Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

amortisör (ön) hakkında yardım edebilirmisiniz?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında ipek yetginer tarafından paylaşıldı.

1. ipek yetginer

ipek yetginer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arakadaşlar öncelikle herkese merhabalar:

benm merak ettiğim konu şu: fox ile rock shox maşaların dünyanın en iyi iki amortisör üreten firması. benm merak ettiğim foxun rock shoxa veya rock shoxın foxa göre avantajları nelerdir? ve 750 tllik bir bütçeyle alabiliceğim (sizce) en iyi amortisör nedir?

bunları sorma sebebim beni takip edenleriniz varsa iyi bir bisiklet toplamaya çalışıyorum ve kalan son parçam amortisör...

değerl, yorumlarınız benim için çok önemli bana yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim :) kolay gelsin iyi çalışmlar

(bu konuda başka bişiler yazılmışmı baktım araştırdım forumdaama hiç birşey bulamadım ne yazikki o yüzden böyle bir konu açma gereksinimi duydum):in:

2. Arkın Şeker

Arkın Şeker Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bana göre ve dikkatimi çeken en büyük farkı Fox maşaların biraz daha yumuşak çalışıyor olması. Rock Shox maşalar biraz daha sert çalışıyor. Mesela kullandığım SID WC XX maşa tarış performanı için üretilmiş ve sert çalışan bir maşa.

Bu benim düşüncem, farklı bilgilere sahip arkadaşlardan da yorumlarını bekliyoruz.

3. Bülent Gökmen

Bülent Gökmen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bende maşa tercihimi rock Shox tan yana kullandım ancak benim sebebim farklı idi. 2007 yılında bakım gerektirmeyen ve sorun çıkarmayan tek maşa RS Judy TT modeli idi ancak şimdilerde yine bakım gerektirmeyen yahut rahatlıkla kendimizin yapabileceği bir model arayışındayım. Bende bu bağlamda teknik bilgiden ziyade tecrübeyle sabit olmuş modelleri öğrenmek isterim.

4. ipek yetginer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar bu konuda daha çokfikri olan yokmu?

5. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Rock shox reba sl 2009 model kullanıyorum bir süredir çok memnunum yarış performansından ve normal şartlardaki kullanımdan. Ömürlük maşa diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum ancak bilinen ve tecrübe edilen bir şeyler vardır kesinlikle. Fox kullanmadığım için yorum yapamayacağım.

ipek yetginer bunu beğendi.
  6. ipek yetginer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    evet arkadaşlar hala tamamen öğrenemedim

7. ipek yetginer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    fox kullanan arkadaşlarımız bilgilerini paylaşırsa seviniriz konuyu merak edenlerimiz var diye düünüyorum

8. ÖzerFurkan

ÖzerFurkan Üye

Seviye:
    artık lefty maşa devri çok daha dayanıklı ve daha saglam daha çok pompalama yapıyor (halk agzında pompalama)

9. adem dagdelen

adem dagdelen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    fox frl 100 kullanıyorum bundan önce Rock shox sid worl cup kullandım ..ikisi arasında ki enn belirgin özellikler sıd maşa cok hafif ve sert bir maşa ve sürekli bakım gerektiren temizlik sart .. fox ise tam aksine cok yumusak bakım gerektirmeyen sid maşaya göre biraz agır .agır olmasının sebebide arkadaşlar fox maşanın bacak yapısının alimünyum alışım olması sıd maşanın ise carbon bacak yapısı .. performans için söyleyecegim tek şey fox için dere tepe gez sarsıntı hissetmezsin . sid için aynı şeyi söyleyemem

10. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    vallaha bende rock shox duke maşa var bakımını yeni yaptım pek zor gelmedi ,rebaların bakımı dahada kolay görünüyor ,ama geçen bir fox bakımı nasıl oluyor diye bakayım dedim çok zor geldiki bunu türkiyedede her usta yapamaz diye düşünüyorum hani bakım açısından bakarsak

11. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Öncelikle rock shox ve fox en iyisi degildir. DT SWISS ve Boss en iyisidir ama bu iki markaya 750tl yetmez (Tahminim size 80-ile 120mm arasi lazimdir ve ve bu mm de olan DT Swiss'ler 800euro ile 1300euro arasinda ve boss masalar genelikle down hillde kullanilir. Fox kalite olarak Rock Shox dan daha iyidir bunlarla ayni kalitede birde Manitou . Sizin bisikletiniz nedir önce onu ögrenelimki kac mm ve hangi tip lazim oldugunu bilelim. Böylece daha iyi yardimci olacagimizi saniyorum. Yanlis anlasma olamsin, tabiki Fox Rock Shox ve Manitou masalar dünyada en ilk siralarda yer alan masalardandir.

12. ipek yetginer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Peki bişiler sorudan arkadaşlar fox x100 maşayı ters çevirip bi miktar bekletilsek içindeki yağ dışarı sızarım yani normal mıdır?

13. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    marzochi lerin de mm aralığı çok iyi

ı
    ı
    ı

Murat Cömez bunu beğendi.