Ankara-Afyon, Dazkırı (400km/15sa)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Helal olsun Raşid.. Gerçekten 367km bile tek başına inanılmaz bir mesafe.. Seneye daha ii bir bisikletle belki 400'ün çok üzerine çıkabilirsin..
Bu arada yanında neler taşıdın yol boyunca?

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi
Scudo

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Maalesef Türkiye rekoru değil. Hakan Baba 370'i geçmiş geçen sene. Sabah kahvaltı da 1 muz ve yarım paket Burçak bisküvi. Giderken yanıma yedek lastik, yama takımı, levye, alyan, 500ml powerade, 500ml su, 1 Burçak bisküvi, 750ml hafif tuzlu kuşburnu-vişne karışımı içecek. Aklıma bunlar geliyor sadece. Yol üstünde Polatlı'da 2 tane simit, sivrihisar'da 1 rodeo 1.5L su 1 meyveli soda, arada 1-2 tane benzinlikte yine 1.5L su, max dondurma ve meyveli soda Cumhuriyet Köroğlu Beli Dinlenme tesislerinde ekmek arası sucuk, Afyon'da Burger King'de hamburger+tavuk burger menü, 1.5lt su ve meyveli soda, sandıklı'da büyük peynirli çubuk, çikolata ve 9 kat tat gofret, max dondurma ve 1.5lt su daha sonra düz yol devam. Sanırım çok fazla bir şey atlamadım.

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Bu arada yollar lastikleri mahvetti. Daha yeni değiştirdiğim lastik 2 ay anca oldu yine baloncuk yaptı hafiften:(
Yol sivrihisara kadar süper, gerisinde soğuk asfalt yer yer sıcak asfalt. 360Km'nin yaklaşık 250km'si bölünmüş kalanı tek şerit. Tek şerit bazen çok tehlikeli oluyor çünkü karşıdan gelenler fark etmeyip sollamaya kalkabiliyorlar ve ayrıca ters yönde esen rüzgarları da sizi yavaşlatabiliyor.

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
1 Gün için baya cok yiyecek ve icecek tüketmissin hocam.... Bir de yolda basina gelen ilginc bir olay oldu mu ? Olumu veya olumsuz tepki aldın mı?

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Genelde tepkiler şaşırma şeklindeydi. "Nereye gidivereyon?" diyorlardı ben de "Dazkırı" diyordum. "Nereden geliveriyon gari?" diyorları ben de Ankara diyordum şaşırıyolardı kaç haftada geldiğimi falan soruyorlardı ben de "sabah 4:30'da çıktım" diyordum:) Genelde olumlu sayabiliriz:)

• Beğen
Tepkiler: lindemann

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Ha aklıma geldi şimdi. Sandıklı'da otobüse binmeye karar verdiğimde yolda bekleyen bir grup vardı onların önünde durdum danışmak için. Ordaki 2 genç bayağı hoş karşıladılar yardımcı oldular helal be falan dediler:) onların da öyle uzun yol planı varmıştı ondan bahsettiler:) "Böyle ilk defa görüyoruz" dediler. Daha sonra otobüsten vaz geçince de iyi bir gaz verdiler ortalamam onların sayesinde yükseldi:)

• Beğen

Berkan Çifçi

Aktif Üye
Tepki
41
15.5 saatte o ortalamayı yakalamak süper gerçekten yeni bisiklet alınca neler yapıcaksın acaba :) ben de uzun yol yapmak istiyorum ama trafikten çekiniyorum

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Valla yeni bisiklet alınca ne yaparım bilmiyorum. Yollar çok kötü özellikle yokuşlarda ayağa kalkıp pedal çevireyim diyorum ama seke seke gidiyorum resmen. Eğer daha hafif bir bisiklete geçersem zıplayarak giderim herhalde:D

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Tebrik ederim.
Adın ve Soyadın,
Hangi tür bisikletle, (mtb, yol, şehir/tur)
Hangi donanıma sahip bir bisikletle turu yaptın? [bisikletin toplam ağırlığı, dişli oranları (aynakol ve ruble dişlileri), tekerlek setini oluşturan parçalar]

Vereceğin bilgilere göre ben de seni ve arkadaşları biraz bilgilendireceğim.

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
Hocam bu mesafeyi yol bisikleti ile mi yaptın?

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
@athletic

athletic abi tam yazdım onayladım o sıra sende sormuşsun:p

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Bisikletim (link)
Adım Muhammed Raşid Tuğral
Yaş 19
Bisikletin lastikleri ön hutchinson topspeed, arka maxis detonator diğer her şeyi aynı. Bu arada pedallar da Wellgo yol pedalı ama modelini bilmiyorum.

• Beğen

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Tekrar Tebrikler Muhammed Raşit.Neden bu bilgileri istedim? Çünkü Türkiye'deki Ultramaratoncuların bilgi ve istatistiklerini tutuyorum.
Eğer Mtb ile yapmış olsaydın, Mtb ile yaptığım TR Gün/Mesafe rekoru olan 350km yi geçmiş olacaktın ve bu pazar günü sırf bu rekoru egale edebilmem için bana gaz vermiş olacaktın :)
Neyse ki yol bisikletiyleymiş :)
Evet, Hakan Baba'nın denemesi 2 kişilik olduğu için tek başına yol bisikletiyle TR gün mesafe rekorunda 1. sıraya çıkmış bulunuyorsun.
Uzun mesafelerde böyle aksilikler oluyor.Sonuçta evine sağ salim varabilmişsin, bu da güzel haber.
Türkiye'deki Ultra Maratoncular ve rekorları listesine adını ve bilgilerini ekledim ;)
(link)
Deneme ve başarılarının devamını diliyorum.

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Ama düzeltmem gereken bir nokta var. Burada pedal çevirme süresi değil toplam süre 15.5 saat;)