alu ve impetus

yumuth

Üye
Tepki
18
değerli bisikletçiler alu ve iimpetus arasında kaldım çünkü bir arkadaşım impetusun disklerinin yeterli kalitewde olmadığını soyledi sizce disk fren olsun diye impetus mu alu mu alayım genelde dağ bayır kullancam.. tesekkürler

Scudo

özgürakbuz

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Canyon
bence alu al impetusun yanılmıyorsam disk frenleri zoom kalitesiz yani

can demirel

Aktif Üye
Tepki
36
alu al sakın bu yanılgıya düsme disklere aldanma alu al ben alldım çok memnum

Tolga HAN

Üye
Tepki
1
ben bir hafta olalı bisikleti alalı. malsef maddi imkanım impetusa el verdi. ama gayet memnunum. spor amaçlı ev le iş arasını yaz aylarında bisikletle gisip gelmek için aldım. ağırlığı 13.6 kg. vitesler sorunsuz. frenlere gelince tahminimin çok üstünde. bana yetiyor. henüz bir sorun yok. ama bunu zaman gösterecek tabi.

• Beğen
Tepkiler: Alp Kuterdem

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
@Tolga HAN

evet bencede gayet iyi bir bisiklet üstelik ben 380 tl ye aldım .Geliştirmesi de çok rahat çünkü zaten janntlar disk fren uyumlu (değişikliklerle hidrolik yapılabilir.)ben gidon-gidon boğazı değişikleri yaptım amoeba ve scud(gidon-gidon boynu) ikisi 50 dolar. Elcikleri değiştirdim sele değiştirdim,sertlik ayarlı maşa aldım.Arka kaliperi shimano kaliperle değiştirdim.
Maşaya disk fren takma adaptörü gerektiği için ön tarafa v-fren taktırıcam.
120 -130 tl ye maloldu bu değişiklikler ki zaten 500 TL ye düzgün bisiklet yok piyasada :D
Herşey tamamlanınca resimleri burada paylaşıcam işallah:)

Not:Frenleri o kadar kötü gelmedi hatta bugün arka lastik patladı lastiği çıkarttığımda rotora baktım biraz ağır ama oldukça sağlam bir yapısı var

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
diskle uğrasmak biraz masraflı ve zor bir iş kaliteli bir markanın hidroliğini alıp takamıyorsan kesinlikle gereksiz adamı bisikletten soğutur emin ol alan we kulanan arkadsslar memnun olabilirler tabiki ama sorun yasayan arkadaslarda azımsanıcak sayıda deil belirtmekte yarar war kardesim ama tabiki tercih senin.

Tepki
5
bende impetus alcam kötü bir bisiklet deil zaten en az 1 yıl sonra parçalarını değiştircem al sana süper bir bisiklet

Tepki
22
bende impetus siyah aldım gayetde memnunum.zaten kadrosu tüm değişiklere uygundur gdon gidon boğazı sele borusu ve maşasını değişdirdim çok super bir bisiklet oldu kadrosunun siyah olmasıda bir avantaj oldu bana bence kesin impetus al

• Beğen
Tepkiler: Alp Kuterdem