Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

amoeba scud kaç kilo?

Konu, 'Amoeba' kısmında kören tarafından paylaşıldı.

1. kören

kören Yeni Üye

arkadaşlar amoeba scud'un kaç kilo olduğunu bilen varmı acaba?

2. suskun

suskun Üye

Seviye:
    12,5 kg 17" i

gunay. bunu beğendi.
  3. kören

kören Yeni Üye

teşekkürler cevabınız için

4. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar boş yere başlık açmak istemedim; peki 18" Hussar' ın (acera standart donanımla) tam ağırlığını bilen var mı? Teşekkürler..!

5. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    13.2 olması lazım

gunay. bunu beğendi.
  6. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Amoeba Scud:12,5 kg
    Amoeba Hussar:13,8 kg
    Eğer yeni bisiklet almayı düşünüyorsan Sedona Sd 761 12,3 kg(850 YTL)

7. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Semih hussar ın 13,8 kg olduğundan emin misin? 18" kadro ve acera donanımlı modeli soruyorum; bana biraz daha fazladır gibi geliyoır çünkü kadro 2 kg dan fazla! Ama inşallah dediğin gibidir! Teşekkürler...

8. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet eminim, Amoeba ve Sedona zaten hafifliğe çok önem veren markalar.Her iki bisiklet de Taiwan malı olduğu için aralarında biraz da rekabet var sanırım. Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi Sedona sınıfının en hafifi.(12,3 kg) Sedona Sd 761 ile aynı fiyata sahip olup da daha hafif olan bisiklet yok. Varsa bilen arkadaşlar lütfen bildirsinler. Hussarın ağırlığı ile ilgili bir diğer mesaj ise forumda var. Hussar kaç kilo başlığı adı altındaki yazıyı okuyabilirsin.
    İY PEDALLER

9. kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sedona 761 icin verilen 12.3 kg 16inc kadro mu? 18 inç mi? çünkü bende standart donanım 761 var ve 12.3 den agır gibi geliyor bana

10. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Saol Semih, o başlığa bakmıştım bayağı önceden ama unutmuşum! Belki de tam kesin bi bilgi vermediklerindendir; çok emin olmadıkları bi dijital terazide tartmışlar ve donanım ile kadro boyu belirtilmemiş o yüzden tekrar sordum! 761 konusunda sana tamamen katılıyorum; 12,3 kg olması normal çünkü 1500 gr 6066 kadro, full deore mekanik aksam, vitra gidon-boğaz grubu ve selle italia selesi var! Fiyatı da mükemmel bence! Ben şu an Hussar almayı ve daha sonra kadroyu 761 le değiştirmeyi düşünüyorum zaten! :D Yalnız ufak bir detay; karıştırmış olabilirsin ama Sedona Taiwan değil Türk Malı! Kadrosu Taiwan da üretiliyor ama montajı Türkiye' de Aslı bisiklette yapıldığı için Made in Turkey! Amoeba ise dediğin gibi tamamen Taiwan malı. Teşekkürler...

11. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Muhtemelen 16" in ağırlığıdır, çünkü tüm firmaların belirttiği kadro ağırlığı en küçük ölçü için geçerli oluyor! Ama sen el-göz kararı o farkı hissedemezsin sanırım; ki 16 ile 18" arasında 200 gr fark yoktur! 12,3 diil de 12,5 olsun yani en fazla! :in:

kabuscobar bunu beğendi.
  12. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Sedona nın Türkiye de Aslı bisiklet tarafından üretildiğini biliyorum ancak ben o bisiklete Taiwan malı demekle Taiwan kökenli olduğunu anlatmak istsedim. Örneğin Mercedes Benz kamyonlar Aksaray da üretildiği için biz bu kamyonlara Türk malı diyemeyiz. Sonuçta Mercedes Benz ler Alman kökenli.

13. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Ya anladım, o yüzden de karıştırmış veya başka bi sebeple söylemiş olabilirsin dedim! Yani aralarındaki rekabet demişsin ya, bence varsa da bu yüzden değildir! Verdiğin örnekte de haklısın; sonuçta Mercedes' in alman malı olduğunu herkes bilir! Ama burdaki bi fabrikada etiketlenince de türk malı oluyor işte! :confused: Bu bi çok şeyde böyle, yoksa Türkiye kaç tane bisiklet parçasını kendi üretiyor veya buna benzer bir sürü şey! Ama olmasa da bi çok şeyde Türk malı yazıyor, bence de ilginç! Saygılar...

14. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Bisiklete "made in" yazmak oldukça zor. Shimanoların bir kısmı Sİngapur bir kısmı Japonyadan geliyor. Bazı parçalar Tayvan, bazı ürünler Tayvandan geldiği halde onun bazı parçaları Çinden gelebiliyor. Bu bütün markalar için geçerli. Amerikada üretilen Fox maşaların bile magnezyum bacakları Tayvanda yapılıyor, ince montaj başka yerde yapılıyor (muhtemel amerikada).

Sedona, kadrolar ve kalite kontrolü Tayvanda yapılıyor. Suntour tayvanda yapılıyor. Alex jant da öyle. Bazı shimano japonyadan geliyor. Lastikler alman markası ancak başka yerde üretim. Biraz karışık. Şu tanım mantıklı, Sedona ithal parçalardan oluşan bir Türk markasıdır.

Bu durum Sedona'ya özgü değil. Hemen her markanın bir çok modeli Tayvanda montaj ve üretim yapılıyor, hatta bazı modeller Çinde yapılıyor. Bir çok firma üst modellerini kendi ülkesinde üretiyor. Ama bunlar kısıtlı sayıda.

neyzencan, Kamil Yıldız ve jankat bunu beğendi.
  15. jankat

jankat Aktif Üye

Seviye:
    örnek olarak bazı cannondale marka bisikletler amerikada üretiliyor ve kadronun üzerinede özellikle "handmade in usa" yazıyor

Kamil Yıldız bunu beğendi.
  16. kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    tesekkurler. bu agırlıga ekstra donanımıda eklersek aydınlatma, takım taklavat vs. bana hafif gelmiyor olması cok normal demekki

17. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Aslında konuyu dağıtmak istemem fakat Amoeba ve Sedona arasında rekabet olması pek söz konusu değil. İkisi de Türkiye'de aynı firma tarafından pazarlanıyor ;)

canyon bunu beğendi.