Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

anayolda yoln neresindn gitmelym?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında guven.s tarafından paylaşıldı.

1. guven.s

guven.s Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    slm arkadaşlar yarın yola çıkıcam 2. kez uzun yola olucak ama bu sefer tek başıma çıkıcam. şimdi bir sorum var küçükken bize hep anayolda gderken arabanın karşıdan geldiğini göreceksin dioalrdı yani gidiş değil dönüş yolunda sürmemiz gerektiği söyleniyordu. ama forumdaki resimlerde gördüğüme göre herkez arabaların gittiği istikamette gidiyor bunun doğrusu nedir bilgi verebilirmisiniz??

2. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arabalarla aynı istikamette gitmek daha güvenli bence..
    Ters istikamette gidersek hem biz, hem araçlar panik olup kazalara neden olabilir, ama normal gidersek sağdan, arkadan gelen araç normal taşıt gibi algılar bizi ve yanımızdan geçer gider..
    Hele kalabalıksak ters istikametten gitmenin hiç bi anlamı yok..Küfür ederler adama:p

3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Yolun sağından...

4. guven.s

guven.s Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkürler bilgiler için belki cüzdan bulurum:D :D

ozgurrr ve Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  5. yunusdogan

yunusdogan Yeni Üye

Seviye:
    normal yoldan gidersiniz arkadan böle düüüt die bi ses gelirse kenara geçer yavaslarsınız sonra bib bib bırnnn :D

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Trafikte motorlu araçlar ne kadar sorumluluğa sahipse bisiklet sürücüsü de o kadar sorumluluğa sahiptir. Trafiğin akışı ne taraftan ise oradan ve yolun sağından (çok kenarından değil) gitmekle yükümlüyüz. Trafik işaretlerine ve trafik ışıklarına da o derece dikkat etmek zorundayız.

7. sezarr38

sezarr38 Aktif Üye

Seviye:
    bugun ters yönde gidiyoruz diye adamın biri küfür etti bize birsürü:D

8. guven.s

guven.s Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    demekki zamanında çok küfür yemişiz bizde :D:D

9. Samet Saglam

Samet Saglam Bisikletkolik

Seviye:
    Aslında benim kafama birşey takılyor. Şehirler arası gezenler nerelerden gidiyorlar. Yani biiskllet çevreyolunu otobanı tem e-5 hangis kullanabilir yada hiçbirinimi. Ve bu yolları birbirinden nasıl ayıracagız. Hangiis tem hangsi otoban gibi. Yeni konu açmayayayım yeri gelmişken sorayım.

10. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    otobanı kullanaamıyosun:)nasıl ayrıt edicegiz sorusuna gelince,pek zor olmaz... otoban tabelaları yeşil olur ve bisikletin giremiycegine dari kocamn işaretler vardır:)

11. adm coach

adm coach Kıdemli Üye

Seviye:

Türkiyede o kadar çok dallam şöfor varki,sen nerden gidersen git,gelip üzerine çıkarlarsa sakın şaşırma,hatta o dallamalar sana nerden gideceğini söylerler bile..onlara göre sen yolun sağındanda gitmeyeceksin,solundanda,ortasından gitmen zaten bir mucize olur,kaldırımdan git diyecem kaldırıma park etmiş araç sürücülerinden bu sefer fırça yiyeceksin..bisiklet yolu diye bir kültürümüz zaten yok,konuda sadece bisiklete binmek ise,evinizin önünde binmekten başka çare yok gibi..yada dağ başıan çıkman gerekiyor.oradada çoban köpeklerini üzerine salmazlarsa tabii,bu kadar zorluğa rağmen o trafik ve karmaşada binebilirsen işte ozaman bu işi kapmışsındır..ne mutluki sana artık sende bir bisikletçi oldun demektir

12. yumuth

yumuth Yeni Üye

Seviye:
    arkadaslar yurt dısında okadar güzel ki bisikletliyi bir araba boyutunda görüp öyle dawranıo herkes ama bizim ülkemizde hak getire

13. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Trafik akış yönüne doğru yolun en sağ tarafından gitmelisin.Yasa öyle gerktiriyor:)

14. Samet Yavuz

Samet Yavuz Üye

Seviye:
    benm de bir sorum olcak Sonuçta tekerler üzerinden gidiyoruz ve bu araçlarıda insanlar kullanıyor adamlar uyuyor sarhoş oluyor vsvs..
    yolda giderken arkamızdan bu saydığım nedenlerden dolayı hakimiyetini kaybetmiş bir dangalağın gelip bizi biçme olasılığı varmı arkadaşlar yaa bu korkuyla virajlara girmekten tırsıyorm yolda fazla kalmamaya gayret ediyrrum o zamanda geç oluyor neyapmam gerekiyor ???

15. dkilly

dkilly Yeni Üye

Seviye:
    yok yok bizim türk şoförler bisikleti sinek zannediyo galiba herkes ezmeye çalışıyo da...

16. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    ne kadar cesaret verici mesajlar bunlar. teşekkürler:(

Hakan Yazman bunu beğendi.
  17. guven.s

guven.s Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Keşke bütün şehirler arası bisiket yolu olsa ve bisiklet yolu ile araba yolu banketle ayrılsa :rolleyes: yapılması çok zor bişey olmas gerek normal yol yaparken 2-3m fazla asfalt dökseler yeterli olur. Böylelikle bizde arkadan araba çarpıcak korkusyla 2 dakkada bi kafamızı arkaya çevirmekten kurtulup bisiklet sürerken aynı zamanda müzik dinlemenin keyfini çıkartabiliriz..

yakamoz47 bunu beğendi.
  18. mehmetbaris87

mehmetbaris87 Kıdemli Üye

Seviye:
    herkes sağdan gitmenin daha güvenli olacağını söylemiş fakat bana hala soldan gitmek daha güvenli geliyo, iki şekilde de araçlar bizi görebilir fakat sağdan gittiğimizde bizim onları görme şansımız yok, soldan gidersek en azından bir tehlike anında daha önce manevra yapabiliriz, bilmiyorum benim gözden kaçırdığım şey ne acaba?? :S
    aklıma gelmişken paylaşayım, geçenlerde aynen söylediğim gibi bursa-yalova yolunda soldan banketten ilerliyorum, sola doğru bir viraj ve ağaçlar var görüş alanım çok kısıtlı, bir mermer ocağı çıkışıydı 2 tır birbirlerini geçmeye çalışıyorlar fakat biri banketten ilerliyor diğeri de sağ şeritten, sol tarafımda da bariyerler var ve bariyerlerin aşağısı yüksek olsa gerek ağaçlar ve çalılardan gözükmüyor, baktım tırlar istifini bozmadı, ben elimi kolumu sallamaya başladım beni farketsinler diye, hala tepki yok, gayet üzerime üzerime geliyorlar aramızda fazla bir mesafe kalmadı, durdum bir elimle korkudan bariyere yapıştım diğer elimi hala sallıyorum, tam bariyerlerden ağaç, taş, çalı artık ne varsa bisikleti bırakıp atlamaya hazırlanırken banketteki frenleyip kendisini yola attı, ama benim betim benzim attı herhalde o sırada, ileri güvenli bir yere gidip su içtim yüzümü yıkadım, daha önce bu kadar korktuğumu hiç hatırlamıyorum..

19. fatih_brs

fatih_brs Kıdemli Üye

Seviye:
    Yolun sağından gitmelisin.Ters yönden gidersen sen ve araç panik olursunuz kaza olma riski daha fazladır.Bir de yayalar karşıdan karşıya geçerken araç ların geldiği yöne bakıp geçiyorlar.