Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ameoba hussar vs. trek 3700

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında tolgadede tarafından paylaşıldı.

1. tolgadede

tolgadede Yeni Üye

Seviye:
    bisiklete yeni baslayan biri olarak iki bisiklet arasinda kaldim amoeba hussar mi yoksa trek 3700 u mu tercih etmeliyim ayni zamanda bisiklet uzerinde masayi degistirmek ve disk fren sistemine gecmek istiyorum bu iki bisiklet arasinda hangisinin uzerinde daha cok ve kaliteli degisiklik yapabilirim hangisi degisiklik yapmaya uygundur

2. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    Hussarı bilmiyorum ama 3700'de disk frene geçmek mümkün ama gereksiz...
    Ne amaçla kullanıcağınızı yazarsanız belki daha iyi olur, (şehirde arazide performans gezi vs) arkadaşlar daha kolay yardımcı olur.

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kesinlikle Hussar. Hatta bu değişiklikleri göz önünde bulundurduğumuzda Hussar tek seçenek.

Çünkü bir defa 3700'ün kadrosu disk frene uyumlu değil, disk fren takmak için adaptör gerektiriyor. Bu çok sağlıklı bir çözüm değil. Diğer yandan 3000 serisinin fabrika çıkış amortisörü 63 mm ve bisikletler buna göre dizayn edilmiş. 80 mm veya üzeri bir amortisör taktığınızda bisikletin geometrisinde bozulma olacaktır.

Son olarak Hussar zaten 2 defa dipçiklenmiş bir kadroya sahip, bu nedenle de rakibi 3000 değil, 4000 serisi.

4. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Bence trekten asla şaşma bende kullanıyorum ve çok memnunum..

5. tolgadede

tolgadede Yeni Üye

Seviye:
    Bisikleti genellikle şehir içinde kullanmayı düşünüyorum ama gerektiğinde de yüksek yerlerden de rahatça inebilmeli ve arazide de kullanabilmeyi isterim.
    Cevapları ile bana yardımcı olan ve olacak arkadaşlara teşekkür ederim

6. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    O zaman kesinlikle 3700 öneririm ..

7. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    Halil'i şahsen tanımıyorum ama forumdaki yazılarına bakarsan çok bilgili olduğunu (en azından MTB konusunda) görüceksin o yüzden onun tavsiyesine kulak ver bence.

Öte yandan Trek 3700'ün kadrosu mantık sınırları içerisinde kullanırsan yeterince sağlamdır, donanımıda belki tıkır tıkır çalışmaz ama yolda da bırakmaz. Kadrosuda ömür boyu garantilidir(gerçi garanti biraz sınırlı ama olsun) birde sürmesi bana inanılmaz keyif veriyor, trek carbon team issue bile verseler ben bisikletimi değiştirmem çünkü manevi olarak bağlandım bisikletime.

Üzerindeki donanım ise pek sağlam değil, arka vites değiştiricisi pek ayar tutmuyor ve aynakol kağıt gibi, bendeki oldukça yamuldu bu yüzden ön vitesi birtek ben değiştirebiliyorum(tam bir noktası var oraya kadar itmek lazım kolu ona artık alıştım :) ), birde jantlar tam felaket tek katlılar ve 70 kilo civarındaysan en fazla 2 ay ömür veriyorum jantlara.

1 seneye yakın zaman oldu ben bisikletimi alalı şimdiye kadar izlenimlerim bunlar, çok hafif ve performanslı değil ama benim bütün hayvanlıklarıma rağmen beni hala her hafta en az 100 - 150 km sağa sola taşıyor ve hiç yolda kalmadı. Benim trek 3700'üm iyi bir yol arkadaşı ve güvenilir, sorumluluk sahibi bir velespit. : )

HaliliOzturk bunu beğendi.
  8. blaxisss

blaxisss Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşım geçen sene ben de bisiklet alacakken bi çok model arasında çelişkiye düşmüştüm. Ama sonunda hussar'ı tercih ettim iyi ki de etmişim diyorum halen daha. Çok sağlam bi kere. tabiri caizse hayvan gibi kullandım bisikleti, ama tık yok. rahat.. ama en önemli özelliği çok karizmatik süslemeleri var.. :)fiyat performans açısından da alabileceğin en iyi bisiklet. kesinlikle hussar diyorum bi senelik hussar kullanıcısı olarak.. ;)