b'Twin Ultra 700 kullanıcıları

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O ses için düşündüğüm iki nokta var. Biri Aluminyum esnemesi, iki bottom bracket denilen, göbeğin geçtiği alanın aluminyum ile sürtünmesi.

Scudo

Mrttkgz

Üye
Tepki
31
İsim
Murat T.
Bisiklet
Salcano
@HakanMaktav aynı sorunu dün bende hissettim ses geliyor çat çat diye bariz duyuluyor ama nerden olduğunu çözemedim sanki çatlak sesi gibi ama daha 100 km olmadı ne olacak die düşünüyorum belki kullandıkça oturur ses geçer. Şöylede bi durum var kafaya takacak şey bulmak istiyorsan illaki bulursun bisiklette en güzeli fazla dinlemiyeceksin yoldaki akışına ver o yetiyor insana bence

• Beğen
Tepkiler: Groims

HakanMaktav

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
@Mrttkgz benimki seleden kaynaklıydı çözdüm hocam ben benim sorunu bi kere bisikleti seleden tutup silkeleyin sertçe ses geliyorsa sorun seledir

Evet arkadaşlar size çok zor bir soru, el pompası mı ayaklı pompa mı ya da her 2side mi ? :D (link) istinaden

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@HakanMaktav Dostum ikisi de lazım. Şu el pompası iyi ancak basınç göstergesi yok. Basınç göstergesi çok farkettiriyor, ben basınca bakmadan bastım bastım taş gibi oldu lastik yani gram çökmüyordu basıncına baktım 80, sonra az daha bastım 90 olmuş :D Yani kafadan 100 psi basmayı tahmin etmek çok çok çok zor :D giyo-gf43f bu pompayı aldım Doğa bisikletten çok memnunum, el için de ayrıca alabilirsin.

HakanMaktav

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
@Auron Sanchez işin içine maddiyatta giriyor en iyisi göstergeli mi alayım :D el içinde öncelikli niyetim el pompası yollarda kalmamak için :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@HakanMaktav Sedonanın 20 liralık el pompası var onu al şimdilik iki başlıkta uyumlu 80 basıyor rahat :D Yolda kalmazsın o kadar takma

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@HakanMaktav Sitede 120 yazıyor da ben onla bastım sonra basıncına baktım 80 basmıştı. Çok uzun süre basarsan 90 95 olur da 10 15 dk basman lazım :D

HakanMaktav

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
Hepsiburadada bakıyorum şimdi pompadan daha mantıklı değil mi hars hars basmaya çalışmaktansa :D

urkmez39

Aktif Üye
Tepki
159
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
ayaklı bir pompa ile 10-12 basışta 100-110 psi basabiliyorsunuz, kompresörden daha sağlıklı olur. Bir tane de çift yönlü el pompası almak lazım, basınç göstergeside olursa daha iyi olur.

Mehmet Cetinbudak

Aktif Üye
Tepki
242
İsim
Mehmet Cetinbudak
Bisiklet
Cannondale
Decathlon gönderdiğim ALUR 700 bisikletimin tüm kontrollerini yapmışlar.
Herhangi bir sıkıntı yok dediler.
Bugün bana geri göndereceklermiş.
İlgilenen arkadaş bizzat kendisi sürüş testi yaptığını, kendisinin de bisiklet kullandığını ve bisiklet camiasında yol bisikleti ile ilgili uzman arkadaşlarına da konuyu danıştığını söyledi. Gıcırtı, ses ile ilgili olabileceğini düşündüğü tüm bileşenlere baktığını fakat herhangi bir sorun görmediğini belirtti.

Gönül rahatlığıyla bisikletinize binebilirsiniz, herhangi bir durumda yine her zaman yardımcı olmaya çalışırız dedi.

İlgililer, açıklama yapıyorlar, destek oluyorlar, kibarlar, sevdim bu çocukları.

Gönlüm rahatladı, ama yine de bisiklet fazlalığından satacağım gibi gözüküyor ALUR 700'ümü.

Hayırlısı bakalım, gelince yine denerim, merak eden olursa haber veririm.

Arkon

Üye
Tepki
6
İsim
Ugur
Bisiklet
b'Twin
Ulta 700 AF makinam sonunda geldi. Ama maalesef arka lastik patlak yollamışlar. Decathlon nasıl böyle bir şey yapar anlamıyorum. Neyse ki yedek iç ve dış lastik gönderdiler hemen. Bisiklet yanında kilitli pedal, ön arka ışık, zil ve bir kaç anahtar yollamışlar. Daha kullanamadım ama çok iyi bir bisiklet olduğunu hissediyorum :DD

IMAG2491.jpg IMAG2490.jpg

Arkon

Üye
Tepki
6
İsim
Ugur
Bisiklet
b'Twin
@kıvanç özkarayel

Teşekkürler Kıvanç, yarın takımla çıkıcam bakalım 100km ilk deneme.

@Auron Sanchez

Kardeşim iç lastik sağlam çıktı sadece dış lastiği değiştirdik.

Artık sürüşe hazır :)

Mrttkgz

Üye
Tepki
31
İsim
Murat T.
Bisiklet
Salcano
@HakanMaktav hocam dün sesin dediğin gibi seleden geldiğini anladım sanırım aynı sorun seninkiyle ama çözüm bulduğunu yazmışın acaba Nasıl yaptın ne yaptın yardımcı olurmusun