Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'' anadolu yakada sayko kros yol bisikletçisi aranıyor..''

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    tarzı sayko kros yol bisikletçisi olan ve stabilize yollara giren etap km si 160-180 arası değişen elemanlar aranmaktadır...mevcut kadromuz beş kişidir....yeni elemanları gruba katmak istiyoruz....eylül ayında sezonu başlatacağız....genelde 26 jant kullanan ve amortisörlü bisiklet kullanan çok olmasına rağmen bu tarzı bu ülkede bilen yoktur...salcano bisiklet firması ilk kez disk frenli ve 28 jant yarış gidonlu 1.35 teker hacmi olan bisikletleri satışa sunmuştur...

neden sayko kros yol bisikleti.........
    28 jant olması km leri azaltır..amortisörü yoktur yarış çatallıdır..mevcut yol bisikleti olanlar sadece tekeri 1.35 yaparak sayko tarzına yönelebilirler.....v frenli yol bisikletleri ile stabilize yollara girmek antreman gerektirmektedir anadolu yakada bıçkıdere ve şile etapları sayko tarzına uygundur...ve hatta kartepe suadiye çıkışı tam anlamı ile sayko tarzıdır istanbulun yollarına en uygun bisikletler sayko kros bisikletlerdir..

eylüle kadar ferdi çalışma yapmak isteyenler çalışabilir..ve anadolu performans ekibine dahil olabilirler...grupta 2 arkadaşta mtb vardır 3 arkadaşta ise 28 jant vardır...mtb kullanan arkadaşlar ile haliyle bi fark olmaktadır...sonuçta aradaki fark 15 dakika ile sınırlı kalmaktadır..26 jant kullananların tabi performans gücü uzun mesafelerde önemlidir ...konu ile irtibat lingimiz aşağıdadır....

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=96204&page=83

2. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Keşke İstanbul da otursaydım...

2.bisiklet olarak bu sınıfı araştırıyorum. Ancak Türkçe pek bilgi yada tavsiye bulamadım. Sizden bu bisiklet sınıfı için özel bi konu açıp tecrübe ve tavsiyelerinizi istesem ayıp olmaz umarım :) Yayılmasına, tanınmasına büyük katkı sağlar eminim ki.

Belki bigün beraber pedallarız :)

3. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kararım kesin, en azından denemek istiyorum. Eylüle kadar yetişmez ama kendimi hazır hissettiğimde katılacağım. :)

4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yukarda link verdim ,tekerlerin nasıl olacağı bütün açıklığı ile anlatılmış bu tarz yol bisikletçiliği değildir stabilizeye giren yarış gidonlu 28 jant bisikletlerdir bunların disk frenli olanları var amortisörlü olanları var ama ben hem stabilizede hem asfaltta sürat yapacak bisiklete yöneldiğim için fazla ağırlık istemiyorum amortisör gibi, saykolarında modifiye edilmesi gerekebilir salcanonun saykolarında ruble ufaktır ve değiştirilmez ise rampada yorar scott un saykolarının ayna kolları 46 dişte kalırken en büyük dişler salcanoda 50 diştir bu kadar diş sayısı stabilize ve sert düz toprakta sürücü açısından tecrübe gerektirebilir tekerler 1.35 dir hacmi küçük sayılır ve 28 janttır mtb ile karşılaştırılamaz ..sürat yapılır sert düz toprak zeminde ve stabilizede...

5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    scott cx team cyclo cross bike 1500 yuro..v fren özelliği var ...

Frame:Scott Cyclocross frame, 6061 alloy double butted, replaceable D/O, sloping geometryFork:Scott CarbonCX, Straight Alloy SteererGears:Shimano 105 ST-5700 10 speed shifters, Shimano 105 FD-5700 front mech, Shimano Ultegra RD-6700 20 speed rear mech, FSA Gossamer CX chainset with 46/36 tooth chainrings, Shimano 105 CS-5700 11-28 tooth cassette, 20 gears

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye: