Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Altın yolda yol çalışması ?!

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında caner ünsal tarafından paylaşıldı.

1. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu gün Karşıyakadan Altın yola çıkışta, askeriyenin önünden başlamak üzere deniz tarafı, yolun sağına, esas yoldan beton bloklarla ayrılan ilave bir şerit yapıldığını gördüm. Bisiklet yolu inşaatı olabilir mi? Seçimden önce belediye başkanına böyle bir talep iletildiğini duymuştum.

2. gravesbf

gravesbf Yeni Üye

Seviye:
    Umarım bisiklet yoludur, ama inşallah sonu Pasaporttaki gibi olmaz..

3. Ercüment Özyurt

Ercüment Özyurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Orayı bayraklıdan başlayan bisiklet yolu ile birleştirseler çok iyi olur gerçekten de :)

4. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    bilgim yok ancak 'olursa' düşüncesi bile heyecan veriyor.umarım dediğin gibi bisiklet yoludur.

5. Caner Bozkurt

Caner Bozkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar dün akşamüstü işten eve dönerken o güzelgahı kullandıgımdan orda çalışan işlerden birine sordum buraya bisiklet yolumu yapılıyor diye ama çalışan adam bana oraya sadece kaldırım yapılaçakmış dedi.Malesef bisiklet yolu yokmuş.Görünen o ki bizlere altınyoldan bisikletle geçerken işkence çekmeye devam edecez.Böyle kötü bir haber vermek istemezdim:(

6. caner ünsal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Karşıyaka ile İzmiri bağlayan üzerinde ve çevresinde ulaşım dışında hiç bir faliyet bulunmayan bir yol. Buraya kaldırım istesense saçma diye kimse yapmazdı.

7. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar geçen gün Perşembe akşamı turumuzdan dönerken bizzat çalışmaları yakından gördüm. büyük bir ihtimal ayrı bir yol yapıyorlar bu yol hem yaya hem de bisiklet için olabilir ikisi içinde elverişli gözüküyordu.Eğer gerçekleşirse bizim açımızdan harika bir olay olur çünkü Bayraklı'dan sonra Karşıyaka'ya geçmek bazen kabus olyor bizim için sizinde bildiğiniz gibi.

8. caner ünsal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben dün Altın yoldan geçtim gördüklerim. Asfaltın her iki yanında yer yer 4 metreye varan genişlikte kaldırım yapıldığı ve asfaltın bisiklet binmeyi daha da tehlikeli hale getirecek şekilde daraltıldığını gördüm. Kaldırım yapılan bölümeer eskiden topraktı ve ben hiç bir yayanın bu güne kadar Karşıyakadan İzmire buradan yürüyerek gittiğini görmedim. Yürümek için hem karşıyakada hem de İzmirde çok güzel yerler var . Bir geçiş yeri olan Altınyola bu kadar geniş kaldırım yapılmasını bisiklet karşıtı bir eylem olarak görüyorum. (yok artık o kadar da değil tabi:04: )

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  9. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    kaldırımda yaya yürümüyorsa oranın bisiklet için yapılıyor olma olasılığpı nedir? bence yüksektir:) neden olumsuz yönden alıyorsunuz ki. ben bu kaldırım olayına çok sevindim şahsım adınaç

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  10. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar sizler bir araya gelerek bu konuda belediye baş vurun bence hiç olmazsa hem bisiklet hemde yaya trafiğine için yapsınlar eğer içinizden 10 kişi toplanıp giterseniz sizi kale alırlar

11. mustafa tecimen

mustafa tecimen Üye

Seviye:
    Arkadaşlar dün karşıyaka iskelesinde toplandık biliyorsunuz. Ben vapuru değil altınyolu kullandım ama yol inanılmaz derecede tehlikeli. Sağ gitsem çukur, sola gitsem kamyonun altı :) öyle böyle karşıyakaya vardım. Ama çalışan personele sordum burası bisiklet yolumu oluyor. Malesef kaldırım oluyormuş arkadaşlar. :(

12. UMUT ALAÇİÇEK

UMUT ALAÇİÇEK Aktif Üye

Seviye:
    zaten su anda izmirin her yerinde yol çalışmaları yapılıyor belediye asfalt ekibi yolları asfalt attılar ama 1 hafta sonra gene boru döşemek için asfalt olan yerleri kazıyorlar ne iş anlamadım

Raven_35 bunu beğendi.
  13. mustafa tecimen

mustafa tecimen Üye

Seviye:
    Yollarınız çok kötü durumda. Bunu 45.cumhurbaşkanlık bisiklet yarışı için gelen yarışmacılar söylemiş. EUROSPORT dan izliyorum fransanın dağına çıkıyor adamlar yollar jilet gibi valla yaa. Bizim bırakın dağı,bayırı şehir içi yollarımız almış başını gidiyor.

14. Yetkin Sal

Yetkin Sal Üye

Seviye:
    boşuna dememişler, ingiliz asfaltı türkler yamayı icat etmiş diye, gerçekten yol yapamayan bir milletiz.

O yol sanırım metro durağının etrafını güzelleştirme yenileme sebebiyle yapıldı ama bisikletle de gidilebilir gibi geliyor bana ama yakın zamanda oraya yapılacak avm'ler benzeri şeylerden sonra bisikletçiler için altınyoldan başka bir alternatif gözükmüyor gibi.

15. Murattırpan

Murattırpan Yeni Üye

Seviye:
    selamlar,

Ben salı akşamı Bayraklı'dan karşıyakaya gidişte kullandım o yolu.
    kesinlikle bir yaya yolu olmasına, henüz tam bitmemesine rağmen bizler için son derece kullanabilir görünüyor. Bayraklı tarafında da viyadüğün üstüne çıkmadan aradan geçerek (eski Turyağ fabrikasının orası) Bayraklıya girmek de mümkün oluyor.

16. Salih AK

Salih AK Yeni Üye

Seviye:
    Ben ilk kez bisikletle vapursuz Konak'tan Karşıyaka'ya nasıl giderim diye oradan geçtim. Açıkcası ne yapmaya çalıştıklarını ben de pek çözemedim :D
    Artık bunları kanıksadığım için midir bilmem. Ne yaptıklarını sormak aklımın ucundan bile geçmedi...

Hasan Oğuz ve Sencer Kan bunu beğendi.
  17. swunk

swunk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    bisiklet için gayet elverişli bi yol oldu orası
    en azından eskisinden daha iyi

18. UMUT ALAÇİÇEK

UMUT ALAÇİÇEK Aktif Üye

Seviye:
    belediye oraya çim eker bide bank koyar çogu yerde parklarvar ama oturan yok gereksiz yerler park yapıyorlar bu altınyolda öyle olmasım sakın

19. Racsen

Racsen Üye

Seviye:
    Yeni yapılan kaldırımları kullananlar var mı? Nasıl durumları ? Yol bisikletiyle gidilir mi? Malum ince lastikler :)

20. Hasan Oğuz

Hasan Oğuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de bir İzmir'li olarak şunu söylemek istiyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu yol ve kaldırım ilerini anlamıyorum. Bornova'da bir yol yaptılar yaklaşık 400 - 500 metre kadar. O yol tam 5 sefer kazılıp tekrar yapıldı. Hala da hiç yapılmamış gibi berbat bir durumda. Yazık yani.