Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Anayolda Yakın Geçen Araçlar ve Bisiklette Ayna Kullanımı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Oğuzhan Y. tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    5 gün önce çekilmiş video. Bundan daha yakın geçilemez heralde.

Bu durum kadar ekstrem olmasa da buna benzer bir olay geçenlerde benim de başıma geldi üstelik tırdı. O günden sonra ufak bir paranoya oluştu bende açıkçası. Kask aynası siparişi verdim bu hafta eve gidince ilk onu test edeceğim. Kask aynaları ve gidon aynaları konusundaki tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben gidon aynası kullanıyordum yazın sol gözüm ayna da sağ gözüm yolda idi her zaman.
    Arkadan modifiyeli şahinci ve hondacıları görünce sağa doğru yanaşıp yavaşlıyordum. Kullanmanızı tavsiye ederim, bu tip yakın geçme olaylarında da kurtulabilirsiniz, arkadaki aracın gelişinden ne yapacağı anlaşılır genelde.

Berke bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Siz ne kadar ayna kullansanız da bu ehliyetli sığırlar bu haltı yemeye devam edecek. Hatta bir kıl kalınlığında mesafe bırakarak, ara gaz vererek, havalı kornalarını öttürerek geçecekler yanınızdan. Var bunlar, her yerdeler. Eşimize, kız kardeşimize laf atan da bunlar, yol kenarında tek yürüyen kadına korna çalan da, kadın şoförü sıkıştıran da, bisikletliyi korkutmayı marifet sayanlar da...

Bu işin çözümü ayna değil.

Bu adamların bisikletliye saygı göstermesini mi bekliyorsunuz?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015