Amasya Dağ Gezisi 8.Tur

Tepki
164
İsim
Mahmut Abit
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar bu benim amasya'dan çevre köylere düzenlediğim 8. dağ turu oldu.. içlerinde en yorucu olanı buydu sanırım.. çünkü, hayatımda ilk defa bir domuz sürüsü gördüm.. domuzların bu kadar hızlı hareket ettiğini bilmezdim.. 3 tane çoban köpeği tarafından kovalandım, en küçüğü bisikletimin tekeri kadardı.. yağmurda ıslandım.. çamura saplandım.. şimşeklerden kaçtım.. ama yine de hepsi, kent ormanından inişe değerdi.. genç olduğumu hissetmeye değerdi.. yaşadığımı hissetmeye değerdi.. doğa ile dertleşmeye değerdi.. yalnız olduğum için çok zengin fotoğraf kareleri üretemedim ama elimdekilerden derleyecek olursam, işte kareler..

öncelikle güzergahımı göstereyim toplam uzunluk 32 km.. bir çok tura göre kısa sayılabilir ama dağ turu olduğu için oldukça uzun gibi geliyor.. toplam yükseklik farkı 420 m.. tur sürem 4 saat.. köpeklerden kaçarken turun yarısını bitirdim zaten.. :D
(link)
...
(link)
...
askeriyenin dikenli telleri..
(link)
...
(link)
...
3 Mayıs Türkçülük gününe hediyem olsun.. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..!
(link)
...
(link)
...
(link)
...
(link)
...
(link)
...
14 kilo bisiklet oldu 24 kilo..
(link)
...
(link)
...
ne kadar çok sevindim yağmur köyünü görünce.. çünkü artık biliyordum ki bundan sonra pedal çevirmeme gerek kalmicak, geri kalanını yer çekimi halledecekti.. :)
(link)
...
amasya kent ormanı.. çam kokuları eşliğinde yarım saatlik bir serbest iniş.. hız göstergem yok ama mühendislik bilgilerime dayanarak söyleyecek olursam, %10 eğim olan bir yolda 79+14 kg olan bir kütle 9.8 yer çekimi ivmesi ile saatte.. ... neyse unutmuşum.. :D saatte en az 60-70 falan yaptım ama galiba.. en azından hissedilen oydu.
(link)
...
ve amasya..
(link)

ömrümüz olduğu sürece başka gezilerde görüşmek dileğiyle dostlar.. hepinize keyif dolu pedallamalar..

Scudo