Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

AMERİKADAN TREK 7.2 FX ve bir kaç soru

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında lermis tarafından paylaşıldı.

1. lermis

lermis Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba
    Fiyatı ülkemizde 650 EUR Amerikada 550 dolar olduğu ve bir tanıdığım oradan geleceği için aralık ayında alıcağım. Ülke içinde şehirler arası günlük 50 - 100 km lik turlarda kullanıcam üzerine biraz ekipman takıp.
    1 - Trek 7.2 fx 2013 ile Trek 7.2 fx 2014 arasında fiyat farkı çok olurmu? Aralık ayında aldığımdan dolayı ihtimalle pişman olurmuyum?
    2 - Kadro boyunu tam ne almam gerekli ? boyum 176cm (5'7") iç bacak uzunluğum 80cm (31") bununla ilgili yazılar okudum ama varsa trek fx sahipleri onların deneyimlerinden faydalanmak isteriyorum. (ben 17.5" olanın bana uygun olacağını sanıyorum)
    3 - Bisikletin net kargo ağırlığını yazan bir bilgi bulamadım internette bilen varmıdır?
    4 - Daha önce amerikadan benim gibi bu ürünü alan arkadaşlar varmı aramızda ve şuna dikkat et diedikleri bir nokta olacakmıdır?
    5 - Yükseltme (geliştirme) önerileriniz nelerdir?
    Sorularıma zaman ayırıp cevap vericek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    Trek 7.2 fx

2. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    http://www.turkishairlines.com/tr-tr/seyahat-bilgileri/bagaj/spor-malzemeleri
    linkte belirttiği üzere 60 euro bisiklet taşıma parası vereceksiniz. ancak bu 2x23 kg bagaj hakkınızı etkiliyor mu bilmiyorum.

ben de aynı bisikletten kullanıyorum kadro 17,5" boyum 1,76 cm. bazen küçük geldiğini düşünmüyor değilim. ama bir sonraki boy 20", o büyük gelir mi bilemedim.

ben türkiye'den aldım, ve alırken tartmıştım. 12 kg gelmişti (satıcıdaki el kantarının insafı ile :) ).

maşa çelik, belki bir iki model üstüne bakabilirsiniz alu ve karbon için.

donanım düşük bence, kadro kaliteli ama diyip kendimizi eyleyelim :)

ben ön-arka göbekleri deore yaptım ve inanın farketti, ama ne olursa olsun önce bir bisiklet alın binin.
    bu keyifi hiçbir şeyden almadım inanın.
    sonra keyfinize göre ne lazımsa, söker takarsınız.

sevgiler,

3. gökhangenel

gökhangenel Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    aertan bunu beğendi.
  4. kurban

kurban Yeni Üye

Seviye:
    ben mayis aynda los angales taydim gelirkende cannondale bad boy lefty modelini aldim 60 euro kargo parasi odedim.. yani okadar yoldan koca bisikleti getireceksen kaliteli ust duzey bisey olsun derim birde alirken saglam pazarlik yapin yani burasi amerika pazarlik olmaz demeyin acayip oluyo...

diger bi secenekte craiglist diye bir ikinci el alisveris sitesi var vatandaslar kendi mazemelerini kendi satiyo eger oradan alirsan coook ucuza ust duzey bisiklet alabilirsin lakin parcalayip kutulama isi size kaliyo ha bu arada magzadan aldiginiz bisikleti kesinlikle kutusunda alin yoksa parcalama kutulama isi cok zor bisiketciye gidip yaptirayim derseniz 50 dolar istiyo.

ben bu dukkandan almistim http://helenscycles.com/

5. lermis

lermis Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler bilgiler için
    60 EUR daha ekleniyor artık bu garanti. 60Eur = $82
    550 + 82 = $632 oldu bile maliyet pazarlık yapamıyorum internetten direk alıp adrese gönderticem kutulu halde ve bana bu şekilde gelicek.
    650 eur olan türkiye fiyatına göre hala daha iyi gibi ama bir dur bakalım oldum şu an.
    Karbon maşalı Trek 7.4 fx alma fikri geliyor aklıma.. (daha iyi bir modeli + aynı kargo parası + sanırım az fiyat farkı)

craiglist e bir göz attım çok meşakkatli bir süreç olur benim için ama ufkum genişledi artık burdan da istediğim bisikletleri kontrol ederim teşekkürler bu bilgi için "@yavuz sultan selim"

yaptığım araştırmalarda benim gibi bir amatör ve tur yapma sevdasına yeni başlamış biri için yeterli geldiğinden dolayı Trek 7.2 fx'i seçtim. Şartmı bu marka ve model.. değil tabi ki.

Bu fiyata yakın benzer geometride farklı marka model öneriniz olursa onlarıda bilmek isterim.

Ben migrostan alınan top bike diye bir marka ile
    Balıkesir akçaydan - kuşadasına kadar gittim (delilikmiş sonra anladım)
    ve popomun ağrısı, viteslerin sesleri, lastiklerin günde 4 kere patlaması beni bezdirdi ama yinede inanılmaz bir tat aldım bu gezintiden.

buna benzer seyehatlerde kullanacağım bir bisiklet almak istiyorum, bir kaç yıl kullanıp değiştiririm diye bir hayalim var bu Trek 7.2 fx için.

Aldıktan sonra bakkala markete gidilen bisikletten, Trek 7.2 fx' e geçiş yapacağım için tapılası bir alette olabilir. beynimdeki hormanal salgılar o sahip olma ve ilk sürüş anını nasıl pekiştirir bana bilemiyorum.

ilerde surly lht toplayıp yurtdışın çıkma gibi bir ütopik(şimdilik) düşüncem bile var :)

"@gökhangenel" ben linklere baktım fiyatlardan dolayıda baya bir heycan yaptım ama "We only sell this item in our stores. Please visit us soon" yazısı üzdü beni :)
    çok teşekkürler size de

kurban bunu beğendi.
  6. ÇEVİK

ÇEVİK Euzübillahimineşşeytanirracim

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Keşke bütçen daha yüksek olsaydı madem böyle bir imkanın var, (benim hayalim-TREK 520 bu arada)almışken yavuz beyin dediği gibi üst düzey güzel bir bisiklet alın.

7. lermis

lermis Yeni Üye

Seviye: