Amoeba Açı Ayarlı Gidon Boğazı Vidası

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce gidon yükseltici takarken gidon boğazını sökmem gerekti. Ve maalesef sökerken vidalardan birisinin başı yalama oldu.

Yalama olan vidayı sökme işini hallettim ancak aynı vidadan 3 haftadır bulamadım.
Karaköy de ki ufak dükkan şeklindeki vidacılarda yok.
Sirkeci de ki bisikletçilerde de yok. Özellikle pedal bisiklette ki amca 5-10 dk detaylıca aradı ama bulamadı.

Birkaç yere daha sordum genelde vida gerektiğinde aldığım, oralarda da yoktu.

Bir tane vida yüzünden yeni boyun almak istemiyorum, şu an da eski standart boyun ile idare ediyorum.
Amoeba'ya mail atıp vidanın ölçülerini öğrenecektim ama adam akıllı bir site de bulamadım.

Var mı bir fikri olan, nereden bulabilirim ?

(vidanın baş kısmı ve pul hiç önemli değil. özel bir vida mı hiçbir bilgim yok, bana göre normal bir vida. ama bisikletçi metrik değil, özel bir vida gibi bir şey söyledi.)

12106 dosyayı görüntüle

12107 dosyayı görüntüle

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Up!

Hiç fikri olan yok mu ?
Bu tarz konulardan hiç anlamadığımdan bulamadım bir türlü. Normal vidacılara sordum ama daha ellerinde almadan yok diyorlar, herhalde anlayamadığım özel bir modeli var.

Bisikletçilerde ve Karaköyde de yoksa, nerede bulurum hiç bilmiyorum.

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Büyük yapı marketlerin hırdavat bölümlerinde çeşitli ölçülerde vidalar oluyor veya sanayi sitelerindeki hırdavatçılara bakılabilir.

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji

ben bunlara benzettim ama normal bir bisikletçide olmaması gibi bir durum olamaz bu vidaların delta bisiklete filan sordunuz mu ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Standart suluk vidası değil. O tarz bir vida olsa bulurdum vidacılarda. Tamamen vida dolu 15m^2 lik bir dükkan düşünün, bunun gibi 4 yere sordum, hiçbirinde yoktu.

Bisikletçilerde yok, hatta o gidon boğazını aldığım bisikletçide de yoktu.

hufucu

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
kaan
Bisiklet
Sedona
Sanayide iyi bir tornacı bul o yapar.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Sanayide yapar ama boyun fiyatından daha pahalıya patlar. Bir keresinde bende metrik 7 (standartdışı ölçü)vida aramıştım sonunda bayrampaşa maltepede sanayide buldum. Oraya bak civata cenneti orası...

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
Bu gidon bogazi tasarim yonunden iyi degil. O iki vidaya da fazladan tork uygulamam sonucunda kilitlendi. Diş attı sanırım.