Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara-Bartın Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Fikret Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Haziran ayı içerisinde Ankara'dan Bartın'a (304 km) gitmeyi planlıyorum. Bu güzergahı daha önce kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Özellikle konaklanabilecek kamp yerleri ve görülmesini tavsiye ettiğiniz yerler hakkında bilgiye ihtiyacım var.

haceli yılmaz bunu beğendi.
  2. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ankara-Bartın turunu Ankara-Amasra olarak değiştirdim bilginize.

3. Nurettin Boran

Nurettin Boran Aktif Üye

Seviye:
  4. ismail aslan

ismail aslan Üye

Seviye:
    ben arabayla gittmiştim imkanın varsa yedigöllere uğra derim ben be arkadaşım amasrayı sevmedik bartın güzelcehisar daha gusel sakin ve denzi mukkemmel orda çadır kampları da var çok uygun fşyatlar

5. ismail aslan

ismail aslan Üye

Seviye:
    bende ankaradayım musait olursam katılırım

6. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    amasra çok güzel biyer yedi göllere uğramayı unutma süper biyer balık bol bol da balık ekmek yemeni tavsiye ederim bartından amasraya gidiş yol güzergahı çok güzel ormanlık dağlık alandan denize iniyosun çok zevkli bi yol.

kaptan vural 74 bunu beğendi.
  7. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tur Programını hazırlamaya başlıyorum.Yedigölleri programıma aldım.Yaklaşık bir haftalık bir program düşünüyorum. İlk olarak Ankara(ACity) dan hareket.Tarih henüz belli değil ama Saat:07.00 olabilir. Konaklamaları çadırımda yapmayı düşünüyorum.
    [​IMG][/URL][/IMG]
    Birinci etap: Anadolu otoyolundan çıktıktan hemen sonra Adapazarı-Bolu (D-100) karayolu kıyısında yedigöllere yakın mesafede bulunan yeniçağa gölü kıyısında ilk gece konaklayıp sabah erken saatlerde Yedigöllere hareket edip ikinci geceyi Yedigöllerde geçirmeyi düşünüyorum.
    NOT: Tura katılmak isteyen arkadaşlar ile bir hafta önceden irtibat kuracağım.

8. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Anadolu otoyolunu kullanmanızı pek tavsiye etmem, d100'e göre iniş çıkışları daha fazla, d100 daha düz ayak. Gidişte ciddi sayılabilcek bi kurtboğazı çıkışı var bir de akyarmaya çıkış onun haricinde geneli düz sayılır yolun.
    Ayrıca haritalarda yedigöller olarak gösterilen yer yanlış, mengen zonguldak yolundan yedigöllere sapılan yeri yedigöller olarak göstermiş. Yol ayrımından sonra 35km filan daha mesafenin olması lazım. Ankara-Mengen (E5 den gidilirse) 170km, Mengen Yedigöller 40-45km (tahmini), bu durumda Yedigöllere Mengen üzerinden gidilirse mesafe yaklaşık 215 km filan olur. Yedigöllere bu yoldan gitmek daha kolay fakat bu yoldan gidilirse sıkıntı, Zonguldak yolu ayrımından sonra yedigöllere gidiş geliş aynı yol 2 kere geçilmiş olur. Alternatif olarak, Bolu merkezden gidilebilir, e5 den Ankara-Bolu 180km civarı Bolu-Yedigöller 50 km civarı toplam yol 230 km civarı olur. Böyle yapılırsa daha fazla yer görülmüş olur fakat hem mesafe uzar hem de daha fazla tepe çıkılır. Bu rota kullanlırsa belki bi ihtimal Gölcüğe uğrama şansınız da olabilir. Neyse bu konuda karar sizin. Ayrıca unutmayın Yedigöllerde alışveriş yapılacak hiçbir yer yok, ona göre tedarikli gidin orada bişeyler alırım derseniz ekmek bile bulamazsınız.
    Aslında alternatif kestirme yollar da var ama bölgeyi bilmediğiniz için kaybolma ihtimaliniz çok yüksek bu yüzden hiç bahsetmiyorum.

9. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

10. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kkazim isimli arkadaşın tavsiyesine uyarak otobandan vazgeçerek yeni bir güzergah oluşturdum.
    1.Gün;Ankara,Kazan,Kızılcahamam,Gerede = 134 km. Kurtboğazı barajı,Akyar Barajı
    2.Gün;Gerede,Yedigöller= 44 km
    3.Gün;Yedigöller,Amasra (Devrek üzeri,kestirme yollardan)

11. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    inş. istediğiniz gibi gerçekleştirirsiniz turunuzu gerçekten süper bi yol yedi göller amasra harika.

Fikret Öztürk bunu beğendi.
  12. Murat PAR

Murat PAR Aktif Üye

Seviye:
    merhaba yapmayı düşündüğünüz tura temmuz ayı olursa katılmak isterim.Ben gaziantep ten geleceğim.

mail adresim.
    parmurat@hotmail.com

13. dogu gundogdu

dogu gundogdu Kıdemli Üye

Seviye:
    tura tekmi çıkacaksınız

14. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Turu büyük bir ihtimalle Haziran ayının 20 sinden sonra yapmayı düşünüyorum.Eğer Temmuz'a kalırsa sizi bilgilendiririm.

15. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eğer katılan olmazsa tek başıma yapacağım.Ancak durumu müsait olan herkeze kapımız açık bilginize...

16. Murat PAR

Murat PAR Aktif Üye

Seviye:
    tamam kardeş mail adresimi bir yere not et.şayet temmuz ayına kalırsa yani 1 temmuz dan sonra olursa ben düşünebilirim.tabi tarihi en az 15 gün öncesine kadar kesinleştirirsen işleri ayarlamak açısından iyi olur.

17. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tura yeni aldığım Trek 7.3fx model yol ve tur için tasarlanmış orta siklet bir bisiklet ile katılacağım. Şu an ufak tefek eksikliklerimi tamamlıyorum. Evet seçtiğim güzergah ile Ankara-Eskişehir güzergahı hiç kıyaslanamaz. Güzergahta göl,deniz,orman,piknik,kamp,macera,adrenalin,yüzme,eğlence,gezi,arkadaşlık-paylaşmacılık hepsi olacak inşallah. Sadece Yedigöller gibi bir doğa harikasını görecek olmamız bile bu turda dökeceğimiz ter ve emeğin boşa gitmediğini bizlere gösterecek sanırım.

18. kaptan vural 74

kaptan vural 74 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    eğer temmuz 15 gibi giderseniz bende ist. oturuyorum fakat Devrek'ten katılmak isterim sizlere memleketim olan Bartın'a sizinle gitmek çok güzel olur diye düşünüyorum..
    VURAL AZAKLI
    vuralusta@hotmail.com

19. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tura Haziran da katılmak isteyen de var Temmuz da katılmak isteyende var.Tabbii ki her ikisinin birden olması mümkün değil. Ben şahsen Temmuz sıcaklarına kalmayı pek istemiyorum. Ama daha bir-iki ay zamanımız var o güne kadar şartlar değişir mi bilemem.Gerçi memleketiniz olması nedeniyle bize iyi bir rehper olurdunuz. Bakalım nasipse olur inşallah...

20. haceli yılmaz

haceli yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    evet arkadaşlar buturu bende bu yaz düşünüyodum aslında bu ay düşünüyodum ama şu an rahatsızım eğer temmuz ayına kadar kalka bilir antıramanda yapa bilirsem bende size katılmayı isterim bende istanbuldan katılcam olmassa yedigöllerde yada boluda sizle buluşuruz