Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

AmortİsÖrlu masa ve duz

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Cmpgnl tarafından paylaşıldı.

1. Cmpgnl

Cmpgnl Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar amortİsorlu masa ve duz masa arasinda sehir ici kullanimda bazen kaldirim basamak ve bazi bozuk yollarda kullanim farki olurmu yoksa amortİsorlu Şartmidir + olarak hiz konusunda bİ deyİŞİklİk olurmu.

2. Oğuz.E

Oğuz.E Yeni Üye

Seviye:
    904 Prizma kullanıyorum duz maşa sürekli şehir içinde aktif olarak hiç bir sıkıntı olmuyor bulunduğun yerde yollar çok bozuk değilse düz maşa seçmen avantajına

3. Cmpgnl

Cmpgnl Kıdemli Üye

Seviye:
    tesekkurler. kaldırıma cıkma inme basamaktan ınme fazla olyo onun düz maşaya sıkıntısı olurmu

4. Oğuz.E

Oğuz.E Yeni Üye

Seviye:
    çok fazla abartmadığın zorlamadığın sürece olmaz bende herhangi bir sıkıntı olmadı çünkü

5. Cmpgnl

Cmpgnl Kıdemli Üye

Seviye:
    tekrar teşekkürler

6. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    Mosso düz maşa kullanıyorumi.
    -690 gram olduğu için nerdeyse en hafif amortisöredn 1 kilo hafiftir ki bu sürüşü 10 kat keyifli hale getirir
    -Düz maşa rigid tir ve yokuş çıkarken veya düz yolda hızlanırken salınım yapmaz.(kilitli maşalarda bile küçük bir boşluk kalıyo küçük bir salınım vardır.
    -Düz maşa ile gayet kaldırımlara inip çıkabilirsiniz hiç bir sorun olmaz ama hem off road da(yani bozuk yolda) hemde kaldrıma inip çıkarken yerdeki bütün engebeleri ve sarsıntıları bizzat hissedersiniz.
    -Düz yolda amartisörlü bisiklet kullanmak zaten biraz mantıksız geliyo bana.Şehir bisikleti kültürümüz daha gelişemedi ama gelişince çoğumuz anlamış olucaz şehir içinde düz maşanın rahatlığını diye düşünüyorum