Ani'den Çıktık Yola! (Rize – IX.Bölüm)

Scudo

serself

Üye
Tepki
53
@KevSerSeri

Sorma Kevsercim.Bu horon denen şeyi öğrenmek için Hoytur'a bile gittim ama nafile:(
Demekki mayamda yok.Napalım.Kaderimizde horon oynayamamakta varmış:)
Halayla idare edicez atık:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kevser hanım ve ekibini kutlarım pedallarınıza sağlık
bir kez daha kızılderililerin ne kadar haklı oldukları kanıtlanmış oldu seattle reisin dediği gibi en son balık öldüğünde en son nehir kirlendiğinde ve toprak verimsizleştiğinde aç kalacaksınız o vakit elinizdeki paralarla ne yapacaksınız onun için batının çoçukları- yarattıkları bu uygarlığın doğayı sömürerek kurulduğunu bilmelidirler ben her vakit söylerim batı batan gemidir doğu batıya bakıp batan ikinci gemidir hem batının insanları hemde doğunun insanları batan bir gemide birikte yaşıyorlar halada en konforlu bir biçimde nasıl yaşarım diye düşünüyorlar istanbulun haline bakın adanaya bakın izmire bakın ankaraya bakın daha doğrusu şehirlere bakın ne görüyorsunuz patırtı gürültü kapı dağ yarım adasını 27aralıkta tamamladığımızda insanlar bize yahu oralara bu kış kıyamette bisikletle gidilirmi niye araba ile gitmediniz dediler ben insanların dediklerine uysaydım ben ben olamazdım ama ben kimimki elimden hiç bir şey gelmiyor yok olan doğa için bir şeyler yapamıyorum ve suçluyum
bazen düşünüyorum bisiklet doğaya zararlımı diye benim bisiklet karbon karbon doğa için zararlı ama karbon bisikletin doğaya ne gibi zararı olabilir
bu karbon bisikletlerin üretilirken doğaya hiç bir zarar verilmeden üretilmesi en uygunu bir ara almanyada yeşiller (yeşillerin partisi )dağ bisiklet yarışlarına karşı eylem yaptılar bu tip yarışların doğanın bitki örtüsüne zararı oluyor diye olabilir gerçekten
turist kardeşlerin bizim insanların karşılıksız bir şey vermesi karşısında afallamasına hiççççççççççççç şaşırmadım 1980 de norveçte iken bir arkadaşıma (norveçli) neskafe ısmarlamak istedim bana niye ısmarlıyorsun yoksa benden bir menfatinmi var deyince ben afalladım
her şeyi para ile satın alınan bir dünya var oldukça durum bu almadan vermem dünyası var parasal sistem var şimdide bütün dünyayı kasıp kavuracak bir işşizlik fırtınası var inşallah bunun sonucu 3. dünya şavaşı çıkmaz bu ülkenin insanlarının en güzel yanı karşılıksız yemeğini paylaşması bu gerçekten güzel güzelde azıcıkta şu doğa için bir şeyler yapsak şehircilik anlayışımızı doğaya zarar vermeden nasıl yürüteceğimizi bir düşünsek ahhhhhhhhhhh
sabah o güzelim yaylalarda çadırdan insan çokkkkkkkkkk dinç kalkar birde insanların şehirde yataktan nasıl kalktıklarını düşünün sözü çok uzattım özür dilerim ama elimde değil o resimlerde o kadar bir gizem varki o gizem beni geveze yaptı hoşça kalın turlarınızın devamını dilerim bisiklet dostlarım apaçi robocop

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
çok güzel bir gezi yapmışsınız memleketimden kareler gördükçe ne kadar mutlu oldum anlatamam... dogası manzaraları mükemmel fotolarda bi o kadar harika.. ayagınıza saglık .....

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@kudu

Buna gevezelik değil hissettiklerini paylaşmak deniliyor. Tıpkı benim yaptığım gibi. Bunların bilincinde olmanız ve yayınladığımız fotoğrafları hissetmeniz gerçekten gurur verici. Teşekkürler duyarlığınız için...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kevser hanım bisiklet dostum
esas ben teşekkür ederim bu anlamlı geziyi yaptığınız için beni en çok kaçkar dağlarının uzaktan görüntüsü etkiledi biz ıstanbulda tam iki yıldır turlar düzenliyoruz arka takım kaptanı olarak haziran sonuna kadar her pazar kar kış demeden turlar düzenliyeceğiz bazen yağmurda kimse gelmiyor mertle beraber tamamlıyoruz turu 1975 başlayan bisiklet yaşantım son iki yıla kadar ferdi idi mertle tanıştım kendimi pedal sesi ve bisiklet forumda buldum internetin iyi tarafı grupta en yaşlı 51 lik fosil benim acaip güzel bir gençlik var onları seviyorum durmak yok pedallamaya devam kaçın şehirlerden dışarı ve bize güzel resimler gösterin kevser hanım sizi ve ekibinizi kutlarım apaçi robocop