Alyan Setinizle İlgili Bir Anket (Şikayet Ettiğiniz Noktalar)

Alyan Setinizde eksik gördüğünüz ya da şikayetçi olduğunuz alanlar

• Toplam katılım
    129
Tepki
11
Bisiklet
Merida
Btwin rockrider multitool kullanıyorum Bisikletimi bu alyanlar ile topladım. 1 seneden fazladır kullanıyorum tek sıkıntısı biraz ağır. Alyan uçları gerçekten dayanıklı ve bozulma olmadı bayada zorladım.
NOT: diğer multitool lardan farklı olarak 6 vida rotor vidaları için tork alyanda mevcut bu yönden diğerlerine göre daha iyi diyebilirim, iyi geceler.
(link)

Scudo

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
yıldız alyan yok
zincir sökme yok
uçları yalama oluyor
düz torvida çok geniş bazı vidaların içine girmiyor
kimi yerlerde kısa gelebiliyor boyları yetişmiyor yada yanyana çok geniş olduğundan kadrodaki dar alana girmiyor alyan

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Gökhan Toros

Sıkıntı yok sen bilirsin :) Detaylara ihtiyaç olabileceği için yazdım ben öyle.

Tepki
25
Bisiklet
Specialized
saplar büyük ve kullanışsız oluyor genelde çevirmesi güç olabiliyor...

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Mehmet H.

Bu bahsettikleriniz birbiriyle çelişiyor aslında;
Taşınabilir bir set olduğu için sadece acil durumlarda kullanılacak aletler gerekiyor. Zincir anahtarı vs. tamam, doğru ama bunlar eklendikçe ve boyu biraz uzatılınca, tasarım çok büyüdüğü için 2. bahsettiğiniz "bazı yerlere girmiyor" sorunu ortaya çıkıyor.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ankette bana uygun kismini bulamadim yazayim :)
Govdesi etli olunca alyan ucu kullanirken bazi bolgelerde cevirme guclugu yasaniyor. Ozellikle bisikleti cizmek istemiyorsaniz ceyrek turluk dondurmeden sonra cikarip tekrar takmaniz gerekebiliyor.
Sonucta basit 2-3 secenekli alyan caki / setlerden 18 - 20 uclulara kadar model cok. Ancak dedigim sorun cogunda gecerli...

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Bu iş ne kadar para, o kadar köfte.

Bisikleti alırken gene Giant'a ait şu alyan'ı aldım, kalitesinden, hafifliğinden memnunum. Küçük olduğu için yanımda taşıması ve kullanımı rahat, torku uygulaması kolay ve sağlam. Genel olarak alyan anahtarlarının ortak problemi üstünde gerekli gereksiz bir çok alyan içerdiğinden gereksiz ağır olmaları. Bence bisiklete binerken en azından yanınızda taşınacak alyanın 9'lu falan olmasına çok gerek yok.

http://www.peytonsbikes.com/images/library/large/giant-tool-shed-5-184519-1.jpg

Tek sıkıntı hafif olmasına rağmen biraz yer kaplıyor.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ergonomik olmadıkları yönünde bir şık daha eklenebilirmiydi ki acaba? (Gelen mesajların bazılarından bunun bir sorun olduğu anlaşılıyor) Ya da ne olduğu belirtilerek "Diğer" diye bir şık. Gerçi verileri nasıl analiz edeceğini anlayamadım ama o yüzden açık uçlu soru belki yerinde olmayabilir. Analiz için NVivo falan mı kullanacaksın Gökhan acaba?

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
ben tek tek olanlardan alıp kullanıyorum, daha kullanışlı. ama her zaman lazım olan kaybolmuş oluyor. ucu bozulan olursa demir testere ile kesip devamını kullanıyorum genelde.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Bisikletimde alyan çakısı veya seti taşımıyorum. Bütün vidaları söküp Loctite 242 ile kaplayıp tekrardan sıktım. Bu şekilde titreşimden dolayı düşme veya gevşeme olmuyor.

Evde bakım için kullandığım alyan seti ise açılı kullanılabilir türden.

(link)

Oval olan taraftan 45 dereceye kadar açı verip sıklabiliyorsunuz. Her tarafa ulaşabiliyor. Ayrıca yalama olmuş vidalarda iki yerden kavradığı vakit , bu set ile sökmek gayet kolay.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
82 katılım olmuş. Herkese teşekkür ediyorum.

Tahmin ettiğim gibi en yüksek oran alyanın başının sıyırması ile ilgili geldi.
Kadroya takılamaması ise %30 oy aldı ki o beni oldukça şaşırttı. Kadronun üstüne pompa bile takmayı sevmeyen biri olarak, beklemediğim bir sonuç oldu.

Anket açık kalıp devam etsin, verileri tezime son gün ekleyeceğim. Fakat sonuçların artık neredeyse kesinleştiğini düşünüyorum. Ağırlığın değişmesini beklemiyorum. O nedenle çalışmayı bu oranlar üzerinden götüreceğim.

Belki Pazar günü bir anket daha açacağım, yeni bir tasarımla. Onunla ilgili sorular soracağım.