Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amörtisör konusunda kararsız kaldım önerisi bekliyorum

Konu, 'Süspansiyon' kısmında okevenk tarafından paylaşıldı.

?

hangi maşa?

Anketin kapanma tarihi 20 Temmuz 2009.
  1. 2009 Rockshox SID TEAM DUAL AIR 80mm V break

50,0%
  2. Rock-Shox REBA TEAM Dual Air 100 V BREAK MC PushLoc

28,6%
  3. Rock-Shox REBA RACE Dual Air 100 V-BREAK MC Push Lock

21,4%
  4. Rock-Shox RECON RACE Solo Air 100 Siyah V BREAK AL MC POPLOCK

14,3%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. okevenk

okevenk Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bir tane amörtisör almayı düşünüyorum. Şimdi kullandığım Corratec lerin üzerinden çıkan RST yaylı kilitli bir maşa ama ne yazıkki çok hantal ve sert. içini açtık yağladık gene olmadı.
    ben havalı bir maşa istiyorum önceleri tek bacak havalı modellere bakıyordum şimdi ise dual air reba veya sid bakıyorum. yarış fln yapmıyorum ama konforlu olmasını istiyorum bisikletin fazla titreşim olmadan sürmek istiyorum.
    sizin önerebileceğiniz bir maşa var mı ?
    ben reba team ve sid team arasında kaldım. fazla para vermek yerine solo airlar da işimi görürmü ?

2. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    çağrının sid ve reba yazısında dediği gibi sid yarış performansı için sert ama oldukça hassas çalışan reba ise daha çok konfor sunabilen bir maşa. senin isteklerin doğrultusunda reba modellerinden birine bakabilirsin.

okevenk bunu beğendi.
  3. kayhan

kayhan Misafir

ben sid race kullanıyorum "yarış performası için sert" ne demek anlamadım. yarışta da kullandım zevkine binerkende. gayet memnunum. zaten kendi ağırlığınıza göre hava basarak amortisörü ayarlıyorsunuz. ayrıca reba race den daha dayanıklı, race biraz esniyor dendiğini duymuştum ama race de yarış için tasarlanmış adı üstünde oldukça hafif bir maşa kolay gelsin

okevenk bunu beğendi.
  4. okevenk

okevenk Üye

Seviye:
    walla inşallah hayırlısı olur 1 ay içinde alacağım o zamana kadar her türlü yorumu bekliyorum ilgilenenlere teşekkürler

5. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Öncelikle solo air "tek bacak havalı" modeller dual-air olanlara göre daha iyidir yada kötüdür şeklinde bir değerlendirme yanlış oluyor. Mesela aradığın tarz bir maşa olan Fox 32RL konfor konusunda saymış olduğun yukardaki dual-air modellerden daha fazlasını verebilir sana ama ucuz değil malesef ve V olanı çok kolay bulunmuyor.

Reba modelleri nispeten biraz daha ağır, esnemez ve az bakım gerektiren modeller oluyor. Boruları kalınlaşan SID lerin 2008 ve sonrasını da tercih edebilirsin tabi. Vücut ağırlığın önemli. SID WC maşayı günlük kullanımda kullanabileceğin gibi REBA ile de yarışırsın hiç bir problem olmaz. Maşanın sertliği daha çok ayarlarla ilgili bir husus.

Emrah Pektaş ve okevenk bunu beğendi.
  6. okevenk

okevenk Üye

Seviye:
    anladım walla bakacaz işte kafamda belirlediğim modeller belli bunlardan her hangi birini alsam heralde üzülmem arkadaşta reba vardı baya hoşuma gitti kullandığımda. dual air olmasını istiyorum zaten 1 kere alınıyor o zaman da tam olsun :)
    sanırım reba team alacağım ama tam karar veremedim

7. Muratcan Boy

Muratcan Boy Üye

Seviye:
  8. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşın avatar'ındanda belli olacağı gibi tercihini SİD'den yana kullanmış.

9. okevenk

okevenk Üye

Seviye:
    ben mi ?

evet haklısın çok memnunum herkese tavsiye ederim