyorsun senin alacağın bisiklet tur bisikleti. kesinlikle mtb ye(dağ bisikleti)yanaşma ben almadan önce 6 ay araştırdım. sonunda doğru kararı verdiğime inanıyorum.sana tavsiyem bütçen dahilinde alabileceğin en iyi donanımlı bisikleti al. bütçeni belirlediysen daha iyi fikir verebilirim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@AydoganKunt92 Ankara'da yol kullanıyorum sıkıntı yok tabi rahatına düşkün değilsen ki ben değilim egodan daha hızlı ulaşım sağlayabiliyorum yorulmadan

Makula 06

Aktif Üye
Tepki
90
İsim
Ugur gurlevik
Bisiklet
Sedona
Bencede sehir-tur bisikleti almalisin cevrende bisikletten anlayan birileri varsa temiz bir orta seviye ikinciel bakabilirsin ama kafam rahat olsun selesine ilk ben oturuyayim diyorsan giris seviyede işini gorur..

MelihSah

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Carraro
Hocam şehirde kullanacaksan bulaşma dağ bisikletine güzel bir tur bisikleti alabilirsin Carraro Sportive serisi Kron Tx serisi gibi aldıktan sonrada kask eldiven ihmal etmeyin ve son olarak yiba çarşısından bisiklet almayın

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
Oncelikle hos geldin. Ankara'da daha cok bisikletciye ihtiyac var.

Kullanabilecegin bisikletlerin fiyat araligi 500TL-5000TL arasinda degisir. Bu is icin ayirabilecegin butceyi soylersen daha nokta atisi oneri alabilirsin. Eldiven, kask, tayt, yagmurluk, ruzgarlik, lamba gibi aksesuarlara da ihtiyacin olacagini unutma

Araziye girmeyeceksen dag bisikleti almak iyi fikir degil. On amortisoru olan sehir bisikletleri var. Duzgun yollarda surerken amortisoru kilitleyip enerjini calmasini onlersin. Bozuk bir yerlerden gecerken amortisorun kilidini acip daha konforlu bir surus saglarsin.

Decathlon'da saatilan bisikletler genellikla fiyatina gore iyi kalitede oluyorlar. Baslangic olarak bunlara bakabilirsin. Carraro sportive serisini kullananlar bisikletlerinden cok memnunlar.
Biraz daha yuksek fiyata Merida ve Specialized marka guzel sehir ve tur bisikletleri var.

Ekim ayinda bisiklet satislari dibe vurmus olur. Uygun bir bisiklet buldugunda mutlaka iyi pazarlik yap.

EK: sehirde kullanacaksan bisikleti arada birde olsa bir yerlere park edeceksin demektir. bisikletin ne olursa olsun kilidin en saglamindan olsun.

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
Buhari Altıntaş, bütçem max. 2000 tl aksesuarlar dahil.

• Beğen

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
@Owlknife
Egoyu sevmiyorum ben. Kokuyor leş gibi Kızılaydan Keçiörenede 40 dakikada gidiyor bisiklet iyi bir alternatif diye düşünüyorum.

• Beğen

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
@Makula 06
Çevremde bisikletten anlayan kimse yok. Sıfır olsun dertsiz olsun diyorum..

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
@MelihSah
Yiba çarşısından almayı düşünmüyorum hocam bende. Ya internetten alırım yada eli yüzü düzgün bir mağazadan. Tur-sehir bisikleti diyorlar burdaki arkadaşlarda. Sedona kullanan arkadaşım kron dan uzak dur sıkıntı çekiyor kullanan arkadaşlar dedi. Carraro sportiv serisi nasıldır bilmiyorum, fikriniz varsa verir misiniz? Kask ve eldiven alacağım tabiki.

• Beğen

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
@celikkadro
Hoşbulduk hocam Ankara'da daha çok bisikletçiye ihtiyaç var derken bisiklet satın alacak yerden mi bahsettiniz acaba ?
Bisiklete maksimum verebileceğim tutar ekipmanlar dahil 2000 TL. Eldiven, kask, yağmurluk, rüzgarlık, lamba vesaire alacağım ama taytı nasıl giyeceğim bilmiyorum[emoji4] sevmiyorum çünkü. Dediğiniz ön amortisörü kilitlenebilen bisikletlerden düşünebilirim önerebileceğiniz marka ve modeller var ise. Decathlon dan veya Ankara'da bildiğiniz başka bir bisiklet mağazası var İse Oradan bakıp alabilirim. Gerçi Decathlon da etiket fiyatları var pazarlık yapılamıyor diye biliyorum. Carraro Sportive serisi nasıldır bilmiyorum fikriniz var ise yardımcı olursanız sevinirim. Merida ve Specialized carraro dan daha mı iyi marka? ve fiyatları ne kadar yüksek ? Evet kış ayı yaklaştığı için Ekim ayında Kasım ayında Muhtemelen bisiklet satışları dibe vuracak ama pazarlık yapabileceğim dükkan bulmam lazım önce, internetten veya etiket fiyatına sahip olan mağazalardan alışveriş yaparsam pazarlık şansım olmayacak gibi.

Ve en önemli konulardan birisi bisikletin kilidi şehir içinde kullanacağım için güzel ve sağlam bir kilit seçmek zorunda olduğumun farkındayım ama bildiğim sağlam bir marka yok bilginiz var ise bu konuda yardımcı olursanız çok makbule geçer. Çok teşekkür ederim.

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@AydoganKunt92 benim bisiklet satılık 23 ay garantisi var . Merida alacağım için satıyorum . Tek çizik yok. İlgilenirsen fotoları satılık bölümunde var. Sıfırına bir daha 400-500 tl fazla vermezsin böylelikle . Selam olsun..

• Beğen

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
@hakanemrez
Merhaba hocam, şuan için sıfır bilgiye sahibim bisiklet konusunda. Ne desem yalan olur. Bakayım arkadaşlar yardımcı olsunlar istediğim özelliklere sahip bir bisiklet ise neden olmasın. Ama dedigim gibi şuan için çok erken...

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@AydoganKunt92 yanlis anladin :) ben yol bisiktcisiyim ve egoyla yarisabiliyorum hatta onu gecebiliyorum demek istedim

• Beğen
Tepkiler: Aydoğan KUNT

Aydoğan KUNT

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Aydoğan
Bisiklet
Mosso
@Owlknife
Belki ben de bir gün.. [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: Owlknife

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Alın bir Merida crossway ya da daha iyisi speeder modeli, güle güle kullanın.

(link)

Bu örneğin.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
performans bisikleti öneriyolar bş bak istersen (link)

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Bu da speeder:

(link)

carraro25

Üye
Tepki
70
İsim
Bekir ARSLAN
Bisiklet
Carraro
2000tl bütçen var sana tavsiyem 300 liracık daha bulup carraro sportive 230 al emin ol pişman olmazsın düz yolda 50km hıza kadar ulaşırsın rahattır yokuşları çıkarken arkana bile bakmazsın bir göz at tavsiye ederim :harika::) birde carraro nun sitesinde fiyat 2300 ama n11 veya gittigidiyor gibi sitelerde fiyat 2.100e kadar düşüyor aklında bulunsun;)

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti