Ankara-Alanya Turu 3.Gün

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
3. Gün Konya’dan Seydişehire gitmek üzere sabah 09.10’da hareket ediyorum. Konya’dan iki genç arkadaşla karşılaştım. Ömer ve Mustafa sabah turu için pedallıyorlardı, benimle birlikte Konya içinde birlikte pedalladık, benim hiç gitmeyeceğim yerleri görmemi sağladıkları için onlara çok teşekkür ediyorum. Kestirme bir yoldan beni Seydişehir yolu çıkardılar. Rampada vedalaştıktan sonra Konya çıkışının meşhur rampasına doğru pedallamaya başladım.
İş onlarda birlikte pedalladığımız kareler.
(link)
Sabah kahvaltısı bugün 100 Km civarında bir yolum var Seydişehire kadar
(link)
(link)
(link)
Genç kardeşlerimin birinin tekeri patladı, hemen tamirden sonra tekrar, bisiklet yolunda yola koyulduk.
(link)
(link)
Mustafa ve Ömer kardeşlerime teşekkür ediyorum. Tarifle kesinlikle gidemiyeceğim yerleri benimle birlikte pedalladılar.
(link)
Burada kendileri ile vedalaşıp Konya çıkışındaki meşhur rampaya vurduk kendimizi,
(link)
Eğim gönlünüze kalmış % kaç isterseniz artık.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Tınaztepe Zirve Tesislerine daha çok yolumuz var.
(link)
(link)
(link)
Konya Seydişehir arasında rampalarda hiç azımsanacak gibi değil. Yıllardır arabayla gidip geldiğimizden dolayı rampalar gözümden kaçmış vallahi.
(link)
(link)
(link)
(link)
Duble yol çalışmaları parça parça devam ediyor.
(link)
Öğlen yemek molası.
(link)
(link)
Saç kavurmayı kesinlikle tavsiye ederim.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Hava tur için çok iyi ne çok sıcak, ne de rüzgar var.
(link)
(link)
Dalgalan sende şafaklar gibi ey nazlı hilal.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Akşam yine 18 civarlarında Seydişehir’e vardım. Son 30 km harici bol rampalı bir yol Seydişehir yolu parça parça duble yol çalışmaları var. Bana Seydişenir’den sahile kadar eşlik edecek olan arkadaşım Alpaslan’ı karşılamak üzere Tınaz tepe istikametine doğru yavaş yavaş pedalladım. Meşhur rampa’nın başında kendisiyle buluşup tekrar Seydişehire konaklamak üzere geri döndük.

Konya- Seydişehir
Toplam Yol: 124.8 Km
Süre: 7.51.25
Ortalama: 15.8 Km
Max: 66.4 Km üçüncü günün olması bol rampalar ister istemez ortalamayı 15’ lere çekti.
Akşam misafirhaneye yerleşip, akşam yemeğini yiyip, tekrar yatmamız 23.30’ları buldu,
Artık nekadar dinlenebilirsek yarın zorlu bir etap bizi bekliyor. Seydişehir-Alanya

Scudo

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Cüneyt Bey güzel bir tur olmuş görünüyor 3. güne kadar bakalım devamı da inşallah öyle geçmiştir sizin için :) Tebrik ediyorum sizi ve saç kavurma ciddi şekilde ağzımı sulandırdı :D afiyet şeker olsun size :)

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt HOCAOĞLU

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu yaşta böyle efor sarfedenleri gördükçe içim açılıyor. :) Çok hoş görüntüler. Sac kavurma için Barış Bey'in mesajına +1 diyorum. :D

Kazası-belasız bir tur olsun.

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam bu konyadan çıkarkenki ilk rampadan sonra taşkırma çeşmesi var umarım ordan su içmişsinizdir :)

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mevsim olarak tam zamanında güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz. Her bir etap içindeki mesafeyi fiziksel gücünüze bağlı olarakmı hesapladınız. Yoksa konaklayacağınız yerlere bağlı olarakmı gerçekleşti

• Beğen

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Düz düz nereye kadar artık tırmanma zamanı pedala bir kez daha kuvvet.

Tebrikler Abi bizlere cesaret ve azminizle çok güzel bir örneksiniz .

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Cüneyt abi her konuya tek tek yazmak istemedim topluca buraya yazıyorum.Şöyle bir iki sene önceye gittim tur anlatımını görünce kendindeki gelişimin farkındasınızdır sende .Bisiğklet üzerinde fotoğraf çekmekten tut da yaptığın kilometrelere .İlk biiskletin whistle dan treke oturduğun broks seleye kadar kısa zmaanda çok yol kat etin bizlerde görerek sevinidik .İki gün önce Ankarada iki diş hekimi biisklet almak istediklerini işe gitmek için buna uygun tavsiyeler istediler sonra şehir için gidecekleri yolları filan sordum ve direk seni örnek gösterdim Eryamandan Bakanlıklara her gün gidip geliyor yaz aylarında diye ağızları açık kaldı yaşınıda duuyunca :)

neyse abi çok uzatmayım nasılsa bir gün çay muhabbetinde karşılıklı konuşuruz.Turu gerçekleştiren yüreğine bacaklarına ellerine sağlık paylaşım için çok çok teşekkürler abi.

• Beğen

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
Sizi okudukça yollara çıkasım geliyor. Bu arada belirtmek istiyorum ki; üst üste 4-5 gün 15 km'nin üzerinde hızla ve günlük 100 km üzeri yolu gitmek sıradan (bisiklete binmeyen) biri için mümkün değildir,yapamaz. Bir de 50'yi aşmışsa ooooo. :) Düşünmez bile. Sizi sivil gören biri, sizin bisikletle böyle bir performans ve başarı sergileyebileceğinizi de asla düşünmez. Bu yüzden işte sizi ayakta alkışlıyorum. Turun kalan kısmını sabırsızlıkla bekliyorum. Turlarınızın devamını diliyorum. Sağlıcakla kalın.

• Beğen

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@ferhat köse
Ferhat kardeşim iyi dileklerin için teşekkür ederim, sağ salim lastik patlamadan turu tamamlamak beni çok mutlu etti. Kardeşim görüşmek üzere.

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@mehmetsunu
Turu 4 gün planladığım için, kalacak yerleri ona göre önceden ayarladım. Fakat 100-150 km mesafe bir gün için yeterli.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle afiyet olsun.
Hocam birde şunu sormak istiyorum bu Konya çıkışındaki yokuşlar azımsanmayacak kadar dikler. Bu yokuşlarda nasıl bir yol izlediniz? Dinlendiniz mi? Dinlenme sıklığınız nedir? Pedal basmak yerine yürüdüğünüz zamanlar oldu mu?

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@Hüseyin Tekin

Hüseyin Bey hiç bir rampada inip yürümedim. Beni bilen bilir bu konuda oldukça inatçıyım kesinlikle rampada inip yürümek diye birşey benim için sözkonusu değil. Çok küçük dinlenmelerle oda nasıl bir veya iki dakikalık dinlenmelerle hani tabir yerinde olursa birinci viteste yavaş yavaş çıkarım, nasıl olsa o çıkışın bir inişi olacak dinlenme orada olur..

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@hakan aydın55
Saç kavurma ve yanındakiler süperdi. Senelerce oradan gelip geçtik bisikletle geçememiz orada mola vermeme sebep oldu. Yolunuz oralara düşerse tavsiye ederim.:)

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tekrar tebrikler....

• Beğen

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam sakın beni yanlış anlamayın. sürç-i lisan ettiysem affola. sadece giderken nasıl nasıl bir yol izlediniz bunu öğrenmek istedim.

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@GÖKSUN ÖZKİRİŞCİ

Amaç hem kendi amacımızı gerçekleştirmek, hemde o güzargahlara seyahat etmek isteyen bisikletçi arkadaşlarımıza bilgi olması açısından mümkün olduğunca fazla resim koymaya çalıştım. Gerçi turlarda resim çekmekte bayağı bir zaman kaybı ama geçilen güzergahları tekrar geçmek zor onun için zaman kaybıda olsa resimler turların olmazsa olmazı.