'' anadolu performans yeni sistem ,ayda bir ağır tur.''

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Bisiklet yolunda :) bir sağa bir sola bulaşık makinası gibi bisiklete biniyorlar.Yok tövbe artık sadece kudret abiyle sadece binicem.Tabi iyileşirsem.

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@derşan sezer

yav derşan senin ne işin var orda ben oraya arada sırada giderim .....ne kadar acemi var ise orda sağdan sürmez üstüne gelir iki kişi yan yana gelir sana yol kalmaz adamın biri gelir arkadan vurur..esas olay pazar günü idi 20 tane adam şile yollarında idi çoğunun kaskı yoktu bir tanesi elinde çıkıyordu bisiklet ile daha ilk rampada yakaladık acemileri öndeki kalabalık grup durmuş arkada kalmış kilolu genci bekliyordu gruba bir iki nasihat çektim ömerli inişinde kaskı olmayanlar süratli inmesin dedim rüzgar 20 km idi bizim insanımız böyle öğrenmek gibi dertleri yok derşan bilmemek ayıp değil ama öğrenmemek ve öğrenmemek için inat etmek duyarsız kalmak ayıpların en büyüğü ..derşan sen bu tavşanlıya gelmeye çalış orda zati hız yok grub ilk kez gidecek tavşanlı yolunda 10-19 eğim rampalar var 1100 rakım ora cennet toplam 168 km olacak..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet ekip,şimdi ufak bi konferans yapalım açık oturum yani...anadolu performansın durumunu irdeleyelim,,
sistem devre dışı oldu ....yani bıçkıdere,şile ,kartepe sistemi, bıçkıdere yapıldı 40 km esen rüzgara karşı genede iyi dereceler aldık ,grup arasında 1 saatlik fark olmadı ama bundan sonra bıçkıdereyi ne için yapacağız bi amaç olması lazım bu amaç kartepedir...ben açıkça yeni adamları örgütlemek için burdan devreye gireceğim yeni pedalşör almak lazım anadolu performansa aynen düşük tempolu polinez nasıl yaptı isek aynı şekilde düşük tempolu bıçkıdere yapma durumu işimiz uzadı tabi şile ve kartepe tozlu raflara kaldırıldı yeni gelecek olanların bıçkıdereden başlamaları bile onlara zor gelecek..bu da başka acı bi gerçek sezon bence son derece kötü başladı bahtiyar kendi öz eleştirini yaptın bu neydi 150 km de kesilmen bu anadolu performans için son derece handikaptır....bu durumdan en kısa zamanda nasıl sıyrılacaksın bisikletini modifiye ederek modifiye etme sürecin uzadıkça ne olacak sadece 150-160 km lerde kalacan bu durum anadolu performans için kabul edilecek bi durum gibi gözükmemekte ,,,,erkan ile devreye girmemiz iki kişi bence sıkıcı olacak en az 3 adam olsak iyi olacaktı bir üçüncü adam lazım bize kartepe için ..bu forumda o , x adam kim olacak acaba kumda iğne arada bulasın hiç kimse kartepeye gelmek için hevesli değil....açıkçası sistem donduruldu bu anadolu performansın hanesine eksi olarak geçti bu durumda benim yapacağım iş ise emekliliğimi ekipten isteyip çekilmem ve bu topiği de kilitleyip kapattırmam,,boşuna burda akıntıya kürek çekiyorum,,,evet bahtiyar 160 km beni kesmiyor biliyorsun yani benim hedefim hep büyük oldu onun için 11 kez sefer düzenledim kartepeye başarılı olduk bazen olamadık ama kartepeye her zaman gitmek için hırs ve azmimden hiç bi şey kaybetmedim .....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/482981_424973987558828_308310332_n.jpg

sadık dedeoğlu 24 saatte 525 km bu başarı artık en büyük derece oldu benim için kendisine teşekkür ederim ve de tebrik ederim , allahtan bu ülkede işte böyle insanlarda var gurur duydum çünki gurur duyulacak bi olay bu ,hiç bi şeyin yerini tutamaz...

Bu arkadaşlarımızın hepsinin ortak noktası benim gibi iki tekere gönül vermesidir. Ancak beni bu olaylardan neredeyse daha çok üzen bir durum da ülkemizde iki tekere gönül vermiş insanlara sahip çıkacak, bu uğurda yaşamını yitirmiş insanlarımızın meziyetlerini arkadan gelen insanlara anlatabilecek ve onların hatırasını yaşatabilecek bir kurumun olmamasıdır. Yinede ne ben nede arkadaşlarım bu sevdadan vazgeçmeyeceğiz. İnsanlarımız daha fazla bilinçlenip, bisikletin faydalarını öğrendikçe aramıza yeni dost ve arkadaşlar zaten katılacaktır.

sadık dedeoğlu.....

altına imzamı aynen atarım

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
@Kudret Kurtcebe

abi kartepeyi almam için haftada en az 3 kere bisiklete binmem lazım en az 50 km başka türlü bu kartepeyi kaldıramam

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bahtiyar közen

ikinci önemli nedeni doğru saptadın bahtiyar evet haftada 3 kez ,birinci önemli nedende 15 kilo bisiklet handikap kartepe suadiye rampalarında hemde 101 km sonra yalnız bisikleti modifiye edersen sistemi devreye sokarız ama bu sefer önce şile sonra kartepe der işi bitirmece yaparız..

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
bisiklet pert kudret abi gitti 5 milyar artık yeni bir yarış bisikleti ypamam lazım.paraları biriktirmekde tabi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@derşan sezer

yapma ya..o kadar kötü yani 5 kağıt az para değil derşan hazır yeni almak istiyorsan focus bayi var göztepe sahil yolunda ışıkların orda ,sayko kros yol ,sayko fren sistemi ve 1700 yuro alman malı almanyadan ithal ediliyor çok güzel yol bisikletleride var tabi sen bilirsin ya sayko yada asfalt yol bisikleti..tamamıyla focus bisikletler var , ben çok beğendim saykoları yalnız bu bisiklet yani eskimiş küheylan az derdimizi çekmedi evet kadro 4 üncü yıldan beşe giderken inşallah dayanacak bana..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erkan Közen

erkan öncelikle can arkadaştan özel mesaj geldi kartepeye gelmek istiyor ve derimki ,ben bu kartepeye 12 inci kez gideceğim benim derdim kartepe ile ayın 7 sine kartepe diyelim ve artık yeter söz milletin diyelim evet erkan sen ben ve can arkadaş ile üçlü olacağız temposu bizim kadar değil ama en azından olayın ne olduğunu ne kadar ağır bi olay olduğunu anlaması açısından bu olayı ele alalım bu pazar 30 km rüzgar kısa mesafe garipçe ya da anadoluhisarı rampaları ...polinezi yaptık bıçkıdere yeni bitti..

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
benim kadroda 3.5 yılda pert oldu işte 10 000 ninci kmsini kutlarken öldü :( focuslara baktım kudret abi ama herhalde gene specialized alıcam Türkiyede bmc gibi pirinello gibi markalar yokki alalım hep trekde trek.Scottında güzel bisikletleri var scottda olabilir ama specilized ağır basıyor eğik tipini seviyorum.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
http://evolutionwhistler.com/files/specialized-tarmac-sl3-expert-double.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben bu bisiklete special -izzet diyorum ;) ama bence ideal bisiklet evet trek de trek kadrolar beni çekmiyor pinarello anca dışardan getirecen.derşan yol bisikleti alacaksın ama stabilizede işin sakat olur etaplardan bıçkıdere de zor yol şile dönüşü ulupelitte zor yol bisikleti pek gitmez orda ,,evet ben artık 100 artıları kapatıp lay lom lom turlaramı başlasam ekip artık 160 km de kalıyor bu benim için pek ideal değil kartepeye can arkadaş özelden mesaj attı kartepe lingini verdim arkadaş uğramadı ne var yahu bu kartepede millet korkuyor ne menem bi şey bu kartepe deyince forumdan çıt çıkmıyor 11 sefer düzenledik 1000 sefer düzenleyeceğim ama yok arkadaş gelen..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
iskender selam...
şimdi buraya mesaj atıyorum bu mesaj kesindir ben tek geleceğim isteyen takılır bana ,,evet resim çekemem çünki makinem yok cep mep kullanmam işim olmaz benim ayrıca ev telefonuda kapattım bu şirketlere para kaptırmam ben..evet tek rambo geliyor dev dinazorlara karşı o dinazorlar ile suadiye rampalarında 101 km sonra kapışacağım..evet saat 06.30 da evden çıkarak 44 km yi süratle alacağım feribot ile geçerek saat 09.00 da topçulardan çıkarak bildiğim rotadan geleceğim senin gönderdiğin rota doğru iskender meraklanma ben o rotayı biliyorum artık ilk gidişte olur hata yorgunluk adamı şaşırtır tik tik değirmen yolu işin ip ucusu orda sen suadiyede 10.45 gibi ol tek geleceğim rüzgara göre durum değişecek tabi 7 ekimde rüzgar saatte 13 km de kalması lazım gün boyu o vakit geleceğim baktım 20-40 km rüzgar aynen 14 ekime gider baktık gene aynı durum 21 ekime gider 28 ekime kadar yolu var bu işin evet kartepeyi suadiyeden en zor yerden alacağız ben 101 km yorgunu olacağımdan sen önden taze kuvvet çık iskender keşif yap oradan daha önce çıkmamış idin yalnış hatırlamıyorsam yalnız kesinlikle yol ayrımlarında dur ve bekle yalnış yola girersen çok ters yerlere gidersin ..evet son durum 17 gün var

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ekim ayı kartepedir.....................

son durum 14 ekim kartepe.................

kadro--

1- kudret
2- can.....

erkan halkaya gelirsen sevinirim..

güzergah,,,,,
bostancı çıkış 06.30 eskihisar -feribot ve topçular ,,,,topçular suadiye 57.7 km dir ,,,,,ve suadiyeden otel kartepe 1300 rakım ve 18 km rampa iniş aynı...1300 rakımda 30 dakika mola iniş suadiye tekrar suadiyeden araca binerek bizi iskender eski turda bıraktığı yerde bırakır ordan topçular 32 km olması lazım
toplam km ler

1- 44 gidiş ve dönüş 88 km bostancı eskihisar bostancı arası
2- topçular suadiye köyü 57.7 km
3- suadiyeden kartepe otel 18 km rampa..
ve 18 km aynı yerden iniş
dönüş ise suadiyeden araç ile gölçük e ve gölçükten 32 km topçular
bu iş bize 213 km ye patlar...

http://g1209.hizliresim.com/11/j/d334y.jpg
kırmızı ile yazan yazı iskenderin beklediği yer eğer orda bekler ise bu tur bize dahada az yazar

http://g1209.hizliresim.com/11/j/d333q.jpg

Erkan Közen

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Bisiklet
Cube
kudret abi zamanı gelsin ozaman bakacağız duruma ben takipteyim

Erkan Közen

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Bisiklet
Cube
şile yapalım abi gelen olursa o zaman kartepeye hazırlanırız
diğer alternatif polenez dudulludan uzun olanını yapalım

Erkan Közen

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Bisiklet
Cube
@Kudret Kurtcebe
kudret abi kısa mesafeler beni kesmiyor 150 km üstünde olsun
rüzgar olsun abi ne yapalım turu ertelemeyelim ertelersek çalışamayız

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
valla erkan şile o vakit 23 üne basacağız dudulludan hareket bu pazar evet 30 eylüle de bakacağız ve 7 ekimede eeee artık 3 pazarda bi şey olur herhalde aslında benim ihtiyacım yok ama senin için çalışacağız o zaman ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
değerli dostum bahtiyar bi hesap yaptım yaklaşık olabilir ,senin amortisörün ağırlığı 2.5 kilo ise yarış aliminyum çatal 800 gram olursa bunu taktığın zaman bisikletin 15 kilodan düşecek 13.700 e..bu senin için uzun yollarda sana avantaj olacak, artık şikayet etmeyeceksin ..

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.