Amatörden birazcık yarı amatöre geçiş.

Tepki
0
Arkadaşlar merhaba,kendimi bildim bileli bisiklet tepesindeyim.Adeta bisiklete tutkuyla bağlıyım.Fakat,bazen uzun aralar verdiğim oldu.Şuan 26 jant bir şehir bisikleti kullanmaktayım,çok amatör işi olduğunu söylemeliym artık beni kesmiyor.Ve bisiklet'de dağıldı zaten,çok iyi birşey değil.Kafamda 2 sene sonra bir italya seyahati,ve 1 sene sonra ege'yi dolaşmak var.Ee bu yüzden uzun yol bisikleti araştırmalarıma ağırlık verdim ve şu modelleri buldum

Geotech Life acera 28
Scott sportster s60
Univega serisi( bu modeli bizim Çanakkalede'ki iyi bir bayide gördüm.Almanyadan ithal ediyorlarmış)

Şimdi bunlar ışığında bana nasıl bir öneri yapabilirsiniz? Bu ilk alacağım eli ayağı düzgün bisiklet olacak
önerilerinizi bekliyorum. Saygılarımla.:)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selamlar hemşerim, ben de bayramda Çanakkale'deyim... :)

İzmir Delta Bisiklet'te Geotek Life'ı deneme fırsatım oldu. Ondan önce de Carraro 804 Elite denemiştim.
Geotech Life tek kelime ile 'fiyat/performans' bisikleti.

Tabi ki bir uzman değilim ancak Life kesinlikle çok güven veriyor. Özellikle 2012 modeli konusunda Delta Bisiklet çok iddialı olduğunu söylüyor. Önceki modellerde o kadar iddialı olmadıklarını ama 2012 Life'ın 1500 TL'lik ithal modeller seviyesinde olduğunu düşünüyorlar.

Satıcı elbette biraz abartabilir ama şuanda bildiğim kadarıyla Hollanda-Türkiye uzun turlarını yapan Sarıhan Ailesi'de Geotech life 2012 Acera kullanıyor. Üstelik bu yolculukta bir de 3 yaşındaki oğulları minik gezgin Tibet Çınarı da taşıyorlar...

Duyduğum, gördüğüm, bildiğim ve yarım saat de sürdüğüm kadarıyla Geotech Life 2012 Acera, 1000 TL'nin altında alınabilecek en sağlam donanımlı tur bisikletlerinden biri gibi görülüyor...

Tepki
7
Univegayı tavsiye ederim 7100 modelini kullanıyorum çok memnunum. Yol bisikleti olarak kullanımı rahat donanımı iyi olsun diyorsanız 7200(vites deore ve kilitli amortisör var) veya 7300 alın derim. Univega Alman malı ve Focus ile aynı fabrikada ürütiliyormuş.