and the winner is: Sedona 321 XL 2012

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba forumdaşlar...

Sedona 711 ile başladığım bisiklet tutkusuna satış nedeniyle yaklaşık 2 ay ara vermiştim...
dağ bisikleti ile arazide yaptığım kilometre binde bir seviyesinde kalınca tür değişimine kara vermiş ve bisikletimi satmıştım...
gelen parayı da yeyince kaldık mı yaya :D

bu süre zarfında nette ve özellikle de forumda saatler geçirdim... araştırmaktan kafam şişti vallahi...
bu bağlamda özellikle özelden rahatsız edip sorular sorduğum, tecrübelerine güvendiğim forumdaşlara ve "belki birinin işine yarar" diye yazılan her mesajın sahibine ayrıca teşekkür ederim...

araştırmalarım sonucunda tur/şehir bisikleti ile başlasaydım keşke sonucu çıkmıştı. peki marka/model?
sedona 711V memnuniyetim beni önce sedona şehir bisikletlerine bakmaya yöneltti... marka bağımlısı oldum galiaba ;)

301-311-321-331-341... şunun şuyu bunun buyu derken; forumdaki sedona kullanıcılarını PM ile taciz ederken kararım 321 oldu...

oldu da siyahın matı fotoğraflarda kötü duruyordu sanki...

sonra Salcano City Serisi, sonra Carraro'nun Azimut ve Prizma ikizleri, bir ara göbekten dinamolu Bianchi'ler...
efendime söyleyim Ghost'lar, Trek'ler, Scott'ın Sub'ları yok Sportster'ları derken... inanın kafam şişti...

en son olarak da Whistle Guipago'yu gördüm... renklerine de vuruldum, donanımına da... amma velakin bulabilene aşk olsun... kaç bisikletçiyi aradıysam cevap aynı: YOK

nasip değilmiş deyip düştüm yollara... yeşil Bursa'mızın nadir bisikletçilerinden Aydın Bisiklet'e gittim... (cepte para yok)

eşimi de götürdüm... O'na kalsa bana 311'i aldıracak taksitle... tasarımına bitti yani o derece...

benim gözüm ise 321’de… nerede, nerede diye bakınırken bulamadım… Semih imiş ismi çalışanın, O’na sordum… Yanına götürdü… Trek ile Univega’nın şehir modellerinin arasında sıkışmış kalmış öylece sahibini bekliyor garibim… “Rengi” dedim “hiç fotoğraflardaki gibi değil…” Semih ekledi: “donanımı da iyidir ağabey” dedi ve bizi baş başa bıraktı… Satıcı dediğin böyle olur. Bilgi verir, rahatsızlık vermez… Kendisine buradan tekrar teşekkür ederim…

711’in parasını yediğimiz ve nakit almak istediğim için maaş gününü bekledim.

Normalde de zor gelen maaş günü amma da geç geldi arkadaş! ;)

Cumartesi sabahı eşim ve oğlumuz ile birlikte düştük yola… Dükkandan hızla içeri daldım. Patron içerdeydi.

“İsmail ağabey, Sedona 321 almaya geldim” dedim.

“Sabah biri geldi, Afyon’dan, iki tane aldı, az önce gitti.” deyip faturasını gösterdi… Allahım bayılmak üzereyim… “Bir tane olmalı ama” dedi… “XL kadro mudur acaba” dedim… Patron ile iğer çalışan göz göze geldiler… “XL imiş” dedi… “Onu da ben alayım o zaman” dedim rahatlayarak… Kısa bir pazarlığın ardından Semih toplamaya başladı… Bir yandan topluyor, bir yandan anlatıyordu…

Aklımda bir tek “yılan gibi bu alet ağabey, yılan gibi” kaldı…

Lafı fazla uzatmayayım :D

İşte Kara Yılan :

https://lh5.googleusercontent.com/-N6T2ZGGxB3k/UFY633aHGVI/AAAAAAAAAeI/_TE4nvTGNVw/s640/20120915%2520Mudanya%2520Turu%2520%252824%2529.JPG
modifikasyona ilk olarak Amoeba Mavi Sele Kelepçesi ile başladım...

https://lh6.googleusercontent.com/-eCi0wYL7Zjg/UFYz_fNm9LI/AAAAAAAAAb4/480tXzSiqfA/s640/20120915%2520Mudanya%2520Turu%2520%25281%2529.JPG
Bu tarz suluklar 1,5 litrelik petleri taşımaya da yardımcı oluyor... Suluk doldur, kalan suyu iç-bitir derdi yok...
Suluklar Zefal, ayıptır söylemesi :D

Scudo

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Hayırlı olsun güle güle kullanın, ben de almayı düşünüyorum ama internetten alacak gibiyim çünkü Konya'da bulamadım. Acaba boyunuz ve bacak boyunuz kaç? Benim boyum 1.85 bacak boyum da 85 cm, XL kadro uygun mudur?

• Beğen
Tepkiler: Joyrider

Muhammed Durgut

Aktif Üye
Tepki
90
Hayırlı olsun , son 2 tane satıldı.10 saniye sonra bir adet var ama boyu olur mu tedirginliği güzel bir duygu olsa gerek .

• Beğen

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Uzun git-geller, araştırmalar, kafa patlamaları.. Çok iyi bilirim o süreci. Son kalan bisikleti kapmanız da gerilim yüklü ama mutlu sonlu olmuş. Bisikletiniz hayırlı olsun, en beğendiğim şehir bisikletlerinden birisi açıkcası, bilhassa renk ve kadro geometrisi. Kazasız turlara..

• Beğen

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Erdinç Kardeşim Süper!.Hayırlı Olsun.Kısmet buna imiş.Alışveriş heyecanınızı ben de yaşadım.Mutlu son!.Artık yollar sizin.Bol Pedallar.

Hoşça Kalın.

• Beğen

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
hayırlı uğurlu olsun bi ara soğumaya başlamıştın ama neyse ki almışsın bisikletini kazasız keyifli sürüşler.

• Beğen

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikleti bulma ve satın alma süreciniz Polisiye Roman gibi olmuş :) Neyse, sonuç önemli. Kazasız-belasız, keyifli sürüşler dilerim.

• Beğen

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
sonunda almışsın, çok güzel bisiklet güle güle kullan...

• Beğen

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Keyifle, kazasız sürüşler olsun. Tutku böyle bir şey işte :) Neyse ki yenge anlayışlı'ymış bisikleti kıskanmamış. :D

• Beğen

Cem03

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Scott
sonunda...mantıklı ve güzel bir tercih olmuş hayırlı olsun. kadro boyundan memnun musunuz

• Beğen

horsepower

Forum Demirbaşı
Tepki
338
Çok güzel ve yerinde bir seçim olmuş bence.Sanırım bisikletler konusunda bilinçlenmeye başladık artık ve şehirde kullanım amacına uygun bisiklet kullanma devri yavaş yavaş herkesi sarmaya başladı.Hayırlı uğurlu olsun.Kaç kilo bisiklet acaba?

• Beğen

Joyrider

Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kadir.Celik

Bacak içi uzunluğum: 87 cm
Boyum: 185 cm

hemen hemen aynıyız ve XL kadromdan memnunum

(link) başlıklı bir konu açmıştım... bakın bi isreseniz...

• Beğen
Tepkiler: Kadir.Celik
Tepki
56
Bisiklet
Trek
Erdinç Bey, bisiklet seçiminiz çok güzel olmuş, bisiklet zaten çok güzel; rengi olsun, özellikleri olsun gayet başarılı gözüküyor. Kazasız bol pedallamalar dilerim.

• Beğen

kaanduro

Üye
Tepki
14
2012 model 321 in bu siyah rengi çok şık olmuş. Güzel bir bisiklet almışsın güle güle kullan.
Seleyi ve özellikle de elcikleri değiştirirsen konforun ve keyfin ciddi şekilde artacak, tecrübeyle sabittir ;)

Joyrider

Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem03

memnunum. şimdilik bir sıkıntı yok gibi

Joyrider

Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@douach

bilmiyorum... ama tartacağım... foumda paylaşırım

Joyrider

Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kaanduro

ilk gün 70 km kullandım... ellerim özellikle de serçe parmaklarımın uyuşması 24 saatte geçmedi?!? sele de pek rahatsızlık verdi ama onu değiştirdim... önceki bisikletimde de kullandığım ve Tchibo'dan aldığım jelli bir sele ile... bir Brooks almak istiyorum en kısa sürede

elcik konusunda acemiyim... araştırayım biraz hemen alacağım

• Beğen
Tepkiler: emrahb