Amortisör gıcırdaması

Tepki
6
yaklaşık 5-6 yıl önce aldığım bisikletimin amortisörü gıcırdıyor, uzun süre (1-2 ay) bisiklete binmezsem tekrar bindiğimde gıcırdama geçiyor fakat 1 hafta sonra tekrar başlıyor.. ses çok kötü resmen kulak tırmalıyor, bu sesi gidermek için ne yapabilirim? bisikleti aldığım yere götürüyorum bağlantı civatalarına yağ sıkıyor biraz ama bi faydası olmuyor..

Scudo

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Mosso
Selam. Faydası olmaz arkadaşım öyle yağlamanın. Tamanen sökülüp bütün parçaların yağlanması lazım. Ayrıca bakım; yaptığın KM kadarda bir yada kullandığın saat kadarda bir tekrarlanır.
Örneğin 200 saat sürdüysen yağlama bakımı yapılmasında fayda vardır.Heleki pahallı amortisörlerde gelde bakım yapma... Yanarsın..Fiyat olarak.
Sizin kullandığınız nedir bilmiyorum ama en ucuz amortisör bile bakım ister.
Ki sizin yadığınıza göre birçok parça kötü durumda..
Hemen bir bisikletçiden tenisyen yardımı alın.
Hayatınız daha önemli unutmayın...
Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: hakan balgün
Tepki
6
bisikleti aldığım yerin servis bölümü var arada bir oraya bakıma götürüyorum ama bişey bildikleri yok, mesela arka vites attırıcıyı değiştirdim yakın zamanda onu bile düzgün takamamışlar ve çarklardan biri yamulmuş durumda ve değiştirmem gerektiğini söylüyorlar..

Tepki
1
bu durum ortadan amortisörlü bisikletlerin kaderidir denebilir. eğer bisikletine uyan amortisör fiyatları uygunsa değiştirmeni tavsiye ederim aksi halde o sesten kurtulmak pek kolay değildir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Resimde göreceğiniz gibi bir amortisörum var yolda ne yazikki gacur gucur edip duruyor ne yapsam sesi keserim acaba bide gördüğünüz gibi ters duruyor amortisor baska bisikletlerse öğle değil acaba onlardanmi kaynaklaniyorki ne yapsam çözerim gıcırtıyı :(

Dosyalar