Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara bisiklet sürücülerine!

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Serbay Akar tarafından paylaşıldı.

1. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Arkadaşlar ben Ankara'da yollarda sürmeye bu yıl başlayacağım, bilmiyorum içimde biraz korku var:eek: . Bu zamana kadar sorun yaşayanlar oldu mu ? Şehir yollarında hiç kullanmadım. Buradaki sürücüler çok deli :Skull-175 Yaşadıklarınızı paylaşırsanız çok sevinirim.

2. Engin Vural

Engin Vural Yeni Üye

Seviye:
    Ben eskiden ayaş yolunda biniyordum. Ama sürücüler çok bilinçsiz, gözüm korktu artık ana yollarda -en azından hava kararınca- binmiyorum.

Serbay Akar bunu beğendi.
  3. muratuste

muratuste Üye

Seviye:
    İstanbul yolu ve konya yolu aslında genişlikleri nedeni ile uygun. Fakat kavşak geçişlerinde iyi niyet bekleme kimseden :D Dikkatli olmakta fayda var. Ben de Engin gibi ayaş yolunda sürerim hafta sonları optimumdan - yenikente kadar. sıkıntılı bir yol Çok fazla kavşak ve beyinsiz sürücü var. Orandan eymir gölüne giden yollarda ve eymir gölünde sürebilirsin hem güvenli hemde doğa ile içiçe :)

4. engin kızılcan

engin kızılcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynı durum benim için de geçerli, yollardan değil de üzerlerindeki sürücülerden çok korkuyorum :D

5. TheBioHazard

TheBioHazard Yeni Üye

Seviye:
    Tek cümle: Yokuşlarda toplu taşıma araçlarına dikkat!!! Adamın sinirini zıplatıyorlar taşıt değilmişsiniz gibi davranıyorlar :s

6. engin kızılcan

engin kızılcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bi ara bi yerde buluşup bi tur yapalım mı Ankara içinde, ne biliyim Oran'a falan gideriz güzel oranın yolları. Korkuyorum yalnız yollara çıkmaya, kazadan falan hem tecrübe edinmiş olurum. Hem eğleniriz hem de Ankaralı bisikletçiler olarak tanışırız, güzel olur. Ne dersiniz?

7. Engin Vural

Engin Vural Yeni Üye

Seviye:
    Evet güzel olur bence de

8. Burhan Berberoğlu

Burhan Berberoğlu Yeni Üye

Seviye:
    bende yeni aldım bisikletimi.8 yıl sonra ilk defa bisiklete bindim ve dışkpıdan sincana geldim , aşağı yukarı 30km herhalde.uzun turlara çıkmak ve ankaralı bisikletçilerle turlamak istiyorum...

9. tugkela

tugkela Üye

Seviye:
    emire gidin arkadaşlar

10. Adil

Adil Aktif Üye

Seviye:
    Cuma akşamı (2.Temmuz) akşam saat 9 gibi çayyolu - koru migros tan eskişehir yoluna çıktık. eskişehir yolu boyunca devam ettik. Armada'nın orda çakal bir gzekalı bilerek arabasının frenine bastı ve aracını kızaklattı. kaza oluyor sandım ve tırstım açıkçası. daha sonra yonca virajdan konya yoluna, konya yolundan sıhhiye tarafına doğru yönelip hemen akabinde çiftlik tarafına döndük. daha sonra tekrar konya yolu oradan eskişehir yolu ve çayyolu yaptık. son durağımız çayyolu uludağ restoranının önü idi.. çayyolu taraflarından sürücüler biraz daha dikkatli ve bilinçli bu bisiklet konusunda ama çiftlik tarafında falan pek değil. şehir trafiğinde ilk gece turumu atmış oldum. tırstırıcı olmasına rağmen keyif aldım.

trafiğe ne kadar çok bisiklet çıkarsa o kadar çok desteklerim :) dünyanın en kalabalık nüfuslu ülkesi çin de, trafik nerdeyse tamamen bisikletten oluşacak. ne kadar çok olursak trafikte o kadar çok dikkat çeker ve ses getiririz. organizasyon olursa katılırım bende.