Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

amerikadan hanigi mtb yi almaliyim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kurban tarafından paylaşıldı.

1. kurban

kurban Yeni Üye

Seviye:
    2 gun sonra amerika los angeles a gidiyorum onden amaortisorlu 2000 tl civari guzle bir mtb almak istiyorum sizce hangi marka model almaliyim saygilar

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Elbette Cannondale :)

3. Mustafa Zümrüt

Mustafa Zümrüt Üye

Seviye:
    Cannondale en iyisi olur ama 2000 tl'ye düşük ekipmanlı olabilir. Orda çeşit çeşit farklı markaların bizim görmediğimiz modelleri mutlaka vardır. Onlara bakın. Sram'de Amerikan malı bilen bilir. Alabiliyorsanız Sram parçalı bir bisiklet alın.
    Ayrıca Los Angeles hep hayallerimde olan bir şehir hep gitmek istemişimdir inşallah yaşım ilerleyince bende gitmek istiyorum. Bol bol fotoğraf çekip foruma koyar mısınız ?

4. kurban

kurban Yeni Üye

Seviye:
    dogru diyorsun bu benim adb ye 3. gidisim los angales ten gerisini at cope gitsin:) cannondale lakin hangi model alsam badboy olur mu acaba gerci sehir bisikleti lakin lefty masali lastikleri kojak degisir mi acaba

5. egetamay

egetamay Yeni Üye

Seviye:
    Salcano! :D :D Şaka bir yana Trek ve ya Specialized alabilirsiniz. İyi markalardır.

6. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    Cannondale, specialized ya da trek alabilirsiniz.ucu de de cok iyi ucu de de olur fakat eger mumkunse butcenizi az daha arttirip daha iyi bise alin taa amerikaya kadar gitmisken

7. Mustafa Zümrüt

Mustafa Zümrüt Üye

Seviye:
    Ben atıcam bisikleti uçağa inicem Los Angeles'ta kaybolsamda sorun değil :) Badboy güzelde şehir bisikleti işte o senin kullanım alanına kalmış bişey. Cannondale'i tavsiye etmemdeki faktör Amerikan malı olması. Specialized felanda öneririm ama almışken Amerikan olsun. Hatta buldum sana bisiklet 2.500 TL'ye denk geliyor yaklaşık.
    www.cannondale.com/2013/bikes/mountain/hardtail/trail-sl/trail-sl-2 Tam Amerikan.

8. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    amerikan malımı herhalde çinde'ki fabrikalardan haberiniz yok.

9. Mustafa Zümrüt

Mustafa Zümrüt Üye

Seviye:
    Öncelikle şuna bi açıklık getireyim Çin'de üretilmiyor Tayvan'da üretiliyor. Bu da doğal bişey. Specialized'ı bilmiyorum ama Trek, Corratec, Merida vs gibi Dünyaca kendini kanıtlamış bisikletlerin kadrolarıda Tayvan'da üretiliyor.

10. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Eeeee bunun ne farkı var bu markaların hastaları ve severleri olarak kendinizi bunlamı avutuyorsunuz şimdi ben gittim amerikaya apple'uğradım ve bir iphone aldım şimdi bu aldığım iphone orjinal amerikan yani öylemi yada dedğiniz gibi çin yada tayvan aradaki fark ne çinli daha kötü yapıyor tayvanlı dahamı iyi eğer öyleyse neye göre açıklarsınız.

11. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    specialized de ABD malı.biraz daha iyi araştırma yapıp öyle yorum yazmanızı tavsiye ederim.trek,cannondale,specialized in üçü de abd malıdır.taiwan olayına gelince ürünün nerede üretildiğinden çok ne kalitede üretildiği önemlidir.ayrıca meraktan soruyorum oğuzhan bey specialized ve cannondale nin taiwanda üretildiğine dair resmi bir kanıt var mı elinizde ? yani bu firmalar tarafından açıklanan ?

12. Mustafa Zümrüt

Mustafa Zümrüt Üye

Seviye:
    Tabiki Apple örneği gibi değil. Orda olan modeller Türkiyede yok ondan dedim. Ayrıca evet Çin kötü Tayvan iyi. Japonya'da da Shimano üretiliyor mesela. Uzak doğu ülkelerinin hepsi kalitesiz ürünler üretmiyor. Uzak doğuda Çin dediğimiz ülke kalitesizlikte Dünya markası olmuştur. Japonya, Tayvan, Kore gibi ülkeler gayet kaliteli ürünler üretmekte. Tabiki markaya göre değişir ama bu işler reklama felanda dayanıyor. Umarım açıklayabilmişimdir.

13. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:

Bana bunu lafla değil belgeyle delille ispat et sana istediğin bisikleti alacağım koskoca dünya devi sony'ki benim favori markamdı adamlar artık çinden başka yerde üretim yapmıyor sen hala araştırmadan bahsediyorsun koca apple firması oda steve jobs gibi bir dahi başında iken apple apple'dı yaptığı iphone'ları alıpda bir içini açtırıp board'una bir bak bir zahmet anlarsın ozaman kim neyi üretiyor.

14. Mustafa Zümrüt

Mustafa Zümrüt Üye

Seviye:
    Arkadaşımıza bisiklet önercektik markalar yarışına geldik :) her neyse devam edelim. Dediğiniz markaların ABD malı olduklarını biliyorum ama şuan Tayvan'da oldukça bisiklet firmasının fabrikası var. Nerede değil ne kalitede üretildiği sözünüzede katılıyorum. Zaten o markalar yüksek kaliteli ürün ürettiklerinden dolayı şu an Dünyada ki en iyi markalar.

fatihaydın bunu beğendi.
  15. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Al sana süper bir örnek daha casper ''''türkiyenin prestiji'yiz derler peki bu marka türk'müdür neyi üretmişdir,ekran kartımı,remmi,anakartmı,işlemcimi,harddiskmi neyi hiçbirşeyi işlemci amerikadan ekran koreden rem koreden tayvandan bilmem nerden eeee nasıl türkiyenin prestiji bu peki sizin markalarınızda böyle işte amerikaymış yok almanmış yok japonmuş yaaa tabi tabiii öyledir lafımız yok biz az popüler olan sedona,kron,bianchi ve salcanoya takılıyoruz onlar yetiyor bize.

16. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    ben neyi ispat edicem anlamadım.ortaya iddaa adan sensin böyle böyle diye.ayrıca hala anlamak istemiyorsunuz galiba neyin nerede üretildiğinin hiç bir önemi yok.oraların tek tercih sebebi ucuz işçi.kaliteden ödün vermiyorlar ki.aynı ürünü abd de de yapar taiwanda da türkiyede de.
    neyse konuyu dağıtmaya gerek yok.gitmişken benim tavsiyem o ülkenin ürününü almanız olur.fiyat olarak daha uygunlar buraya göre.ayrıca 3 dünya devi markadan bütçenize göz zevkinize donanım özelliklerine göre hangisini alırsanız alın farketmez üçü de kaliteli markalar...

17. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ben arkadaş amerikadan alacağım amerikan malı dediği için konuya dahil oldum;asıl kalın ve siyah renkli harflerle bana yazı yazan sensin sen ispatla ozaman aynı ürünü amerikada yaparda kaça satacak dostum sen bunu anlamıyorsun çinde adam çalışıyor 1 dolara senin amerikalı çalışacak 5 yada 10 dolara eeee bunun yemesi içmesi ıvırı zıvırı hesapla bakalım nasıl olacak.neyse bir yere varamayacağız gerek yok bencede uzatmaya.

18. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    güzel forum dostum yanlış anlayan sensin hemen celallenme :) o yazı sana değil.arkadaş cannondaleyi abd malı olarak yazmış ben de specialized in abd malı olduğunu bilmiyor diye düşündüm o yazı onun içindi senin için değil.anlamadığım bir büyük firma antipatin var.nedenini de sorgulamak haddime değil.ama biz burada ne yazıp ne çizersek çizelim sonuç değişmeyecek.bu markalar bu işin piri olmuşlar artık.burada kimse salcanoyu kötülemiyor.ben de kullandım salcano yol bisikleti ve her fırsatta ne kadar memnun kaldığımı söyledim.ama bir specialized olamaz bunu da inkar etmemek gerek.neyse bu son mesajım konuyu yeterince kirlettik ama o siyah yazı seninle alakalı değildi onu da tekrar belirteyim.hadi kal sağlıcakla ve biraz daha sakin ol.3-5 bisiklet firması için birbirimizi kırmaya değmez.buradaki amacımız belli zaten bol bol pedallamak boşver deyip geçmek en güzeli... kalın sağlıcakla...

19. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Kimseyi kırdığım yok;sonuçda kimsede çocuk değil bende kolay kolay kırılmam rahat ol çok sağlamımdır ben şu lafa hayat boyu taktım kim söyledi nerden çıkdı nasıl dilden dile dolaşdı ''''''UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM DERLER'''''ok tamam ama bende diyorumki '''''İSME VE REKLAMA PARA VERECEK KADAR SAZAN DEĞİLİM'''''yoksa trex olmuş yada geroni olmuş benim için hiç bir farkı yok maltepe olmuş yada marlboro olmuş benim için anlam ifade etmiyor.markacı değilim tutmam'da ama hepsine bir şans verilmesi iyi de olur.burda sen fikrini söylersin ben söylerim amaçda bu değilmi o seni bu beni bağlar kavga döğüş yok olmazda çünkü sen zaten yaşıtım değilsin nerden baksan senin kadar oğlum ve kızım var benim :)))))

fatihaydın bunu beğendi.
  20. kurban

kurban Yeni Üye

Seviye:
    yahu bosverin cini japonu amerikani ben gittigim yerden buraya gore hesapli bi bisiklet alabilirmiyim siz bana onu soyleyin ayni fiyatsa bosuna mal gibi hamallik yapmayayim:) yani burada pahali lakin orada ucuz olan bisey soyleyin nerede kimin yaptigi onemli degil:)