Amoeba Scud - Sedona761

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Merhabalar ;

Şu aralar yeni bisiklet almaya karar verdim ve bütçeme uygun olan bisikletlerden 2 tanesini seçtim...

Amoeba Scud a Deore toplatıp kullanmayı düşünüyorum yada Sedona 761 almayı planlıyorum sizce hangisini seçeyim...

Scud aklıma biraz yattı gibi !

• Beğen
Tepkiler: redpover
Scudo
Tepki
12
ben son yarışlarda kırılan kadroları gördükten sonra sadece
CORRATEC diyebiliyorum, tabi kırılan kadrondan su tesisatı yapmıyacaksan :)

• Beğen
Tepkiler: Görkem Kılınç

BEfe

Üye
Tepki
14
@yalcinkalay

Ben hiç Scud kadro nun kırılmış halini görmedim kırılanlar hussar kadroları.

Scud daha güzel bir seçim gibi görünüyor.

• Beğen

MertSayın

Daimi Üye
Tepki
198
Benim seçimim Amoeba Scud'tan yana olurdu. Bu kadro upgrade açısından daha ileriye dönük diye düşünüyorum. Ayrıca xc kadro ile hoplama zıplama yapmazsan, alan dahilinde kullanırsan kırılmasının zor olucağını düşünüyorum. Teşekkürler..

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
@MertSayın

Zaten büyük hedeflerim var büyük hedef derken şehirler arası gezmek yeni yerler görmek gerektiğinde arazide kullanmak yoksa kayadan atlamayacağım :)

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
@ahmett.01

Scud alıp deore toplatmayı düşünüyorum ama tedirginim 761´de hiç fena değil.

gnutheory

Üye
Tepki
28
Görkem ben tercihimi 2008 Aspect serisinden yana kullandım.
Erdoğanlar bisiklet üzerindeki parçaları sıfırı yada ona en yakın fiyata alıp istediğin donanıma göre hazırlıyorlar.Şu sıralar vade farksız 10 taksit kampanyasıda var...
Eğer tercihin daha çok trail - daha az xc ise bence Aspect kadro geometrisi buna çok uygun.

• Beğen

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
@ziya78_zy

Kendime en uygun ve işte şu bisiklet bana uygun olabilir dediğim için...

gnutheory

Üye
Tepki
28
Şuan limitini görünce(800 ytl) sanırım Aspect serisinden bir ürün alıp modifiye etmek sana çok daha masraf çıkarabilir.
Hiç merida'ları inceledin mi ?
Matts TFS 100-V gerçekten harika bir bisiklet.Ama sende benim gibi alev desenlerinden hoşlanmıyorsan o zaman benim gibi bütçeni zorlaman gerekebilir.
Mega9 sistemden başlamak istiyorsan bana en iyi alternatif Merida gibi geldi...
Sanırım Ruble ,Aynakol ve vites kolu değiştirmek şimdilik yeterli olacaktır.(Arka aktarıcısı deore)
Üstelik çok hoş barentlerinde olacaktır.Kadrosu daha hafif ve üretim kalitesi tartışılmayacak kadar iyi.(Scott'lar Merida fabrikalarında üretiliyor.)
Üstelik biraz daha xc'ye uygun geometriye sahip.
Belkide biraz daha bekleyip Giant fiyatlarını belli olmasından sonra tercih yaparsın.Bildiğim kadarıyla Erdoğanlar Giant'dan başka bir markanın da bayiliğini alıyordu.Ama hangi marka olduğunu unuttum.Lütfi abiye uğrayıp ondan yeni ürünler ve fiyatları konusunda bilgi alabilirsin...

• Beğen

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
scud full alivio, 761 full deore hem de bazılarından full lx çalıyor bazılarından yalı lv yarı xt bile çıkıyor :) ağırlıklarda çok benzer...

• Beğen

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
hazırı varken neden scud peşinde koşuyorsunuz? toplama bisiklet her zaman daha pahalıya çıkıyor diye biliyorum, eğer kadro içinse scud kadro kaç kg sedona kaç kg? renk tip vs içinse zevkler renkler tartışılmazmış:)