Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara Balgat'tan Merhabalar...

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında kmlctnky tarafından paylaşıldı.

1. kmlctnky

kmlctnky Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Ankara Balgat'ta yaşıyorum ve bisiklet sporuna yeni meraklananlardanım. Bu çevre de nerelerde bisiklet sürülür? Bu çevrede günlük aktivite yapan arkadaşlar var mı?

Teşekkürler...

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aslına bakarsanız Ankaranın hiç bir yerinde bisiklete gönül rahatlığıyla binilecek bir yer yok.Daha keyifl sürüş için biraz şehir dışına çıkıyoruz.Gölbaşı-Eymir parkuru:Şehir bisikletine de uygun olan bu bölgede, MTB ile sürüş yapabileceğiniz yamaç ve patikalar vardır.

Sabah çok erken saatlerde çıkmak kaydıyla (C.Tesi-Pazar günleri) Eskişehir yolu temelli ye kadar olan bölüm tenha ve yol antrenmana uygundur.

İstanbul yolu batı yönü günün her saati kalabalık olmakla birlikte Kazan-Kızılcahamam hattı da (Dönüşü saymazsak:) ) güzel binişler vaadeder.

Korkut Sert bunu beğendi.
  4. kmlctnky

kmlctnky Yeni Üye

Teşekkürler arkadaşlar tavsiyelerinizi değerlendireceğim...

5. Alper Sarıkaya

Alper Sarıkaya Yeni Üye

Seviye:
    merhaba,

Çiğdem Mahallesi tarafına gelirseniz, Ankara Fen Lisesi içinden ODTÜ ormanına girebilirsiniz. Amatörler için keyifli minik parkurları da var. En azindan ben ve eşim keyif aliyoruz buralarda surerken. Dag bisikleti kullaniyorsaniz tavsiye ederim.

Yuruyenler de epey var, bu yuzden de guvenli bir yer.

6. Mete Çelik

Mete Çelik Yeni Üye

Merhaba
    Bisikletformu bir yıldan beri takip emekteyim. Küçüklüğümden beri bisiklet sporuna ilgi duymaktayım ama bir türlü profesyonelleşemedim =) kendimi söyle tanıtayayım. Ufuk Üniversitesinde Hukuk Fakültesinde okumaktayım. İkinci sınıfa geçeçeğim. Bana 800-900 ytl civarlarında bir bisiklet öneriniz olur mu? olursa grubunuza katılmak isterim. Arastırdığım kadarıyla forumlardan ve satıcılardan kron xc 500 modelini tavsiye olarak aldım. Boyum 1.86 kilom 112 dir. Bisiklette tek korkum bana dayanırmı oldu. Kullanım olarak hızı seven biriyim günlük kullanım olarak asfalt ve dağlık zeminlerde gezinmekteyim. Daha önceki bisikletim bianchi platoon du ve haftalık olarak 300-500 km arası bir yol katetmekteydim. Bu arada şimdilerde gözüme rockrider 6.3 takıldı. Bu bisiklete nasıl dersiniz bana uyar mı ? Gözüme takılmasının nedeni diğerlerinden çok heybetli duruşu sizce önerirmisiniz. Okulumuzdada SİBU dan bir arkadaşımızla okul adına bir bisiklet grubu kurmak isitiyoruz bunun olabilmesi için sizin yardımlarınızada ihtiyacım var . Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Birde burdaki arkadaşlardan bilgi almak isterim konuda balgat geçtiğinden dolayı =)