Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aman dikkat 24 Aylık ADSL Abonesi Olmayın...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında bizekolik tarafından paylaşıldı.

1. bizekolik

bizekolik Kıdemli Üye

Seviye:

Okurlarımızı uyarıyoruz. Daha sonra pişman olmak istemiyorsanız, 24 aylık sözleşmelerden uzak durun. Yakında, güzel haberler geliyor. İşte detaylar. Şu sıralar evinize veya iş yerinize ADSL bağlantısı almayı düşünüyorsanız ya da daha önceden faydalandığınız kampanya sona erdiyse, aboneliğinizi başlatırken ve yenilerken size sunulan seçeneklere çok dikkat etmelisiniz. Seçenekler arasında 24 aylık abonelik karşılığında sizlerle paylaşılan indirimler, kesenize uygun gibi görünse de çok geçmeden, hatta yaz aylarında pişman olabilirsiniz. Çünkü kısa zamanda yer yerinden oynayacak ve kullanıcılar tarafında olan çok daha uygun tarife seçenekleri gelecek.

Çıplak ADSL

Bu ismin, ilk olarak kimin tarafından literatüre geçirildiği bilinmiyor ama anlatılmak isteneni gayet iyi bir şekilde ortaya koyuyor. Eğer 24 aylık abonelik imzalarsanız, sadece ADSL değil, aynı zamanda telefon hattına da abone oluyorsunuz ve sabit ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. Oysa çok yakında telefon hattı olmadan sadece internet için abone olabileceksiniz. Bu da her ay en az 15 YTL karda olacağınız anlamına geliyor.

ÖİV Fiyatlara Yansıyacak

Ulaştırma Bakanlığı'nın açıkladığı vergi indirimi, kısa süre içerisinde fiyatlara da yansıyacak. Atılan bu adımın faturanıza etkisi de oldukça önemli sayılır. Hangi bağlantı seçeneğine abone olursanız olun, en faturanız bundan böyle %15 daha ucuz gelecek.

Alternatif Altyapılar Geliyor

Telefon hattına bağımlı olmaktan kurtaran alternatif internet bağlantı seçenekleri de gümbür gümbür gelmeye hazırlanıyor. Bunlar arasında ilk sırayı uydu alıyor. Tooway, bunlardan sadece biri. Telefon hattına gerek olmadan, dilediğiniz yerden bağlantı yapmanız mümkün olacak. Şu sıralar, sınırlı sayıda bölgeye hizmet verebilen ve süper hızlı internet olarak adlandırılan alternatif bağlantı seçeneklerinin kullanılabileceği alanlar da giderek artacak. Turbonet, bu seçeneklere örnek olarak gösterilebilir.

ADSL'in rakibi olarak görülmese de, aslına bakarsanız evde dizüstü bilgisayarında internet kullanmak isteyen birisi için ADSL yerine 3G desteği olan bir cep telefonu operatörü tercih etmek çok daha cazip olabilir. Dizüstü bilgisayarların satışının, masaüstü bilgisayarları geçtiği bir dönemde, cep telefonlarının sunacağı data kullanım paketleri, ADSL'den çok daha uygun gelebilir. Bu rakamları, en geç Haziran ayında öğrenmiş ve kullanmaya başlamış olacağız.

Abone Olun ama 24 Ay Değil !

Okurlarımıza, internete abone olmamalarını değil, abone olurken seçenekleri çok iyi değerlendirmelerini öneriyoruz. İnternet bağlantı ihtiyacınızı karşılayın ancak çok uzun süreli abonelikler yerine dilediğiniz zaman kapatabileceğiniz seçeneklere yönelmeyi ihmal etmeyin. Aksi takdierde, ya size sunulan 24 aylık seçenekleri kullanıp diğer kullanıcılara gıpta ile bakmak zorunda kalırsınız. Ya da sözleşmenize uymadığınız için ADSL operatörüne 24 aylık aboneliği iptal ettirmenin tazminatını ödeyerek cebinizi yakarsınız:boese157: :boese157: :boese157:

kaynak
    http://shiftdelete.net/adsl-tarifelerine-dikkat-edin-7159.html

2. bizekolik

bizekolik Kıdemli Üye

Seviye:
    beyler farklara bakın.
    Türktelekomun yeni uyanıklığı pes dedirtecek girin görün..!!!

öncelikle http://www.speedtest.bbmax.co.uk/ bu sayfada testinizi yapın.. benim burada download: 308 kbps upload: 146 kbps çıktı.

daha sonra http://speedtest.turktelekom.com.tr/ burada aradaki farkı görün.. burada ise benim burada download: 842.6 kbps upload: 147.5 kbps çıktı. aradaki farka bakın yazıklar olsun

ben şok oldum resmen yazıklar olsun sana türktelekom milleti kandırmanın başka bir boyutu bu siz bu işte bir numarasınız bunu kabul ediyorum... devam edin milleti kandırmaya...

murat16, fatih_brs ve sertel bunu beğendi.
  3. bizekolik

bizekolik Kıdemli Üye

Seviye:
    İşte En Ucuz ADSL Tarifeleri... sunumları

Rekabet ADSL ücretlerini yeni aboneler için 9.99 TL'ye kadar düşürdü ama tarifeler hâlâ el yakıyor. Rekabet, her alanda olduğu gibi ADSL pazarında da ucuzluk ve kaliteyi beraberinde getirdi. Türk Telekom'un internet kolu TTNet'in tekelindeyken düşük hızlı ADSL hizmetini yüksek fiyatla almak zorunda kalan internet kullanıcıları, sektöre yeni markaların dahil olmasıyla biraz olsun rahatladı. İnternet tutkunları artık, 9.99 TL'den başlayan birbirinden cazip seçeneklerle ADSL abonesi olabiliyor.

EN UCUZ TARİFE SUPERONLİNE’ DA

Türkiye'de geniş bant internet piyasasında, Superonline, Smileadls ve Koçnet Biri'nin hizmet vermeye başlamasıyla, sektörde yeni aboneler için uygulanan kampanyalar yüzleri güldürdü. Türkiye'de 6 milyon abonenin 5.2 milyonunu elinde bulunduran TTNet'le rekabete giren şirketler, yeni aboneliklerde ilk aylar için sundukları indirimli fiyatlarla tüketiciyi kazanmaya çalışıyor. Firmalar, modemli ve modemsiz seçeneklere göre, indirim uygulanacak ay sayısını belirliyor. Yeni aboneler için en uygun fiyatları Tellcom Superonline sunuyor.

Superonline, ilk abonelikte sunduğu 9.99 TL'lik tarifeyle fiyatı 10 TL'nin de altına düşürdü. Modem istemeyen kullanıcılar 5 ay boyunca 9.99 TL ödüyor. Türkiye'de en yoğun kullanılan ADSL paketi 1Mbps 4GB'lık ürün için uygulanan bu fiyat, Smileadsl'de 5 ay 14.99 TL, TTnet'te 4 ay 15.99 TL, Koçnet Biri seçeneğinde ise 3 ay 14.90 TL olarak belirlenmiş durumda. Yeni abone bu ayların sonunda 29 TL ödemeye başlıyor. Koçnet Biri dışındaki firmalara indirimli seçeneklerden faydalanmak isteyen abonelerine 24 ay abonelik taahhüdü imzalatıyor. Taahhüt tarihinden önce aboneliğini bitirmek isteyen kullanıcılar toplam indirim tutarlarını ödemek zorunda kalıyor.

TÜRKİYE HIZDA GERİ ÜCRETTE İLERİ

Avrupa Alternatif Telekomünikasyon Operatörleri Derneği’nin (ECTA) hazırladığı rapora göre, Avrupa'da her on kişiden biri yüksek hızlı internet hizmeti (10 MB üstü) alabiliyorken, Türkiye'de abonelere sunulan en yüksek hız paketi 4 MB'i geçmiyor. Avrupa'da yüzde 30'larda olan internetin yaygınlık oranı Türkiye'de sadece yüzde 6 ile sınırlı kalıyor. Hız ve internet kullanılırlığında Avrupa'da son sıralarda yer alan Türkiye, ADSL ücretlerinde ise ilk sıralarda. Bilgi Teknolojileri ve Yenilikçilik Vakfı'nın (ITIF) ''2008 ITIF Geniş Bant Sıralama Raporu'na göre, Türkiye geniş bant internet ücreti en pahalı ikinci ülke.

30 OECD ülkesini kapsayan geniş bant raporuna göre, satın alma gücü paritesine göre dolar üzerinden aylık en pahalı ücret sıralamasında Meksika 18,41 dolar ile ilk sırada bulunurken Türkiye 15,75 dolar ile ikinci sırada yer aldı. Çek Cumhuriyeti ise 9,70 dolar ile üçüncü sırada yer buldu. Ücret sıralamasında 0,13 dolar ile Japonya en ucuz ülke olurken, bu ülkeyi 0,33 dolar ile Fransa ve 0,35 dolar ile İsveç takip etti. 30 ülkenin ortalaması yaklaşık 3,77 dolar düzeyinde gerçekleşti.

cihan haber ajansı'dan alımtıdır

4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Türkiye'de internet ücreti hızla orantılı olarak Dünya'daki en pahalı internet sanırım.

5. er-n

er-n Üye

Seviye:
    kablo netinde son dönemdeki indirimleri onu çok cazip kılıyor. ayrıca sabit ip imkanıda var. sınırsız tarifesine aylık 19.90ytl ödüyorum.

6. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    @bixekolik:
    hız testlerinde yabancı testte 1018/239, telekom'un tesinde 869/224 çıktı :) Sanırım senin bağlantında bir problem var..

Ayrıca fiyatlar konusunda da herkes gibi bende müzdaribim ,internetin gerçekten ucuzlaması gerekiyor artık..

kron_xc4000 esk bunu beğendi.
  7. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  8. bizekolik

bizekolik Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadasım baglantımda sorun yokta! fatura gelince ayrıntılı oyle bir problem ortaya cıkıyor mesela dıwland edince fark cıkıyor ortaya

9. bizekolik

bizekolik Kıdemli Üye

Seviye:
    alt yapıları türk telekom olan uzantılı hizmet alıp toptan parekendeye sunup pazar dan pay almaları cunku pahalı bir internet türkiyede var herkesın gozü türkiyede ucuza hizmet edip pahalıya mal ediyorlar örnek tt.net
    arkadslar sorun fiyatta!!
    eskiden tek olan süperonline şimdiki rakipleri arttı.serbest pıyasaya izin verildi.
    ama fiyatlar hala pahalı.....
    kendi ülkemiz de pahalıya internet kullanmak ?

10. cahitt

cahitt Üye

Seviye:
    peki 24 aylık sözleşmenin iptali durumunda ne kadar tazminat ödeniyor? bilen var mı..

11. apocahpto

apocahpto Kıdemli Üye

Seviye:
    onu bılmıyorumda ...

türk telekomdan çok kazık yiyoruz ben şahsen kotalı kullanıcıyım ve günde ortalama 3 saat civarı internete giriyorum ve hiç birşey indirmiyorum fatura 62 ytl geliyor... sınırsıza geçmeyi düşünüyorum en yakın zamanda

12. Fethi Aktunç

Fethi Aktunç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    [/QUOTE]

Bu testlerde server önemli sanırım..ilk verdiğiniz link ingiltere üzerinde olan bir server..TTnet nereyi server olarak kullanıyor bilmiyorum ancak..Eğer Türkiye'de ise daha hızlı olması normaldir..

13. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    aynı durum bende de oldu okuldan gelip internete 2-3 saat giriyordum bir bakmışım kotayı geçtim şimdi ise sınırsız internet 2 ay oldu geçen ay 40GB bu ay şu ana kadar 40GB kota oldu:in:

14. Murat Kıyak

Murat Kıyak Üye

Seviye:
    ben de hız testini yaptım download 865 upload 202 bağlantı 1 mb limitsiz kullanıyorum ancak koçnet kullanıyorum ve de çok memnunum süre taahütü de vermedim :)

15. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Benim hız testimde iki sitede de birbirine yakın değerler çıktı :)

16. ufuk güneş

ufuk güneş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Mesela quicknet sadece sitelere hizmet verirken turbonet her ilçede değil,max. rahatlama için biraz daha zamana ihtiyaç var..