Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

amoeba hussar disk hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tufan Yuzseven tarafından paylaşıldı.

1. Tufan Yuzseven

Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

Seviye:
    750 ytl bütçe ile bir bisiklet almak istiyorum, bisikleti dağda kullanma düşüncem yok, genelde yollarda gezinti amaçlı kullanacağım.
    scott 711 yada scott 751 modellerini ararken amoeba hussar disk önerisini aldım. bu bisiklet hakkındaki düşüncelerinizi ve alınabilecek bisiklet önerilerinizi bekliyorum.
    boy 183
    kilo 73

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yukarda kendiniz yazmışsınız gezinti amaçlı kullanıcam.Bu yüzden direk olarak disk frenleri eleyelim.Zaten hussardaki disk frenler mekanik.Hidrolik olsa kullanın derdim ama mekanik disk frenlerin normal v frenlerden pek bi farkı yok.

Tufan Yuzseven bunu beğendi.
  3. Tufan Yuzseven

Seviye:
    zaten disk fren özellikle istediğim bir özellik değil, arada sadece 50 ytl fark var. ama dediğiniz gibi disk fren gereksiz.
    genel olarak bu bisiklet hakkında ne düşünüyorsunuz peki?
    ve 750-800 ytl bütçeye hangi bisikletleri önerirsiniz?
    bu arada scott 711 18 inch kadro bulunan bir bayi biliyormusunuz?

4. Cenkor

Cenkor Üye

Seviye:
    Scott 711 mi yoksa Sedona 711 mi?
    Scott Beşiktaş'ta Bikeandoutdoor'da var. fakat ellerinde pek kalmamış. 2009'larda Kasım aı içerisinden gelicekmiş. Senin söylediğin fiyata sadece Corratecler var.

omurkadir bunu beğendi.
  5. Tufan Yuzseven

Seviye:
    pardon ya, o kaadr araştırma yapıyorum ki sedona yazacağım yerde scott yazmışım. markalar uçuşuyor da aklımda şu an:D
    711 ve 751 lerin fiyatları benim için gayet uygunlar. bugün bikeandoutdor' a gideceğim. corratecler nasıldır peki, bisiklet ve marka kalitesinden pek fazla anlamayan biri olarak soruyorum.

6. Cenkor

Cenkor Üye

Seviye:
    Corratec X-vert Motion'ın üzerindeki donanım güzel fakat kadrosu benim pek hoşuma gitmedi. Forumda biraz araştırırsan sorularına cevap bulabilirsin zira çok tartışıldı bu bisiklet.

Tufan Yuzseven bunu beğendi.
  7. Tufan Yuzseven

Seviye:
    forumdaki bisiklet seçimleri ile ilgili konuların büyük çoğunluğunu okudum ama birinin iyi dediğine biri kötü deyince insanın kafası karışıyor, hele konuya tam hakim olmayan biri.

8. Cenkor

Cenkor Üye

Seviye:
    Bence gidip görmen de fayda var. Biraz dolaş dükkanları zaten sonrasında seçeneklerin daralıcak. Bazılarını beğenmiyceksin bazılarını bulamayacaksın. Sonra seçim kolay. Ben 2 aydır araştırıyorum neredeyse istediklerimin çoğunu bulamadım. Bütçemi yükseltip tekrar araştırdım gene bulamadım. :)
    Ama en sonunda Trek 4300 buldum bir tane onu alıcam bu akşam.

9. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sedona 761 alabilirseniz bu fiyat aralığında en uygunu olur sanırım.Sedona çoğu zaman olduğu gibi donanım olarak biraz daha üstün durumda.Hem 761'in kadro renkleri de güzel.

10. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    Kasım olduğunu duyduğuma sevindim.Bende Sedona 711 09'düşünüyorum.

Hocam sedona 751 e bir bakın bence.Şahsen hussar'ın tipini pek beğenmiyorum.Sedona daha sade ve şık duruyor bence.Donanımı da daha iyi gibi sanki,pek anlamam ama...İkisi de sağlam bisikletler diye biliyorum.Hussar alırsanız da kesinlikle V frenlisini almanızı tavsiye ederim.Mekanik disk ile arasındaki fiyat farkına birkaç aksesuar alabilirsiniz.

11. Cenkor

Cenkor Üye

Seviye:
    2009 Scottlar için kasım ayı dedim. Sedonalar yanılmıyorsam şubat gibi piyasada olacak. Yanlış olmasın. :)

omurkadir bunu beğendi.
  12. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:

Pardon.Ben doğru düzgün okumadan,anlamak istediğimi anlamışım:) Keşke sedona da erkenden çıkarsa...

13. Tufan Yuzseven

Seviye:
    benim de gönlümde 711 yada 751 yatıyor ama ulamım uygun kadro boyunu. sadece 16'' ler var ellerinde... ne zaman gelir sorusu da yanıtsız kalıyor, getirtebilir miyiz sorusu gibi.
    bu gidişle daha çok beklerim....

14. cogito74

cogito74 Üye

Seviye:
    su an kanadadayim ve bir hafta daha kalacagim .bisiklet satan cok yeri gezip gordum karar veremedim turkiye ile kesin dahah ucuz ama turkiyede deneme aamacli kardesimin amoeba hussarini bir kac ay kullandim.onun gibi kasli ve guzel duran bi bisiklet bulamadim renk seceneklerini sevemedim sanirim donuste tr den amoeba alacam cunku burada yok.