Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amatör "Toplayıcılık" =)) Tur Bisikleti Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mustafaulgey tarafından paylaşıldı.

1. mustafaulgey

mustafaulgey Yeni Üye

Adı:
    Mustafa ÜLGEY
    Selam dostlar,

Şehir içi kullanım için bisiklet arayışlarıma birkaç haftadır devam ediyorum. Çoğu arkadaşın yaşadığı tercih sendromuna ben de kapıldım sanırım; vitesler, lastik, renk, marka/kadro derken istediğim her şeyi bir arada sunan bir bisiklet bulamıyorum maalesef.

1) SRAM vites
    2) Düz maşa
    3) V-Fren
    4) Kötü olmayan lastikler (Schwalbe vs..)

kriterleri ile sonuca gidemedim.

Giant Escape 2 nin sitesinde vitesler SHIMANO ama bayideki adam SRAM var üstünde dedi, resmi kaynak ile olan tutarsızlığından dolayı içim elvermedi

Sedona 410 un 2016 modeli sarı :bsmagryr: ve lastikleri de düşürmüşler, kim bilir daha neleri düşürmüşlerdir diye yine almak istemedim.

MOSSO nun LEGARDA 1621 MDM modelini alıp viteslerini değiştireyim dedim fakat MOSSO ile ilgili birçok ilginç şikayet okuyunca vites dışında kadro ve diğer malzemelerin beni üzüp üzmeyeceğinden hiç emin olamadım.

• Benim bu özelliklerde arayıp da gözden kaçırdığım bir bisiklet var mı sizce?
    • Shimano lu bisikleti alırken SRAM lamak maddi ve teknik açıdan mantıksız olur mu? (geçişler vs SRAM ı daha çok seveceğimi düşünüyorum)
    • Haydi bakalım bisikleti bulamadım, bu özelliklere göre fena olmayan bir kadro-göbek-zincir vs leri de seçerek kendim topluyorum desem yine mantıksız olur mu? o_O

Vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum

Not: Bütçe 1500-2000 arası düşünüyorum

2. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Foruma hoşgeldiniz, yeni üyesiniz ama bir hayli araştırmışsınız :)

Giant Escape 2 City, 24 vites Sram donanımlı, doğru bilgi verilmiş size :) Çok da güzel bir tercih olur :harika:
    escape-2-city-gray.jpg

Lastiklerine yine de fazla güvenmeyin bence. Bütçe sıkıntısı olursa ( kask, eldiven, ışık vb gibi aksesuarlar da tercih etmelisiniz diye düşünüyorum :) ) Sedona 410 alınıp lastikler değiştirilebilir bence.

mustafaulgey ve geziniyo bunu beğendi.
  3. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @mustafaulgey Biraz daha fiyatı zorlarım dersen fuji touring... Yok max bu fiyatlar dersen bence ikinci el temiz üst donanımlı bir bisiklete de yönelebilirsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

mustafaulgey ve Deniz bunu beğendi.
  4. mustafaulgey

mustafaulgey Yeni Üye

Adı:
    Mustafa ÜLGEY
    Touring lerin gidonları istediğim türden değil, Absolute larda da bir ekstra göremedim :kötü:

@Deniz tam da o noktadayım :)

giant benim şehir içi ihtiyacım için üst / pahalı mı /// Sedona 410 da kötü sarı bir renk ve düşürülmüş kalite ile ziyan mı, ondan emin olamadım

Deniz bunu beğendi.
  5. mmnmtl

mmnmtl Yeni Üye

Adı:
    mümin
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Fuji absolute 2.1 de donanım çok iyi değil ama kadrosundan dolayı tercih edilebilir.

mustafaulgey bunu beğendi.
  6. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @mustafaulgey ikinciell fx 7.3 sram vites hariç sizi tatmin eder. Heleki ikinci elde frenleri deore yapılmış fx oldukça tatminkar olacaktır. Ben konfor için genede 7.4 tercih ederim.

7. Hakkı Derik

Hakkı Derik Aktif Üye

Adı:
    Hakkı DERİK
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Fuji touring gidon konusunda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. En kötü değiştirirsin diğerini satıp. Tur için bire bir. :)