Anamur ve civarından MTB'ciler aranıyor...

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
Toros Dağları'na tırmanacak MTB'ci arkadaşlar;
Ben tırmanıyorum, sizleri de bekliyorum.
Buradan haberleşebiliriz.

Scudo

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
@Kudret Kurtcebe

Merhaba Kudret abi;

Uzun zaman oldu pedallayamadık. Benim rotasyonda değişiklikler olunca böyle oldu maalesef :(
Benim bulunduğum yerdeki rakım, 1650 diye geçiyor. Eğimleri tam bilmiyorum. Bazı yerlerde tabela var; %7 ya da %10 şeklinde yazıyor. Ama, İznik Gölü'ne giderkenki eğimlerden fazla değillerdir tahminim ya da aynıdır belki. Sahilden başlayarak çıkarsan, 28 km sürekli tırmanıyorsun. 'Z' şeklinde virajları olan nefis bir güzergah. Tabi ki asfalt. İnerken pedal çevirmene gerek yok, frene kuvvet.
Bir de arazi yolları var; yüzlerce yol. Oralar tam MTB'lik. Ama kaybolma ihtimali yüksek olan orman yolları; sonuçta Toroslar :)

Anamur'dan sevgiler :)

Görüşmek üzere...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
eyvallah valla iyimiş yahu 28 km off derim 1650 rakım aman allah derim ,kartepe 1640 rakım ama biliyorsun modifiye olunca bisiklet 5 km lik offroad yoldan gidemiyorum bi kere denedim valla bilekler ağrımış idi ,neyse sineye çektik ogün durumu,olsun sen boş durmuyorsun sana helal olsun, senin haberlerini alınca seviniyorum ,azmı pedalladık yahu tavşanlıydı vs vs ,
valla kartepe gündemden düşmeyecek öyle gözükmekte ve de tavşanlı-boyalıca hattı başka etaplar beni açmıyorda bi etap daha çizdim kendime 195 km bostancı-izmit kuzey yoldan tabi dönüş izmitten çene dağı mollafenari-balçık aydos ve bostancı bu etapta izmitten sonraki dönüş 111 km ama bayağı iyi eğimler var 21 eğimler olacak ,
ogün resim koy unutma ,bu arada ekrem floridada orada canı sıkılıyor tabi yahu adam eğimci idi florida 500 km dümdüz yer yahu kafayı yiyecek orada ,ama meslek durumu tabi,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bozyazıda ki yazlıktan yeni geldim hergün toroslara çıkıyordum tabi araba ile o sıcaklarda bisiklet çok zor feci nem ve sıcaklık var.