Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amsterdam'dan Belgrad'a bisiklet turu

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında Ozan Küçükbağış tarafından paylaşıldı.

1. Ozan Küçükbağış

Ozan Küçükbağış Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Bu yaz için bisiklet turu planlıyoruz arkadaşım Özgün'le. Geçen sene Viyana-Venedik arasında yaklaşık 1000km pedal çevirmiştik. Tadı damağımızda kalmıştı tabii ki.
    Turdan dönünce boş durmayıp, plan yapmaya devam ettik. Aslında daha tur sırasında, gelecek senenin tur planları kafamda şekillenmeye başlamıştı.
    Tura çıkınca farkettiğim bir sürü eksiğimiz vardı. Mesela ön bagajın olmayışı, bir yerden sonra takıntı haline gelen domatesleri ince ince doğrayabileceğim kesme tahtasının olmayışı, tur bisikleti yerine dağ bisikleti kullanıyor olmanın getirdiği konforsuzluk bizim için eksiklikti. Sadece eksiğimiz değil, fazlamız da vardı aslında, gereksiz bir sürü eşyalar gibi... Şimdi yaptığımız planda, daha ince detayları önemsiyoruz. Ne olursa olsun, kesme tahtasız yola çıkmayacağız mesela.
    Tura Amsterdam'dan başlayacağız, Belgrad'a kadar gelip turumuzu noktalayacağız. Yaklaşık 3000km olacak, kabaca şu şekilde;
    Amsterdam'dan başlayıp Belgrad'ta bitiriyor olmamızın nedeni, uçak biletlerinin ucuz olması :) 28 Haziran gidiş, 8 Ağustos dönüş şeklinde aldık uçak biletlerimizi. Bir tek vizemiz eksik, onun dışında her şey tamam.
    Yol üstünde, görmeyi sabırsızlıkla beklediğim birkaç yer var.
    Hollanda'daki yel değirmenleri,
    [​IMG][/IMG]
    Çek Cumhuriyet'i ile Polonya sınırındaki bu köprü,
    [​IMG][/IMG]
    Kapısında "Arbeit macht frei" yani "çalışmak özgürlük getirir" ifadesi yer alan, insanlığın öldüğü yer olan Auschwitz Toplama Kampı,
    [​IMG][/IMG]
    Geçen seneki turda, "buraya tekrar bisikletle geleceğim" dediğim yer, Balaton gölü.
    [​IMG][/IMG]
    Görseller bana ait değiller. Umuyorum ki, bana ait olanlarını turdan döndükten sonra paylaşacağım:)
    Sevgiler...

2. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşım ayıp oluyor ama :) giden var gidemeyen var! yani Viyana-Venedik güzelmiş te keşke Venedik'ten de Güney İtalya'ya inseymişsiniz. Bugün Giro'da o yolları ve köyleri görünce ağzımın suyu aktı desem yeridir. Bu arada bir turcu için olmazsa olmazdır "kesme tahtası" :) domatesin yanına beyaz peynirde koyun!

Mutlu Onur ÖZDEMİR bunu beğendi.
  3. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yazdıklarınızı okumak bile heyecan veriyor. Böyle bir tur benim de hayalim :)

Mutlu Onur ÖZDEMİR bunu beğendi.
  4. Nikola.gulucan

Nikola.gulucan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Mükemmel bir tur : ) Kazasız belasız bitirmeniz dileğiyle : )

5. Ozan Küçükbağış

Ozan Küçükbağış Yeni Üye

Seviye:
    :) Staj yapmamız gerektiği için erken bitirmiştik turumuzu ne yazık ki, o yüzden inemedik İtalya'nın güneylerine. O köyleri, köy yollarını görünce ağzının suyu akmayan bisikletçi zor bulunur sanırım :) Tur sırasında, alıştığımız peynir gibi peynir bulmak zor olsa da, benzer lezzeti tutturmaya çalışırız :)

Heyecanımı paylaştığınız için teşekkür ederim. Umarım yollarda karşılaşırız :)

6. Ozan Küçükbağış

Ozan Küçükbağış Yeni Üye

Seviye:
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

7. Ozan Küçükbağış

Ozan Küçükbağış Yeni Üye

Seviye:
    Yeniden merhaba,

Geçtiğimiz yıl, bagaj deliği bile olmayan bisikletimle tur yapmaya çalışırken 2 tane bagaj demiri kırmıştım. Bagaj demirlerini böylesine bezdiren şartlar, beni de bezdirmişti tabii ki. Bisikletimden duyduğum memnuniyetsizliği sesli olarak dile getirmiyordum, bisikletime ayıp olmasın diye. Ancak yeni bir bisikletin hayallerini kurmaktan da geri kalmıyordum. Turdan döndükten sonra, hayallerime yakın bir bisiklet edinmek istiyordum. Bütçemin el verdiği ölçüde, gönlüme göre, turumu daha rahat gerçekleştirebileceğim, büyük tekerleri olan, farklı şekillerde tutmaya el verişli bir tur gidonu olan, rahat bir selesi olan, önüne arkasına bagaj takabileceğim bir bisiklet edindim.

[​IMG][/IMG]

[​IMG][/IMG]

Fazla keyif göz çıkarmaz diyerek, gidona bir de bardaklık ekledim, yerine göre çay, kahve, bira, kola içeriz diye :)

Bisikletim de, ben de hazırız artık yola çıkmak için.

Sevgiler...

8. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    hayırlı olsun tütütü nazar değmesin bardaklık biraz fantezi olmuş bir de araç kullanırken alkol almayalım alanları da uyaralım

9. özgür altun

özgür altun Kıdemli Üye

Seviye:
    ulu orta, gerekli gereksiz alkol konusunda ki uyarılar maksadın güvenlik olmadığını gösteriyor.Ozan yaratıcı bir şekilde gidonuna bardaklık yerleştirmiş;kola,bira,kahve içeriz demiş.verilen yanıtsa; dam üstünde saksağan vur beline kazmayı

10. Ozan Küçükbağış

Ozan Küçükbağış Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Bardaklık pek fantezi değil aslında. Tur sırasında bir şeyler yiyip içmek insanı motive ediyor, aynı şekilde müzik dinlemek de, ya da arkadaşınla sohbet ederek bisiklet sürmek de. Sonuçta gazla çalışmıyoruz, motive olmamız gerek :)

11. Ozan Küçükbağış

Ozan Küçükbağış Yeni Üye

Seviye:
    :) İnsan yine de maksadın güvenlik olduğunu düşünmek istiyor. Sonuçta hepimiz bilinçli insanlarız değil mi ama...

12. özgür altun

özgür altun Kıdemli Üye

Seviye:
    sele çok rahat görünüyor,nerden aldınız?

13. Ozan Küçükbağış

Ozan Küçükbağış Yeni Üye

Seviye:
    Evanscycles.com'dan aldım, Brooks'un B17 standart modeli. İstanbulda da birkaç yerde bulmak mümkün, ancak yurtdışından getirtmek daha hesaplı oluyordu.

14. Ozan Küçükbağış

Ozan Küçükbağış Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,

28 Haziran'da Amsterdam'a gidip tura başladık arkadaşımla. Turun ilk günlerinde sağ dizimde başlayan ufak bir ağrı vardı, pek önemsememiştim. Hava soğuktu, soğuktandır deyip geçmiştim. Günden güne artan ağrılar, Prag'a geldiğimizde bisiklete binmemi iyice zorlaştırmaya başlamıştı ve bisikletten indiğimde yürümekte sıkıntı çekiyordum. Dizimde iğne batmasına benzer bir acı ve ayak parmağımda uyuşma vardı. Daha da zorlayıp bir sakatlık olmasını istemedim. Yaklaşık 1100 kilometre yol katederek turu sonlandırmış oldum ve hayal kırıklığı ile İstanbul'a dönüş yaptım.

15. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    çok geçmiş olsun inşallah turunuzu önümüzdeki tarihlerde yaparsınız ayağınızda bir sıkıntı çıktı mı peki

16. Ozan Küçükbağış

Ozan Küçükbağış Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Önümüzdeki tarihlerde fırsatım olursa, kaldığım yerden devam etmek isterim tabii. Doktora gittim, herhangi bir şey söylemedi, MR çekilmesini istedi. Salı günü MR sonuçlarını götüreceğim, henüz ben de bir şey bilemiyorum ne yazık ki.

17. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    geçmiş olsun.umarım önemli birşey değildir ve bu turları tekrar tekrar gerçekleştirisiniz

18. Ozan Küçükbağış

Ozan Küçükbağış Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim.

Doktorla görüştüm tekrar. Diz kapağı çevresindeki kasları zedelemiş olduğumu söyledi. Kalıcı bir sorun yokmuş, istirahat etmemi önerdi ve ilaç verdi. Dizimde bir şey olmadığına mı sevinsem, turu yarım bıraktığıma mı üzülsem bilemedim...

19. Nuri Alper Ulupınar

Nuri Alper Ulupınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ozan geçmiş olsun. Ciddi bir şey olmamasına sevindim.

Daha çok gençsin ve bitireceğin daha çok tur olduğundan eminim.

İlk duyduğumda bu turu çok heyecanlanmıştım.

1100 km bile çok iyi.

Fotoğrafları bekliyoruz. :)

Ozan Küçükbağış bunu beğendi.
  20. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.
    Konuyu baştan sona, tüm yorumları heyecan ile okuyarak bitirdim.
    Son yorum ise üzücü oldu.Umarım en kısa zamanda iyileşir. Bizim beklediğimiz, sizin de hayalinizdeki tur gerçekleşir.

Ozan Küçükbağış bunu beğendi.