Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amerikan mtb nasıl yetiştirilir..

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında soner kalaycıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. soner kalaycıoğlu

soner kalaycıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

ülkemizin kadınlarının neyi eksik,böyle videolar göremiyoruz.selamlar,saygılar..

dort ve Endorfin bunu beğendi.
  2. Endorfin

Endorfin kendi halinde takılan üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @soner kalaycıoğlu Bizdekiler '''kezban'' evlilik programları ve dizi izlemekden başka bir şey yaptıkları yok:))) haaa birde dikiş nakış bol,bol dedikodu ve altın günleri dolar günleri vb...

sarıibrahim ve Halilibrahim bunu beğendi.
  3. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Endorfin herkes bisiklete binecek diye bir zorunluluk yok isteyen evlilik programı izler isteyen dikiş nakış yapar isteyen de altın günü

4. Endorfin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @m.klcts Doğru söylüyorsunuz zamanı boşa harcamamak lazım:harika::harika: dolu ,dolu yaşamak lazım.

5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Elbette. Herkes dilediğini yaşar, kimi bisiklet sever, kimisi tenis, kimi yüzme, kimi dikiş, kimi gündü, geceydi. Kişilerin hobilere neye yatkın ise ona yöneliyor. Kimisi sporu sevmiyor ev işlerini hobi olarak yapıyor. Her tercih bir vazgeçiştir. Biz bisiklete biniyoruz, mesela tenisi kaçırıyoruz. Tenis yapıyoruz, basketi kaçırıyoruz. İstanbul'da yaşamayı tercih ettik, Ankara'yı kaçırdık. Örnekler çoğaltılabilir. Ankara'da yaşamayı tercih eden İzmir'i kaçırdı. Ayşe ile evlenmeyi tercih ettin ama dışarıda Fatma'lar ile evlenemedin. Sonuçta her tercih bir vazgeciştir. Neyi tercih edersen diğerinden vazgeçmiş oluruz.

6. Endorfin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @soneryen Çok güzel,güzelde ev işi yapmak güne gitmek ve gelmek hobimi oluyor???

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  7. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    koca koca kadınlar toplanmış bisiklete biniyolar. otursunlar evlerinde çocuk baksınlar ne işleri var bisikletle falan filan.
    "düz mantık insan görüşü içerir :D"
    tmm vurmayın gidiyorum :uzgnm:

mariokaldato bunu beğendi.
  8. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ev işi, güne gitmek hobidir diye bir cümle telaffuz etmedim. Yanlış detaya takılmışsınız. Ben orada şu şekilde yazmışım. Kimisi sporu sevmiyor ev işlerini hobi olarak yapıyor.

Yani ev işleri hobidir demiyorum. Ev işlerini virgül hobi olarak yapıyor.

9. Endorfin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @soneryen Ben siz söylediniz demedim zaten ama böyle görülmesi ve uygulanması yanlış.

10. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Beni alıntıyarak sormuşsunuz. Bana niye sordunuz o zaman. Ben ne bileyim ev işi yapmak güne gitmek ve gelmek hobimi oluyor. Bana sorar gibi yazmışsınız. Ben siz söylediniz demedim diyorsanız lütfen beni alıntılamayın.

11. Endorfin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Size sordum sizdemi böyle düşünüyorsunuz diye.

12. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Güzel bir koınuya dikkat çekilmiş ve her nedense kadınlarımızı yeren, halkımızı kucumseyen bir noktaya dogru ilerleyen tartismaya donusmekte :(
    Kahvehaneden cikmayan erkeklerde ornek olabilir tartisilacaksa!
    Evlilik programi ve dizilere takilan azimsanmayacak bir emekli grubu var kadin ve erkekleri iceren!
    Hobim futbol diyen ama yarım metre onundeki gobegi ile spor gazetesi ve spor programlarindan oteye gitmeyen bir "sportif yasam" suren insanımız dolu!

Bunun yanısıra, pekcok meslekten ve yas grubundan kadin ve erkek, pek cok alternatif spor veya hobi etkinligi icin biraraya gelerek guzel olaylara da imza atiyorlar.
    Esas problem bu etkinliklerin yeterince duyurulamamasi, daha genis kitlelere ulasamamasi, ilgili kurumlarin ve medyanin bu tip etkinlik ve gruplara yer ayirmamasi.
    Klasik "halk bunu istiyor" yaftalamasi ile dayatilanlar sonucu kitle genelinde bu goruslerin hakim olmasi saglaniyor veya oyle olduguna inandiriliyoruz.
    Halkin neredeyse tamamı gecim derdinde! Hobiyle etkinlikle ugrasacak vakti ve nakti kalmadigi icin, eve gidip ayaklarini uzattiginda bu sacma dizilere boguluyor, kadinlarda sosyallesmeyi gun gezmesinde, erkekler kahve koselerinde gerceklestiriyor.
    Durum daha cok sosyo kulturel ve ekonomik etkiler sonucu sekillenmis bizde. Bu elbette toplum baskisi ve egitiminide icerir.
    Isterseniz pek cok konuda hala karsilastigimiz "kask takamiyorum herkes dalga geciyor", "tayt giyilmez abi buralarda hazir degil yasadigim yerdekiler, hem banada tuhaf geliyor" muhabbetlerini dusunsun tekrar ;)

Ama konunun basindaki ornekte MTB suren kadinlar gibi olmasada pek cok etkinlik ve aktivitede duzenleniyor canim ulkemde :)

13. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bizim kadınlarımızın öz güvenini kırdık milletçe,
    saçı uzun aklı kısa diyerek,kadınını bu kadar hor görmek niye,kadını aşalamak niye,
    önce bu ülkenin erkekleri kendine bir çeki düzen verecek,kadınlara saygı duyacağız,onları aşalamayacağız ,doğu illerinde kızları evlattan saymayanlar var ,kurbanlık koyun gibi başlık parasına satılan bi çare kadınlarımız,kölemi bu ? köle etmişiz kadınları , bu kadar kadını ezmeye ne gerek var,'kadın evde olacak ev işlerine bakacak 'bu anlayış eskidi artık,kadın çalışacak,üretecek,kendine güveni böyle olacak,ve boş zamanlarında hobisi spor olacak,konken oynamak değil ,pembe dizileri seyretmek değil.
    juliana buhring atladı bisikletine londradan kalktı, istanbula geldi iyiki varsın juli :harika:

14. Endorfin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @suat akman Eve gidip saçma sapan dizilere dalmasınlar efendim! kitaplara dalsınlar azcık biraz sorgulasınlar!belirli yaşa gelince ah popom ahh göbeğim ah şuram ah buram demesinler.nasıl bir düşünce bu yaaa hepimiz çalışıyoruz ben 2 işde birden çalışıyorum sporada,okumayada vakit ayırıyorum.illa bisiklete binmesinler yürüsünler,koşşunlar bunlar para ile değil bedava.çevrem böyle ahlayan pohlayan insanlarla dolu mızmız,2'de bir hastalanan zayıf, çekingen say say bitmez.

15. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Endorfin
    Merak etmeyin bu tip insanlar bahse konu Amerika'da da var :)
    Biz okuma tembeli bir toplumuz. Simdi hepimizin evine uydulu TV yi, eline internetli sahibinden akilli telefonu caktilar iyice embesile baglattilar...
    O bahse konu dizileri de bir izleyin bakin! Buyuk cogunlugunun senaryosunda okumus veya zengin iş-güç sahibi olan kişi küçümsenir veya kötü karakter olarak öne çikarilir. Sonra mahallenin egitimsiz bitirim tipi ona hep agzinin payini verir.
    Egitimsiz topluma boylesi cihazlarla, boylesi fikirleri pompalarsaniz sonucta bahsettiginiz gibi olur.
    Ama herkes boyle degil. Bahsettiginiz tipler kadar olmasi gerektigi gibi davranan, yasayan insanlarimizda var :)
    Baskasina da sorsaniz "saatlerce bisiklete binecegine 1 saat kardiyo yapsin kitap okusun kendini gelistirsin. Toplumsal, sosyal sorumluluk aktivitilerine daha cok vakit ayirsin" diyebilir.
    Biryerden sonra herkesin tercihi kendisine kisacasi...

Endorfin bunu beğendi.
  16. Endorfin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @suat akman Aman amerika, almanya ve fransa demeyin anladığım kadarı ile bu forumda büyük bir elin oğlu hayranlığı var zaten.

17. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Endorfin önemli olan yaptığın şeyden mutlu olmak. Belki bizim yaptığımız yanlıştır. Kim nereden bilebilir.

18. Endorfin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @katran Çok agnostic bir yaklaşım oldu sayın katran tanrı varmı? evet inanana göre hayır yok inanmayana göre ozaman hepimiz haklıyız aslında bu durumda tartışma bir yere varmayacak (bence sende haklısın orhan baba gibi)

19. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yukarida bu soylediginize istinaden ve konudaki ornekten dolayi "Amerika" dedim. Yoksa son soylediginize bende katiliyorum. Alman hayrani Enver Pasa gibi, bizim memleketimizde olani degil elaleminkini begenmek sacmalik. Tamam onlarin iyi oldugu konulara bakalim ama onlarda da hersey gulluk gulistanlik degil. Bazi konularda bizden beterler :)
    Ve bizim kulturumuz, geleneklerimiz, memleketimiz cogundan cok daha iyi. Ancak dejenere ediliyor ve pop kulturlerle beslenip asimile ediliyoruz. Elbette devlet kurumlari ve siyasetcilerimizde cogu konuda buna canak tutuyorlar. Yoksa butun dunyada ve Turkiye'de basarili insanlarimiz dolu!
    Fakat biz sahip olduklarimiza sahip cikmaktansa kucumsemeyi tercih edip komsudakine hayran olmayi pek seviyoruz nedense :(
    Kurtulus Savasi icin yola cikarken bu ulke mandacilar, somurgeciler, biz yapamayiz-basaramayizcilara inat bir kararla kendi bagimsizligini kazanan, Cumhuriyeti kuran, kadinina dunyada ilk kez secme secilme hakki veren, somurge olan pek cok ulkeye ideal teskil eden bir ulkenin insanlariyiz biz. Kendimizi yermek ve baskasina hayran olup eziklenmekten kurtulsak, insan gibi yonetilmemizi engelleyen herseye "DUR" diyebilsek gorun bakin neler olur :)

sarıibrahim ve Endorfin bunu beğendi.
  20. Endorfin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ben kadınımı kültürlü ve fiziksel olarak güçlü isterim çoğu erkeğin tersine zoru severim zoru isterim burda 'kezbana'takılmayın o çok masumane bir sıfat ilkokul ve ortaokul ve lise zamanlarından kalma bir terim sosyal ağlarda'da çok kullanılıyor.avrupalı kadınlarla bizim kadınlarımız arasında çok fena fark var bazı konularda serzenişim bu yönde gücü eline alsın kadınlarımız ''kocamdır döver abimdir vurur yok işte severde döverde''' diyenlere zerre acımıyorum'kahvehanede kültür faaliyetinde bulunan sözüm ona erkek müsveddeleri senin benim bisikletime sporuma laf eder ama çıkar ortaya şöyle dövdüm böyle vurdum! asdım! kesdim! der bende bunlara serzenişim. bir ülkenin seviyesini anlamak için kadınlarına bakınız demiş ulu önder ama gel anlat.

soner kalaycıoğlu ve suat akman bunu beğendi.