Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alüminyum suluk boyası çizilmemesi için nasıl bir kafes tipi seçilmeli

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında emrah9700 tarafından paylaşıldı.

1. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar alüminyum suluğum var ve bütün boyaları çizildi kalkdı ve çok kötü bir görünüme döndü, şimdi suluk kafesini carbon almayı ve suluğumuda yeni bir alüminyum sulukla değişmeyi düşünüyorum, kafes carbon, sulukda alüminyum, düz yada sıcaklığı ve soğukluğu tutan modellerden olmak şartıyla aliexspress sitesinden hesaplı olarak ne tip suluk ve kafesler önerirsiniz.
    Malum havaların soğmasıyla sulukdaki su 15dk içinde buz gibi olup terli vaziyetde içilemeyecek soğukluğa ulaşıyor.
    Almışken hem hafif hemde birbirini çizmeyecek türde ve ısıyı koruyan model alayım diyorum.

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Birtan Kolburan ve emrah9700 bunu beğendi.
  3. emrah9700

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Plastik olanlar normalde koku yapıyor ama heralde bu termal olduğu için iç kısmı plastik olmuyor ama termal olsa bile sıkıla bilme özelliğide var yani, eğer öyleyse kullanışlıymış

4. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  5. emrah9700

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benimki o kadar sıkıki sesi bırakın çıkarırken bisiklet havaya kalkıyor :D, ses falan olmuyor ama çiziliyor işde

6. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Murat'ın bahsettiği sulaktan iki tane aldım 2 tane de xlc suluk kafesi ne ısınma var ne koku ne çizilme ne ses .Hiç metal suluk işine girmeyin boşuna masraf boşuna ağırlık bence

emrah9700 bunu beğendi.
  7. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Metal suluk her türlü çizilir. Çaresi yok. Şahsen kokulu su içmektense çizik suluk kullanmayı tercih ediyorum. Tavsiyem üzeri boyalı olmayan aliminyumun orijinal rengini taşıyan suluklar tercih edilebilir. Çizildiğinde çiziğin altından da aynı renk çıktığı için görüntü ilk alındığında süper görünen ancak kısa sürede çizilince rezil olan boyalı suluklarınkinden daha iyi oluyor. Suluk kafesi metal olursa çizilme daha çok olduğu gibi sürekli çıkardığı ses de rahatsız eder. Plastik kafes en yumuşak malzeme olduğundan en az çizilmeye neden olur ve ses yapmaz.

İki yıldır 20 liraya aldığım 750 cc. lik metal ve üzeri boyasız bir termos kullanıyorum. Özellikle kış için en iyi çözüm termostur. Bazen saatlerce ayazda sürüyoruz. Termos dışındaki çözümlerde kısa bir süre sonra buz gibi suya mahkum olursunuz. Termos ise saatler sonra bile suyunuzu çok az bir ısı kaybıyla içmenize olanak verir.

emrah9700 bunu beğendi.
  8. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Plastik kafes seçilmeli

emrah9700 bunu beğendi.
  9. Burak_Dingiloglu

Burak_Dingiloglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hocam Stanley tavsiye ederim biraz pahalı ama parasını hakediyor zaten çoğu dağcının kullandığı marka. Çizilmesinden bende şikayetçi olmuştum çözümü Cannondale matara kafesini şeffaf bantla sararak çözmüştüm.

10. emrah9700

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    iyi olucağını bende düşünüyorum aslında koku olayı zaten yazın sıcak havalarda olur genelde ama tabii aldığınız sulukda yazında olmayabilir, hem termoslu hem sıkılabilir diyordu yanılmıyorsam oda ilginç bi özellik..

öyleyse termosun metal renkliside tercih edilebilir. Gerçekden çok önemli bir durum, Su soğuyunca 2 termos su içilecek bir yolculukda yarım termos içilmiyor ve susuz kalınmış oluyor

Sağlam olması açısından metal düşünüyordum, ama tabiki sağlam plastiklerde vardır, karbon görünümüde hoş oluyor ama..

Hımm iyi fikir olabilir..

11. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben almanyadan alü. Sulup almuştım 2 tane, birini merida orjinal kafes biri kendi plastik kafesinde,
    Platikteki hiç çizilmedi diğeri bayaçizildi. Plastiği oyle çok yumuşak kalitesiz değil.

emrah9700 bunu beğendi.