Amatör sürücü için dizlik,drseklik vb güvenlik önlemleri tavsiyesi ?

Özgür Ka

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Merida
Selamlar ,

Giyim bölümündeki konuları sondan başa taradım böyle bir konuya rastlamadım.Site içindeki kaza haberleri bölümündeki fotoğraflara ve yorumlara bakınca bisiklet kazalarından en az zararı görmenin yolunun kask ve eldiven kullanımı olduğunu anladım ve bu donanımları edindim.
Fakat bu iki donanımla korunmayan ve yaralanmaya açık bir çok uzuva (dirsekler,dizkapağı,bel vs) sahibiz.
Kendi ağabeyimden biliyorum (kendisi profesyonel anlamda motorsiklet sürücüsüdür) şehir içi kullanımda bile mutlaka özel botunu ,montunu giyer araziye çıkacağı zaman mutlaka dizlik,dirseklik ve alt-üst korumasını giyer.Kask,eldiveni asla çıkarmaz.
Sanırım hareketleri kısıtladığı için hiç bisiklet kullanırken kask ve eldiven dışında güvenliğe yönelik kıyafet kullanan görmedim çevreden.
Tecrübeli arkadaşlardan bu tür donanımlar ile ilgili tavsiye ricam var.
Kendi kullanım şeklim şehir içi ve orman yolları karışık turlar.Bisikletim merida crossway ve arazi kullanımı yapmıyorum ama trafikte veya kendi kendime yaşayabileceğim kazalardan maksimum önlemi alarak korunmak istiyorum.
Teşekkürler..

Scudo

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Senin de dediğin gibi hareketleri kısıtladığı için pek tercih edilmiyorlar.Downhill yapanlar takar ama onlar zaten pedal çevirmiyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: Özgür Ka