Amoeba,Salcano,Cannondela DESTEK

sebiarus

Üye
Tepki
42
Herkese merhaba,

Bilirkişilerin desteğine ihtiyacım var.. Bisiklet sporuna yeni başlayacağım kısmetse ve iyi br tercih yapmak istiyorum..

Kendimce araştırdım ve 3 bisiklet arasında seçim yapmak şeklinde olayı daralttım.

Burada yardımcı olmak isteyen arkadaşlarının yönlendirmesini rica ediyoum.. Hafta sonları uzun parkurlarda kullanmayı düşlüyorum.

1- İkinci el--> Amoeba Hussar Jump 550TL (link)

benim boyum 1.74, 18'' olan bu kadro bana uyar mı?

2- Salcano 303 NG SRD-->883 TL(link)

3- Canondale F9--->870 TL
(link) 8

teşekkürler

Scudo
Tepki
20
Salcano 303 NG SRD almanı tavsiye ederim.Alternatif olarak sana Sedona SD 711 Disk tavsiye ederim -->(link) (fiyatı:360 €)

Herkeze iyi pedallar... :)

• Beğen
Tepkiler: sebiarus

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
Bahsettiğiniz modeleleri incelemiş biri olarak Canondale F9 derim. tabi bu benim beğenim ve düşümcem. Salcona bisikletlere ben hiç ısınamadım. Canondale F9 ismi,kadro ve donanımıyla orta değerde bir tercihtir delta bisiklette Corratec x vert mation modelinide görmeni tavsiye ederim fiyat olarak biraz daha yüksek ama çok iyi bisiklet olduğunu düşünüyorum.

artı trek 4300,sedona 751 V- merida tfs 100 v- giant yukon modellerinide incelemeni tavsiye ederim

• Beğen

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
2 veya 3 numaralı seçeneklerden birini seçmenizi öneririm.

Bu 3 seçeneği sunduğunuza göre bu 3 bisiklet arasında karar verebilecek bütçeyi gözden çıkarabilmişsiniz demektir, hem 2009 model sıfır bir bisiklete binip de keyfini çıkarmanın tadı başkadır derim ama siz daha bilirsiniz..

Ayrıca bunlar dışında marka soracak olursanız mutlaka Merida önerimdir.

• Beğen

sebiarus

Üye
Tepki
42
@celil.mayaoglu

genel itibarıyla vardığım kanı şu; bisiklet işi bir derya ve mükemmelliğin sonu yok.. kaldı ki ben başlangıç seviyesindeyim.. biraz daha iyisi olsun derken rakamlar 1.000 leri geçmeye başladı.. ben en fazla 800 - 900 tl ayırabilicem o da taksitle olacak..

yarın delta bisiklete gidip cannondaleye bi bakıcam. sonrası Allah kerim..

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Salcano 303 srd kullanıcısı olarak,cannondale ve salcano arasında tercih yap derim.Birinde kadroya vericeksin parayı diğerinde ise donanıma.Salcanonun kadrosunun pekte kötü olduğunu sanmıyorum ayrıca.İkisinede binip dene derim içine de sinsin hem,hangisini alırsan al memnun kalırsın eminim.Şimdiden hayırlı olsun ;)

• Beğen

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@sebiarus

Aynen arkadaşa katılıyorum, hangisini alırsanız alın, memnun kalacaksınız.

Fiyatlar konusunda ben de çok hesap yaptım düşündüm dolaştım pek ama ihtiyaçlarımla alabileceklerimi hesaba katarak ortaya çıkan denge sonucunda salcano aldım, fiyatını söylesem size komik gelir eminim :) ama varacağım noktaya götürüyor güzelce.

Kullanım alanınıza, bütçenize, ihtiyaçlarınıza cevap verebilen bir bisiklet olursa yeter de artar zaten, ama alacağınız bisiklet mutlaka baştan içinize sinmeli.

Şunu da hesaba katın, siz bisikleti bir kerede alıcaksınız ve rahatça kullanıcaksınız size yetecek bile büyük ihtimal,

ben sizin ayırdığınız bütçenin üçte biri kadar masraf ettim alırken, ama ilerde yapacağım masraflarla sizin alacağınız bu 2 bisikletten birini almak için verdiğiniz paradan daha fazlasını vermiş olucam emin olun.

Çünkü alt seviye bir sistem alınca, bilgisayar gibi düşünün, bir parça değişince kimi zaman tüm parçayı değişmek zorunda kalabiliyosunuz, tabi o parayla shimanonun komple üst seviye setlerinden birini alabilirim, yakınımdaki çırağa da 30lira masraf edip bahşiş verir taktırırım yani daha mantıklı.(şaka bi yana da çırak diyorum, ustası üçkağıtçı ve kazıkçı bi adam ona güvenmiyorum :))

Ben isteklerimi ertelemek istemediğim için ve ekipmanı, hafifliği rahatlığı bana yeterli geldiği için direk şu an elimdekini aldım, erteleseydim belki bu sene alırdım, belki de kriz yüzünden fiyatlar arttı diye alamazdım da vazgeçerdim, belki de çoktan hevesim kaçardı vazgeçerdim almaktan. iyi ki de aldım, gecen sene aldığım fiyata göre 120TL artmış, bu seneye kalsaydı büyük ihtimal alamazdm, bundan memnunum şimdi ve sele borusu dışında tek bir parçasını da değiştirmedim.

Size dönelim şimdi; ayırdığınız bu bütçeyle alacağınız bu bisikletlerden herhangi biri sizi memnun edecektir diye düşünüyorum, hatta grupça turlara katıldığınızda sizi yarı yolda bırakmayacaktır, veya sizi fazla yormayacaktır ve ayak uydurmanıza yardımcı olabilecek rahat bisiklet olduğunu da anlayabileceksiniz diye düşünüyorum.

• Beğen

ozancan

Üye
Tepki
49
Arkadaşlar genelde Cannondale demişler ama sonuçta bu kadro fabrikasyon ve Salcano'nun kadrosundan ne kadar üstün bunu objektif olarak söyleyebilecek kimse var mı? bilmiyorum.

Komponent olarak sonuçta Salcano oldukça yukarıda duruyor. Cannondale kadronun da fabrikasyon olduğu durumundan hareketle sanırım tercihimi Salcano'dan yana kullanırdım ben, kişisel tercih tabi.

sebiarus

Üye
Tepki
42
arkadaşlar ve kararımı açıklıyorum:)) CANNONDALE F9
bugün akşam Delta bisiklete gittim ve baktım, bindim sıkı bir pazarlık da yaptım.. kaporasını bıraktım, yarın sabah da kavuşuyorum inş. sonra değmeyin keyfime.. bundan sonra artık yollara da görüşürüz..

herkese teşekkürler

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@sebiarus

başka bir başlıkta bisikletinizi aldığınızı okudum, gene buradan tebrik edeyim dedim;

nice mutlu günlerde pedal çevirmek dileğiyle bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun..

• Beğen

sebiarus

Üye
Tepki
42
herkese teşekkürler..
şimdi en büyük amacıma ulaşmak için istikrarlı bir şekilde antreman yaparak, form tutmam lazım..
Yurtışında bisikletle yol yapmayı çok arzuluyorum, özellikle yakın coğrafya olduğu için Balkanlar olabilir.. sabahları istanbulda hele de gültepe(levent) tarafında oturuyorsan zevk alarak süreceğin pek alan yok.. bu nedenle trafik karmaşası henüz başlamamışken sabah 06.00-07.30 arasını pedala basarak geçirmeye karar verdim..

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
ödediğin meblanın tam olarak hakkınbı werebilecek bir makine almıssın iyi günlerde kullanman dileğiylee...

AhmetN

Üye
Tepki
0
@sebiarus
Sıkı pazarlık sonucu demişsiniz, acaba kaça aldınız bisikleti, bildirirseniz sevinirim.