Amortisörüm var mı yok mu belli değil

Konu, 'Süspansiyon' kısmında ahmet ağaca tarafından paylaşıldı.

1. ahmet ağaca

ahmet ağaca Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, bana 7-8 ay önce Bisan marka mtb bir bisiklet hediye edildi. Ondan öncede bir bisanım vardı ama ondan çok daha memnundum. Bisikletim çift amortisörlü, ama bi türlü amortisörün rahatlığını hissedemiyorum :bilmiom: acaba kilomdan dolayı mı diye düşündüm ama değildir çünkü 50 kiloyum. Şimdiden çok teşekkür ederim

2. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    50 kgda orta amortisörden verim alamaman normal,ama biraz üstüne abanarak biraz da yağlayarak daha iyi duruma getirebilirsin.ama bu senin performansını olumsuz etkiler gücünün emilmesine yol açar gücünü tam olarak pedallara uygulayamazsın,benim emektarda orta amortisörlü ilk zamanlarda esnekti ama şimdi iyice sıktım esneme yapmaması için

ahmet ağaca bunu beğendi.
  3. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İyi amortisörlü bisikletler daha doğrusu çift amortisörü iyi çalışan full MTB bisikletler 2000TL'den başlıyor.

200-500TL arası satılan çelik kadrolu koltuk altı amortisörü olan bisikletlerin, amortisörünün varlığı ile yokluğu pek belli olmaz kısaca. Sadece ekstra ağırlık yapar.

4. ahmet ağaca

ahmet ağaca Yeni Üye

Seviye:
    ama eski bisikletimde aynısıydı nerdeyse bunun, o biraz daha ağırdı. Ama onda hissediyordum çukurlarda filan. En iyisi yağlıyım ben biraz amortisörleri. Teşekkür ederim arkadaşlar

5. kefallica

kefallica Forum Demirbaşı

Seviye:
    dostum atletik bir açıdan düşünürsek hafif ve amortisörsüz bir kadroda, çukur vb durumlarda koltuğa oturup rahatlığın keyfini çıkarmak yerine, hafif ayağa kalkmak, yolu süzmek, yolun durumuna göre vücudunu kullanmak daha extrem-zinde ve dikkatli bir sürücü yapabilir seni :) tabii ki sürüş tarzı bir alışkanlıktır. ve tamamen senin tercihindir...

6. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gerçek bir çift amortisörlü bisiklet tabikde downhill bisikleti onlarında fiyatı malum senin orta amortisör kaçlık 650-800 lbs aralığında ise yaylanması lazım ön amorisörü yağla ama arkayı yağlama bişey farketmez

7. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    koltuk altı amortisörün sertlik ayarını saga veya sola çevirerek ayarlıyabilirsin. muhtemelen yeni gelen bisikletini sıkmışlar amortisörün yayını avcunla kavrıyarak saga yada sola dogru çevir en yumusaga alınca hoppidik hoppidik gezersin sanırım istediğin şey bu :)

8. ahmet ağaca

ahmet ağaca Yeni Üye

Seviye:
    tamam arkadaşlar sorunu çözdüm. Ön amortisörleri biraz yağladım, arka amortisörüde sağ sol yaptım biraz. Halloldu :) Teşekkür ederim

9. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Olumlu şekilde sonuçlanması sevindirici. :)