Amatör kalmak...

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Valla ben kendimi bildiğimden maymun iştahlı biri değilimdir.İlgili oldugum şeyler/sporlar az sayıdadır ama sağlam bir şekildedir.O sebepten daha bir rahat yazdım harcama dengesi temalı cümlelerimi :D Ama ne istediğini bilmeyen kişiler oluyor , her spora vs ciddi yatırımla girip 2 ay sonra aldıklarını bodruma çürümeye bırakıyor,onların işi zor tabi.Telefon konusu da popülerdir tabi böyle mevzularda :) Uzun yıllar önce arkadaşlarımın telefon alınması için ailelerine yaptığı baskıyı hatırlıyorum,bir de benimkilerin bana aldırmaya çalışmasını...O vakit lazım değil boşuna almayın diyordum.Yani sırf popüler diye bi takım ürünleri isteyen bi yapım yoktur,büyük rahatlık :)

Scudo

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
Asıl sorun ihtiyacımız olanı tam olarak anlayamamak ve anlık hevesler.Kendimden örnek vermek gerekirse bir şeye ihtiyacım olduğunu düşünürsem maddi olanaklarım el verdiğince hızlı bir şekilde almaya çalışırım.

Fakat bir ürün alırken yıllardır benimsediğim bir felsefe vardır oda: "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim." Tabi bu demek değilki her şeyin en iyisini alırım.Bir ürün 1-3-5-10 TL olarak 4 farklı fiyattan satılıyorsa ne 1 TL olanını ne de 10 TL olanını alırım.3 ve 5 arasında özellikleri karşılaştırıp ihtiyacıma en uygununu alırım.Tabi başkaları gidip herşeyin en iyisini alıyorsada parasını ben vermediğim için hiç bir şey diyemem.

Ayrıca biz Türk'ler gazla çalışan bir millet olduğumuz için en ufak bir gaz verilince kendimizi Tom Boonen sanmaya hazırız :) Hal böyle olunca hemen en iyi bisiklete en iyi ekipmana bir sürü para yatırıp hiç bir eğitim almadanda 150 km yi 40 ortalama ile gitmeye çalışıp soluğu ortopedi doktorunda alıyoruz :)

Bunlar benim şahsi görüşlerim tabi.Ama en önemlisi çoğumuzun ortak fikri olan, "Bisiklet kullanmaktan zevk almak."

• Beğen
Tepkiler: Ali AKTAŞ

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
biz mutlu olmayı başaran azınlığız :) umarım çoğalırız :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hemen hemen ,okuyan herkes anlamış ne anlattığımızı.Bazen 15 te bazen ayda bir duygu ve düşüncelerimizi bisiklet ya da bir başka nesne üzerinden aktarırız.Anlattıklarımız,anlayanın kapasitesiyle sınırlı olmakla kalmaz;buna bir de ön yargılar ve sebepsiz husumetler eklenir.Adımızın olduğu yere üşüşenler vardır.Okumadan,anlamadan "Bir yazı da ben döşeneyim" heyecanıyla vururlar klavyelerine.

Dostum,ben bir köprü yaptım,var altından suyu da sen geçir.Ya da,sen bir su getir de üstüne ben bir köprü yapayım.Ne su getirirsin,ne köprü yaparsın...İşin gücün yapılanı eleştirmek olursa,ben bir ömür iktidar,sen bir ömür boyu muhalefette kalırsın.

Bu forumu takip edenler eleştiriye ne kadar sınırsız açıklıkta olduğumu gayet iyi bilirler.Çizmeyi aşmadıkça zülfiyare dokunmam.
Had,onu bilmek için insanların koydukları doğal bir çıtadır.Her seferinde rahatça üzerinden atlamak için ayak bileğinize kadar çekerseniz,her ağzınızı açtığınızda haddinizi aşmış olursunuz

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Önyargınızın miktarını ortaya koymamdan sonra böyle bir yazı bekliyordum.Eleştiriye sınırsız açık olmanız kısmında ise sesli güldüm :d tezat bir durum oluşturmuş yazdıklarınızla ;) Neyse sanırım sadece bir kaç popülist yazı yazıp "köprü" yaptıktan sonra ağzımı açabilirim dediğinize göre ehehe.

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Bisiklete binmekten zevk almak için çok fazla bilmemek gerekiyor diye düşünüyorum. 1 senedir bu forumdayım ve birkere aynakolun kalitelisi nedir, frenin kalitelisi hangisidir, selenin iyisidir diye bakmadım. Biliyorum bakarsam gider hep biraz daha iyisini ararım hep daha iyisini almaya çalışırım. İnat ettim okumamazlık yaptım, sadece gezi ve tur yazılarıyla ilgilendim, şuan sahip olduğum bisikletimin donanımını bilmiyorum ve çok mutluyum çünkü bunu zevk için yapıyorum, Ha şu olurdu, profesyonel sporcusu olurum bu bisikletin ozaman gider hızıma hız katacak ekipmanlara yönelirim. Yani kısacası hobi için yapıyorsan kafanı karıştırmayacaksın, binip süreceksin. Böyle güzel bir konu açtığınız için teşekkür ederim, benimde içimde kalmıştı bazı şeyler burada dökeyim istedim. Arkadaş sanki hep en iyisini almak zorundayız, bütçemiz belli keyfimiz ortada, binip gezeceğiz hepsi bu.