Anadolu performans hazırlık antrenman

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CAVOGUZHAN

cumartesi akşamı saat 21.00 de buraya hava durumunu ileteceğim malum yerler ıslak olunca sürat yapma olasılığı yok,,,,bugünden gösteriyorki havalar müsait değil gerçi kısa mesafede olsa tempo yaptıktan sonra durma olursa ,hasta olunmasını beraberinde getirir ,geçen pazar hava çok müsait idi evet geçen sene temposu düşük olan arkadaşlar ile başıbüyük rampalarında ve kayış dağı rampalarında çalıştık ,bu çalışmalarda rampa bitiminde bekleme oldu,,,,,

Scudo

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@Kudret Kurtcebe

Kudret Bey ,

mesajınız ıcın tesekkurler, oyleyse ben sızden ctesı gunu haber beklıcem umarım havalar ıyı olur bızde bulusma ımkanı buluruz. ctesı gunu kı bılgılendırme ıcın sımdıden tesekkur ederım. ıyı gunler dılıyorum. buarada ben ılk defa katılacagım ıcın bole bı tura, yanımda getırmem gereken bırsey var mı bılgılendırırsenız cok sevınırım tesekkurler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CAVOGUZHAN

inişler olduğu için güvenlik için kask,,,,ayrıca eldiven bisiklet için ,,,kışlık olması lazım,,,normal pedal kullanıyorsanız zamanla spd ye geçmeniz gerekecek rampada yüzde 30 karınız olacak tabi bunlar masraf olmakta sadece pedal spd (kilitli pedal)olmuyor onla beraber ayakkabıda alacaksınız en pahalıdan en ucuza kadar marka çeşitleri delta da ve yeşil bisiklette ve velespitte mevcuttur velespit kızıltoprakta ,delta fenerbahçe stadının tam karşısı köprü yoluna girerken ,yeşil bisiklet ise selami çeşmedir anadolu yakada en pro malzemeler ve kaliteli ürünler mevcuttur bütçenize görede vardır,,,şimdi ,içe termal giyilir soğuğu engeller terlemeyi yutar ,,yalnız özellikle bu sert kış aylarında hiç üşütmeyen bisiklet formalar ve uzun taytlar oldukça pahalı,yeterli ekipmanlar olmadığı vakit kış aylarında uzun mesafelere gitme risklidir,evet antreman gezi anlayışında olmadığından sürat olacaktır ve süratli rampa alınacaktır bu nedenle ekipmanlar sağlam olmalı ,,,içe pamuklu atlet asla giyilmeyecek pamuklu eşortman asla giyilmeyecek ,,uzun kışlık taytlar vardır bunlar asla su geçirmez ve üşütmez,,,bu antremanı gezi olarak düşünmeyeceğiz .çalışma yapacağız ve tabi yardımlaşma olacaktır ,,,,yanımıza paranıza göre enerji barı 1 tane yeter çünki toplam 50 km lik olaydır bu enerji barı power gel bar dır, su tabi olacak matarada bisiklete takılı olacak,,kar maske şarttır aksi takdirde yüz felci olunabilinir,,gözlük şarttır gözler soğuğu yemeyecek,,..kuru yeme olayı ise fındık kuru üzüm olabilir,,,,performans biraz pahalı olmakta malesef,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
selam bahtiyar,,,,
erkanıda haber edelim ,,,gerçi buraya uğruyor malum 20 mayıs kartepe-rube devreden çıkmadı bunun için çalışmalar nisanda yoğunluk kazanacak bıçkıderede,evet çağatay bey var, ve ogün artı soner ve aytek,,,,tahminimce aytek ve soner bizi yolda yakalayacak saat 06.00 da bostancıdan çıkacağız 2012 in en ağır turu bizi bekliyor kaçışımız yok bahtiyar,,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erkan Közen

erkan sen ben bahtiyar anadolu yakada voltranı oluşturmalıyız eski günlerdeki gibi,,evet bu sene bu kar bizi yolda bıraktı biliyorsun biz gece sürüşleri yapmıyoruz biz gece bisikletçisi değiliz bizim tarzımız gibi gerek burda gerekse lagara lugara yeri olan face de bizim tarz takılan yok yalnız atilla bisiklet takımı gerçekten bu ülkede bi boşluğu dolduruyor atilla gibi gönüllü bisiklet sporu ile ilgilenenler gerek alaydan yetişmiş gerekse mektepten yetişmiş olanlar durmamalı nejat anadolu yakada tanıdığım en sıkı bi yol bisikletçisi idi o alaydan yetişti, benden 2 yaş büyüktür ama bir ameliyat onu bu spordan ala koydu ,sele üstünde belli bi başarıya ulaşıp bırakmak olmaz, ama ben gibi yaşlı adamlarda yaşını dikkate alacak artık 20 lik kaslara sahip değiliz,,,amacım 70 yaşındada 160 km yi sekiz saate sığdırmak, tabi beslenmeye dikkat edeceğiz ,,,eğer 70 yaşındada 160 km yi sekiz saatte alabiliyorsak ne mutlu bize,,,,tabi zorlamadan,farkında isen biz herhangi bi bisiklet grubu değiliz ,bizim grup adımız yok ,ama anadolu performans olarak geçiyor ismimiz ,bu da tarzımızı belli eder biz gezi bisikletçisi değiliz,kısa mola ve tempolu sürüş ile en uzun mesafeleri en kısa time lara indirgeme olayı,80 kişinin katıldığı şileye bisiklet turunda iki adam işi bitirdi korsan hasan ve ben o korsan hasan az gebertmedi kartepe rampalarını 20 kişi minibüs ile dönerken 58 kişi yarı yoldan sürünerek döndü bu bizim farkımızdır biz zor olanı alacağız burda bulunma nedenimiz budur iddalıyız ve spor yapıyoruz ,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kötü haber,,,,
12 marttan itibaren, gebze banliyö trenleri çalışmayacak artık ne kadar sürer allah bilir, evet kartepe-rube için çıkış saati 04.30 olur bunun nedeni, akşam en son feribotun saat 21.00 den sonra olacağını zannetmiyorum yalovadan dönüş olacağı için yaz tarifesi henüz belli değil,en son feribot kaçta olacak,tavşanlı boyalıca yolu için çıkış saati 07.00 bostancı olur dönüş gene yalovadan feribot ile pendik e ,,,kartepe -rube için senede bi kere sıkıntı sadece saat 04.30 da ya da en geç saat 05.00 de bostancı adalar iskelesine gelerek ,bu meşakatli tura soyunmakta ,ama kimsenin saat 05.00 de anadolu yakadan geleceğini zannetmiyorum, kartepe-rube nin yerini hiç bi tur ne anadolu yakada ne de avrupa yakada tutabilir bu zorlu tura gelen olmayacak bu nedenle kartepe-rube tozlu rafa kaldırıldı ,,,,,,tavşanlı -boyalıca yolu için iznik köfte olmayacağından bir özelliği kalmıyor tam ring etap olarak bostancı-eskihisar- topçular-tavşanlı- boyalıca ve yalova ,,,,,,,,evet bizde şile- bıçkıderelerde oluruz artık,,,,,

şu an kış tarifesine göre yalovadan pazar günü son feribot 22.45 de yaz tarifesi belli değil eğer yazında aynı saatte 22.45 olursa bostancı çıkış 06.00 normal saattir
her iki parkur için kartepe-rube ve tavşanlı- boyalıca etabı saat 06.00 ,,,,çıkış,,,

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
bizim hedefimiz kartepe kudret abi onun için çok çalışmalıyız,kışın bitmesini bekliyoruz iyi hava yakaladıkmı hemen bisiklete atlamaca

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
abi biz her zorluğu göze aldık kartepe için

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bahtiyar közen

bahtiyar,,,kartepe-rube ye neden rube diyoruz çünki fransanın madenci kasabasında yapılan bisiklet yarışı dünyanın en zor bisiklet yarışı,kasabanın adı rube ama bi tek rampa yok ,toprak yola yol bisikleti ile giriyorlar tabi sayko kros lar ile,evet bizim işimiz daha zor ,113 km bostancıdan tam maşukiye ve otele 18 km rampa ve suadiyeden iniş gölcük e 57 km sonra topçular, topçular rafa kalktı 12 km daha eklenince 188 artı 12 tam 200 km toplam bostancıdan yazıyor 18 km lik rampanın ne kadar düz yola eşit onuda hesaplarsan bu iş bize sadece bostancıdan çıkış ile 200 km nin üstünde yazacak avrupa yaka bizi yakalayamaz saat 06.00 da kesin çıkış olmalı sen ben erkan var şimdilik, halkaya ogün eklenebilir çağatay bey 06.00 da olması için aracı varsa yetişir, yılmaz yok anladığım kadarıyle bu iş zor ,biz üç kişi kartepeye gidecekmiş gibi antremanlara devam edelim yalnız mayıs ayı yazlık sezona geçecek ve feribot saati önemli saat 22.45 de son feribot olursa yalovadan pendiğe bu iş olur, pendikten son 18 km bana yazar 218 km bi günde bana tabi 18 km lik rampayıda hesaba katacağız ,,,,,,

ikinci alternatif suadiyeden inerek dil ovasından devam ederek gebze ve bostancı saat geç olursa b planı bu olur dönüş sadece suadiyeden aynı yerden olur riske girmeyiz yalova yönüne gidince feribot riske girebilir,,,zati bana sorarsan ben hiç haz etmiyorum o lüks feribottan bisiklete beş lira alıyorlar bence b planı dönüşte kesinlik kazansın derim ,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

12 şubat pazar ısı ,artı 9 derece, rüzgar 13 km bu pazar ben bi çalışma yapacağım kısa mesafe,,,,,yerler kuru olursa tabi,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bahtiyar bu gün bi çalışma yaptık iyi geldi klasik çamlıca rampaları yalnız ısının makul seviyeye gelmesi bence şubat sonunu bulur ,hatta marttada devam eder bu gidişle ,,,,4 aralıktan beri uzun mesafeler hikaye oldu şu anda tam 2 ay boşlama oldu ve şubat sonunda 3 ay boşlama olacak ve martın 15 inden sonra ufak ufak polineze başlayalım derim ,,,tahminimce 100 günlük bi boşlama olacak yani 3 ay 10 gün ,,,,,,

hitman47

Aktif Üye
Tepki
26
@Kudret Kurtcebe

kudret abi yarın hava güzel sen çıkarsan sana katılabilir miyim ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kubilay Özgüç

kubilay yarın saat 10.00 da bostancı adalar iskelesine gel aydosa doğru bi antreman rampa çalışılacak dönüş aynı yer güzergah başıbüyük -kayış dağı kartal uğur mumcuda çay ocağı var orda çay içeceğiz ve ordan aynı yerden bostancıya döneceğiz toplam 50 km felan ,,,bi arkadaşımız oğuzhanda gelirse iyi olur,,,,

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@kudret kurtcebe

kudret bey selamlar,

tesekkurler mesajiniz icin . Tabi ki geliyorum .. Saat 10da bostanci vapur iskelesindeyim ins.
Orda gorusmek uzere

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CAVOGUZHAN

son olarak iç lastik gerekli dostlar yalnız 50 km lik bi olayımız var genede iç lastik ve pompa lazım olacak yarın saat 10.00 da buluşarak ideal tepeden sağa saparak başı büyük rampasına ordan kayışdağı rampalarına ve uğur mumcu ,,,,dönüşüde aynı yerden alacağımız için epey rampalar bizi bekliyor ama toplamı 50 km dir ,,,,

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@kudret kurtcebe

kudret bey

tesekkurler, hernekadar da gozumu korkutsaniz katiliyorum ins:) ancak bu bahsettiginiz malzemeleri eger sabah bisikletciler acik olursa temin edebilecegim umarim bi aksilik cikmaz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CAVOGUZHAN

kesinlikle korkutma olayı yok çünki gerek kubilay gerekse ben rampa bitiminde bekleme yapacağız geçen sene de böyle idi önemli olan 50 km lik antremanlarda pişerek 100 km ye soyunmak tabi aşama aşama olacak yarınki 50 km lik olay rampaları hesaba katarsak 60 km lik bi olay olacak çok çalışarak 160 km lik etaplara anadolu yakada hazırlanacağız,,,,malzeme eksik olsada dert etmeyin ama iç lastik önemli bostancıda muhanmed arkadaşın bisiklet dükkanı var çok yakın iç lastik ordan alınır artı pompa ,,,,,

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.