Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Anaokulunda Bisiklet Dersi !!!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında alisundu tarafından paylaşıldı.

1. alisundu

alisundu Aktif Üye

Seviye:

İzmirde bir ilk gerçekleşti !!!

Artık anaokulu öğrencilerine bisiklet dersi ve güvenli bisiklet kullanma teknikleri uygulamalı olarak gerçekleştiriliyor .Bir anaokulu sahibi söz konusu olan mağazamıza gelip firmamızdan bir ricada bulundu ,konuyu duyar duymaz o kadar heycenlandım ki anlatamam ve hemen kabul ettim .Sayın, Billur Kurultay hanımefendinin ricası şöyleydi ''biz anaokulumuzda bisiklet sporunu ve kültürünü ders olarak işlemeye başladık ve bu konu üzerine öğrencilerle birlikte mağazanızı ziyaret etmek istiyoruz ''Tabiki çok memnun oluruz deyip heycanla minik öğrencilerin geleceği günü beklemeye başladık ,Fakat o kadar heycanlıyız ki anlatamam .Aradan bir hafta kadar geçen bir süre dahilinde anaokulu sahibi Sayın Billur hanım telefonla saat 13.30 gibi orada olacağız diye haber verdi ve bizde heycanla minik öğrencilerin gelmesini dört gözle bekledik .Saat tam 13.30 da mağazamızın önüne servisler yanaştı ve öğrenciler büyük heycan içerisinde servisten inip mağazamıza guruplar halinde girdiler ve hemen bisiklet ve güvenli sürüş tekniklerinden bahsettiler kulaklarıma inanamadım ve o kadar küçük olmalarına rağmen o kadar güzel şeyler öğrenmişlerki anlatamam ... Bu heycan ve mutlulukla bu güzelliği hemen siz bisiklet dostlarıyla paylaşmak istedimki belki diğer anaokulu yöneticileride bu durumdan haberdar olup onlarda hemen bu uygulamaya gecerler ve gün gectikce bisiklet kültürünün önemini çok küçük yaşta öğrencilere aşılayıp trafikte daha saygılı bir bisiklet toplumuna sahip olmamız ve bu kültürü yaşam felsefisi haline getirebilmemiz için ...

Faliyette emeği gecen tüm anaokulu personeline ve yönetimine sonsuz teşekkür eder ve faliyetlerinin başarıyla devamını dilerim ....

Ögretmenlerimiz: Eylem Senpolat, Funda Akalp, Emine Hekim

Okul sahibi: Billur Kurultay

Okul Müdürü: Deniz Erdoğdu

Not :Bu arada resimde bazı reklama girecek olan markaları ve firma ismini diğer reklam veren firmaların haklarını korumak amacıyla silmemizden ötürü resimde kötü görünen bölgelerden dolayı özür diler saygılar sunarım ....

ALİ SUNDU

2. Koray Altıntaş

Koray Altıntaş Kıdemli Üye

Seviye:
    İnşallah Diğer illerimizdede bu gibi uygulamalar yapılmaya başlanır.

3. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    gerçekten güzel bir uygulama sonuçta sokaklarda en çok çocuklar biniyor bisiklete.olası kazaları önlemek için kurallı bisiklete binmeyi öğrenmeleri açısından çok öenmli bir uygulama.
    bu faaliyeti yapan herkese bende ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum....

4. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sevgili Ali, öncelikle anaokulu öğretmenlerimizin bu girişimi için kendilerini tebrik ediyorum ve ilgi ve yardımlarından dolayı seni de kutluyorum. Dostlarımızın dediği gibi keşke bu tarz faaliyetler daha da artsa. Bu günün minikleri geleceğin bisikletçileri. Bisiklet sevgisi ile dolmuş bir neslin gelmesini ne çok isterim.

5. mehmet özbay

mehmet özbay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sevgili ali sundu kardeşim cok güzel bir iş yapmışsınız bu olayda emeği geçen herkese özellikle anaokulu yönetimine ve öğretmenlerine teşekkur ederim
    saygılar mehmet özbay baymekanik

6. iconaclast

iconaclast Aktif Üye

Seviye:
    çok ilginç ve enteresan.konuyla hiç alakası olmayan bir kurumun (sürçü lisan ediyorum sanırım) hiç alakası olmayan bir zamanda böyle bir girişimde bulunması bana oldukça ilginç ve sevindirici bir oluşum olarak geldi.vermiş olduğunuz destek de minnete değer.darısı başta bursa olmak üzere diğer şehirlerimizin de başına.

7. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ağaç yaşken eğilir.. Bu miniklere daha 5 6 yaşında bisiklet sporu , bisikletin çevre ile olan ilişkisi , güvenli bisiklet sürüşü ve genel olarak bisiklet aşkı aşılanırsa , ilerde yollarda daha fazla sayıda ve ayrıca daha bilinçli bisiklet sürücüsü olacaktır. Bu da hem trafik hem de çevre üzerinde olumlu etkiler gösterip , devlet büyüklerinin de (hiç sanmıyorum ama mucizelerede inanırım ) dikkatini çekip, bi ihtimal bisiklet yolları vs gibi hizmetler sağlanabilir...

Çok sayıda insanın yapacağı minik hareketler , bi gün gelir çığ gibi olur...

Emeği geçen herkese teşekkür ederim, ayrıca fotoğrafta mağaza ismini kapamanız da olaya göstermiş olduğunuz hassasiyeti,duyarlılığı ve samimiyetinizin bir ispatı olmuş...

saygılar

8. Kutay Özdemir

Kutay Özdemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    Harika bir düşünce bu.Gerçekten benimde içime bir huzur geldi ki anlatamam.
    Belki de gelecekte hepsi birer bisikletçi olacak...
    Bu kapsamda bir eğitim verilmesi de bambaşka bir güzel oldu.
    Bu harika bir haberdi sonsuz teşekkür ve tebriklerimi sunarım...
    iyi pedallamalar...

9. Celasin Telli

Celasin Telli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok güzel hatta umut verici bir haber. Böyle böyle gelişecek bisiklet bilinci.