Aman dikkat - iftar'a yakın vakitte trafikte dikkat frekanslarınızı yükseltin.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
dün iş çıkışı bisiklet ile eve gidişim sırasında. ışıklara gelip durdum. yeşil süresi kısa olan bi ışık türüydü.
yeşil yandı sağdan sağdan giderken soldan gelenler beni görmezden gelip sağa dalıyordu. 1 araç 2 araç derken kırmızı yanmış oldu ama ben yolun ortasında kalmıştım. sağdakiler de yeşili görünce
bisikletliye mi yol verecem banane edasında yollarına devam ettiler.
e haliyle böyle olunca sol tarafta ilerlemeye başladı. soldan gelen servis aracını gördüm ama sağdakilerden boşluk bulup aradan sıvışayım derken sen servis aracı gel bisikletimi biraz altına al. neyseki oturur pozisyonda değildim.
bisiklet serbest düşüş şeklinde yan yattı. adama baktım napıyon dedim. -çekilsene . diyor bana.
hasbin Allah... dedim iftar vakti bulşmayım kimseye. zar zor çıktım araçların arasından.

iftara yakın saatte yoğun trafikte daha dikkatli olun. yada trafikte sürmeyin ara sokaklarda gidin en iyisi.

Scudo

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
Katılıyorum çok dikkatli olun özellikle akşam saatlerinde...

Gökhan Kuş

Daimi Üye
Tepki
544
İsim
Gökhan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Cyclocross
@chnkrmz Kesinlikle Ramazan başladığından beri 2 kere iftar turu açtık, katil oluyordum. Gerekirse en yakın yerde iftar yapmaya bakın, mesafeyi uzatmayın derim.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
kendimden de biliyorum insan aç olduğu zaman asabiyeti yükseliyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@chnkrmz

bu avrupa yakada km kare başına düşen camoka çok,76-78 yılarında pejo yol ile beşiktaşa esentepeden iner ordan eminönü yapar beyazıt yapar eve dönerdimde şimdi bana üste para verselerde gitmem,başbakan olunca o avrupa yakanın çekeceği var beton korunaklı bisiklet yolları yaptıracam :):):)

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Kudret Kurtcebe ahaha :D kudret abi süper bi tespit. camoka :kptmya:

aslında işten eve gidiş tenha trafiksiz yolum var. ama yokuşu fazla.

Gökhan Kuş

Daimi Üye
Tepki
544
İsim
Gökhan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Cyclocross
@Kudret Kurtcebe Sağol ve varol üstad. Yani bende çocukluğumdan beri oruç tutarım ve 13 yıldır da araç kullanıyorum bir kere bile olsun kimseye asabiyetlik yapmadım. Hatta geçen gün 2 bisikletli tersten geliyordu yol verdim ve bende bisiklet kullanıyorum, böyle yapmayın dedim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Gökhan Kuş
zati gökhan dostum bisiklet kullanan çoğalır ise ki bunların belli yüzdesi araç kullananda olur ise ,bisikletlilere saygıda artar,yalnız sayı artmaz ise alt yapıda gelmiyor,avrupa yakanın sahil yollarına bisiklet yollarına baktığımızda özellikle beşiktaş-sarıyerde yoğunluk var,bi kere buranın islah edilmesi lazımda o çırağan yolu nasıl adam edilecek artı bebek-emirgan-rumeli hisarı ,he babam ya denizi dolduracan ya da karadan yol genişletecen evleri indirecen aşağıya,bizim işimiz plansızlık üzerine kurulu, günü kurtarmaya çalışıyoruz,istanbulda günde kaç otomobil trafiğe çıkıyor onada bakmak lazım,kurumlar ve sektörler arası balans ayarı yapılması lazım,otomotiv sektörü bana ne ben satışa bakarım derse ,büyük şehir yapsın yol derse ne olacak,bir gün gelecek avrupa yakada trafik hepten duracak.....

@Berke

partinin adı

bağımsız bisikletliler partisi

bbp

:D:D:D:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ramazan ayı bisiklet bakım ayı.
Orta göbeği sökmem bir haftayı aldı (ilk söküşüm). Bir haftada da temizleyip yağlayıp monte etsem, sonraki hafta da diğer aksamların ayarları temizliği desen, bayram gelir, bisikletle minibüslerin altında kalmaktan sıyırırım. Gideceği yere on dakika evvel varabilmek için cinayeti göze alan adam sayısı çok.

Aman aman ramazanda bu trafik apaçilerinden, kamboçyalılardan uzak durmak en iyisi.

Bakım yapmak da işin bahanesi, zûğürt tesellisi olsun.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@chnkrmz Geçmiş olsun, daha kötü bir sonuç olabilirdi, Allahtan kısa zamanlı aksiyon yaşamışsınız :( Hayırlı ramazanlar, oruç tutanlara, tutmayanlar allah herkese sabır versin. Anlayışlı olsak hiç bir sorun yok ortada sanki 15 saniyeden çok kazandı o adam, ileri de ışıkta paşa paşa durdu :D

Gökhan Kuş

Daimi Üye
Tepki
544
İsim
Gökhan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Cyclocross
@Kudret Kurtcebe Aynen öyle Üstadım. gel gelelim öyle bir çalışma var tarabya tarafında ama insanlarında beynini yapılandıracak bir eğitim şart. Ne bileyim okullarda trafik derslerinde veya her eğitim kolunda bisiklet ve bisikletçiye değinmeden bu işlerin olacağını zannetmiyorum.:( Avrupa yakası bu konuda bitik zaten. Biz Kağıthane bölgesindeyiz, belediyeye proje ve teklif sunduk, bizi bir daha aramadılar bile :kptmya: Mavi çizgi yapmakla bisiklet yolu olmuyor bu yollar keza fenerbahçenin oradaki beton salaklığı gibi. Bakırköyden bahsetmiyorum bile. Bu kadar hayvanı bi arada görmedim ben. Ama sopamız var :D. Bu arada bi gün birlikte pedallayalım. Lise'den mezun olduğum zamanlarda senin kaset elime geçmişti. Akustik kayıt olarak yapılmış nacizane albümlerden. Ada müzikte cafe vardı. Bira ve tuzlu fıstık :( şimdi kesin araplara satmışlardır binayı :cool:

• Beğen
Tepkiler: NKurtuldu