Amoeba marka bisiklet hakkında sorular ve cevaplar

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
@Supi
evet ne olur ne olamz sen garanti kağıdını alıp git,herşeyini ücretsiz halledeceklerdir...

Scudo

maksim

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
maksim ünal
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
metincim vites geçiş problemi sana dediğim gibi tel uzamasından kaynaklanıyor..8 olayı ise tellerin oturmasından kaynaklanıyor...hafta sonu beraber gideriz ortaköye yaparlar. ama özgüç'ün dediği gibi sen yanında o ilk bakım kuponunuda getir...

Supi

Üye
Tepki
18
cevap veren butun arkadaslara tesekkur ettim..

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben ilk bakımı Ortaköy Kaçkar Bisiklet'te 200 km.'de yaptırdım. 400 km.'de ayna kol vidaları sıkıldı, pedallar sıkıldı, ve orta göbek sıkıldı (Orta göbekte ses vardı) orta göbekteki ses kesilmeyince 500 km.'de garantiden ortagöbek komple değişti. Hiçbirinde yanıma evrak almadım ama her ihtimale karşı evrak alın. Bunlar doğal problemler, en iyi şekilde yardımcı olup sorunların düzeltileceğine eminim.

pikare

Üye
Tepki
16
Peki abi bu ortagöbekteki sorun forumda tartışıldığı şekilde vidaların (pedal dahil) sıkılması sonucunda geçmedi mi???...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bende almayı düşünüyorum fakat teredütlerde kalıyorum hiç bisikletle ilgli ağırlık olsun falan filan salıklı bilgi bulamıyorum en iyisi gene bilinen markaları almak sanırım

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amoeba'yı birde yabancı içerikli sitelerde araştırırsanız başka modellerini bulabilirsiniz. Taleplerinizi aslı bisiklete yazmanız bence daha iyi olur. Değerlendireceklerine eminim.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Amoeba nın bu sene yeni modelleri olmayacak sanırım ama olacaksada yakında bunlar görücüye çıkar...

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

ertekincan

Üye
Tepki
1
Tamamen bir Türk firması olduğunu biliyorum. İsmi de herhalde kurucularının isim ve soyisimlerinin kısaltmaları olabilir, örneğin YUMATU gibi(Yusuf-Mahmut TUNCER kardeşler). Ben şahsen bu yüzden yazıldığı gibi okuyorum... ( A-M-O-E-B-A )

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ertekincan

Tamamen Türk firması olduğunun kaynağını paylaşır mısınız? İlk defa sizden duyuyorumda.

• Beğen
Tepkiler: ufuk_ ve pikare

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
YUMATU firmasının ismi, 3 Türk ortağın adlarının ilk ikişer harflerinden oluşturulmuştur. Sahiplerinin adları ise Yusuf- Mahmut- Tuncay'dır.

Konumuza dönersek baphomet nick'li arkadaşımız zaten bir önceki sayfada, benim yazdığım cevabı doğrulayan telaffuzun aynısının wav formatında sesli okunuşunu yollamıştır.Aslında Amiiba şeklindeki okunuş Amoeba'ya göre daha kolaydır, çünkü daha az farklı harf içerir ve orijinalini okumuş olursunuz ama yine de tercih sizin. :)

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@ertekincanDeğil. Öz mü öz Tayvan firması, fabrika Tayvanda.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@athleticSanki... Amoeba'nın sahibi mühendis olduğuna ve matematikle ilgili olduğuna göre... Grafiğe dökünce de;

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/98/Amoeba2.png/180px-Amoeba2.png

bu sonuç çıktığına göre...

Biyolojiden değil matematikten gelmesi daha akla yatkın gibi.
(link)

Şaka bir yana Türkiye'de Amoeba diye okunması mantıklı. Zira fabrikayı gezerken sahibi de çalışanlar da A-mo-e-ba diye telaffuz etmekteydiler. Kökenini bilemiyorum uygun bir vakitte sorar öğreniriz.

monster_bike

Aktif Üye
Tepki
51
(link)

mesela bu bir link buna bakın bundan ben daha türkiyede görmedim

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Amoeba hep sabit model bi farklılık yapiim dedi scandium yaptı modelini deiştiriceğini sanmam

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@sinto

aynen hatta forumda bir kullanıcımız da var bu bisikelt .modeli hussar fakat yol bisikleti mtb değil ;)

@canyon

bilinen markalar dediğin markalar bianchi,beldeyama,,bisan ise kesinlikle tereddüt ettiğin markaları almalısın :)

@happy_feet

ama 3 tane olsada yinede çok uygun fiyattalar.mesala kıstlı parası olana hussar,biraz daha pro isteyene scud,bn profesyonel yarışçı olacam diyene scud scandintum var ....

3 modelde olsa gerçekten çok iyi bir marka

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@gurkankas

ne olursa olsun insan cesitlilik bekliyo adı duyulan ve iyi bike ureten bi markadan:( :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar bugün çelik kadrolu bianchimin kadrosunu kırdıktan sonra farkettim bnm xc bisikletine binmemem kadroların sağlığı için çok önemliymiş :) ve tamammen ekstrem sürüşe geçmeye karar verdim bunun için aklımda olan iki kadrodan biri amoeba jump diğeri ise corrartec c two .amoebanıın bilgilerini ve fiyatını bulamadım.c-twoda ise aldıktan sonra maşayı tora ile değiştirmeyi planlıyorum.sizce hangisini seçmeliyim birde tabiki kendim iyice bir kadar verebilmem için amoeba jumpun özelliklerini bulabileceğim bir site biliyormusunuz ?