Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Altı üstü bir bisiklet"

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında İbrahim Aslanhan tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Ben hastanede çalışmaktayım otomasyoncu olarak.Polikliniklerin acil müdahale odasında hasta kayıtlarını tutmaktayım. Yanımda bir hemşire arkadaşım ile çalışıyorum. Ve bununla ilgili hemen az önce yaşadığım anı sizinle paylaşmak istedim.

Bisikletforum'u okuyordum günlük yaptığım gibi. Sonra da yazıyordum işte. Bana kullandığı cümle şu : "Altı üstü bir bisiklet araba olsaydı ne olcaktı". ( güzel bir cümle değil,iyi karşılamadım.

Ben hiç bir cevap verme gereği duymadım. Demekki akılları bu kadar basıyor. Gerçi bu onların suçu değil. Bu kültüre yabancılar. Haklı mıyım?

2. Samet Demirtaş

Samet Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    haklısınız bu kültüre yabancılar ama bu kültüre yabancılar diyede onları suclamaktan vaz geçmemeliyiz.yurtdışında insanların hepsi bisiklete biniyordamı bu kültürü biliyor , hayır adamlar sahip çıkıyorlar.mesela hatırlayın '' Çılgın Başkan '' dedikleri şu adam hergün bisiklete biniyordamı yanlış park eden bir arabayı tank ile eziyor hayır , bu işle alakası olmasada değerini biliyorlar. bizim insanımız öylemi sadece yaptığı ve yapacağı şeylerini değerin bilir gerisi umrunda olmaz.konuya yanlış yerden girdiysem özür dilerim :)

3. Eren ERDEM

Eren ERDEM Üye

Seviye:
    Durum tam olarak bisiklet kültürü ile de alakalı bir durum değil. Asıl konu karşımızdaki insanın düşüncelerine, hobilerine ve zevklerine ne kadar saygı duyuyoruz?

orhandemir ve Mustafa MISTIK bunu beğendi.
  4. Samet Demirtaş

Samet Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    tabi Türkiye ' deki en büyük problemlerden biride sizin dediğiniz gibi saygı.bizim tabiki iyi insanımız var ama kötülerde çok fazla.sırf bizim bazı insanlarımız yüzünden dinimiz bile malesef kötüleniyor ve adamlarda haklı duruma geliyor , misal.bir turist gelir işte yoldan geçerken bazı krolar saygısızlık yaparlar. bu adam düşünmezmi hani İslamda saygı vardı diye.ulan bu Müslüman halkı ne saygısızmış demezmi ? siz gitseniz yurtdışına size kötü davransalar ulan bu Hristiyanlar ne kadar kötüymüş demezmisiniz bir kişi yüzünden ? sırf 1 kro yüzünden bütün İslam laf yiyor bazen.oysaki İslamda saygının yeri sonsuzdur bunu biliyoruz ama önemli olan bunu karşımızdaki insana açıklamak.

5. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    hayatında hiç bisiklet kullanmıs mı acaba ? keşke sorsaydınız keşke ona bisikletin sağlık ve ruh halimize ne kadar iyi geldiğini anlatsaydınız..bilmiyorsa kullanmasını öğretin eminim ki kısa bir süre sonra gidip bisiklet almak isteyecektir..
    insanoğlu bilmediği kullanmadığı icada hor davranır kötümser...
    lütfen öğretiniz bıkmadan kızmadan...

6. murat dönmez

murat dönmez Üye

Seviye:
    Ben değişik bir açıdan bakmak istiyorum. Keşke herkes böyle düşünse ve bisiklet sürenlere laf atmayı veya taciz etmeyi bıraksalar. Yanlarından geçerken "Altı Üstü Bir Bisiklet" diyerek kafalarını çevirebilseler.

7. Mustafa MISTIK

Mustafa MISTIK Üye

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    ALINTI__ ::: Eren ERDEM

""Durum tam olarak bisiklet kültürü ile de alakalı bir durum değil. Asıl konu karşımızdaki insanın düşüncelerine, hobilerine ve zevklerine ne kadar saygı duyuyoruz?"""

Evet kesinlikle haklısınız, 5 yıldır model araba ve çok uzun süredir amatör telsiz ile uğraşıyorum, çevremdeki insanların %80'i bunları gereksiz görüyor.

ugur T ve İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  8. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Bilseler onlarla güzel vakitler geçirdiğinizi...

9. Yiğit ŞAHİN

Yiğit ŞAHİN Üye

Seviye:
    "bisiklete bu kadar para vereceğime motor alırdım" diyenlerin çoğunlukta olduğu bir ülkeden pek bişey beklemeyin

ugur T bunu beğendi.
  10. Eren ERDEM

Eren ERDEM Üye

Seviye:
    eski bir motosiklet kullanıcısı olarak, aynı cümleyi motosiklet kullanırken de şu şekilde duymanız mümkün oluyor ' o paraya sıfır şu araba alınırdı'

Ülkemizde herkesin ortak özelliklerinden biri de ücretsiz ekonomi ve yatırım danışmanlığı.

11. ismail baran

ismail baran Üye

Seviye:
    Arkadaşlar çevremizde öyle insanlar varki, benim en samimi olduğum insanlar arkadaşlarım bile beni kaskla eldivenle gördüklerinde akla alınmayacak laflarla dalga geçiyorlar. Arabalarıyla yanımdan geçerken sert frenle beni korkutmak isteyenler (birgün aynı yolla beni yolun dışına bile attılar allahtan ne bende ne bisiklette hasar var.) Sırf bu yüzden çarkadaş çevrem azalıyor. Ama yapacak birşey yok üç beş cahil yüzünden zevkimden ve sporumdan vaz geçmem...

Harun Salcı bunu beğendi.
  12. İbrahim Ozan

İbrahim Ozan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İnsanımız Bol keseden atıyor bu aksam kuaförde tras olurken tras eden arkadasım abi senin bisikletinin ne özelliği varda O kadar para ediyor Üzerinde süsü felan yok dedi dedimki ; ben ne anlatsam anlamazsın müsait bir gününde gel bi kaç tur bindireyim anlarsın o zaman banada hak verirsin dedim

İnsanımız aslında hiç bilmiyor ve anlamıyor bence biz ne kadarda dil döksekte bos sanırım bizleri bir gün insallah anlarlar diye umuyorum...

13. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Uzun zaman önce bu düşünce yapısına cevap vermeyi bıraktım.çünkü bu tarz düşüncede olan bir insan sizin vereceğiniz her türlü cevap için mantığını kilitlemiş durumdadır,boşuna yormayın sakın cevap yetiştirmek için.Keyfinize bakmak en iyi çözüm :)

14. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Farklı olmak güzeldir :) Sallaaaaa

Kadir Baykara bunu beğendi.
  15. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Yemek yemek ve işe gitmek haricinde ki herşey acayip garip ve utanılası gelir milletimize.

Çocukken türlü zahmetlerle birikimlerle edindiğim patenlerime herkes dalga geçerek baktı...Bende dalga geçercesine bindim...

Okulda PC oyunculuğuna başladık " Çocuk musunuz siz ne oyunu! " dendi...Çocuklar gibi oynadım, güle eğlene...Hâlâ vazgeçilmezim.

Rock dinledik Rap dinledik özenti olduk...Özeneee bezeneee dinledim...İcra ediyorum hatta...

Anime izledik, çizgi roman okuduk "Olum bebemisin sen, çizgifilmlerle uğraşıyon..." dendi.Deli gibi anime izliyorum, gümbüüür gümbür...OOooh!

Şimdi de hayallerini kurduğum bisikleti aldım, " Lan evin var araban var ne gerek var, çocuk musun?! " diyorlar.

Önemli olan yaptığımız şeylere ne kadar bağlı olduğumuzdur.Kimse bize saygı duymak ya da yaptıklarımızı tasvip etmek zorunda değil.O güzel beyinlerini yormasınlar hatta.Bakınız zamanında bana bakıp dalga geçen çevrem şimdi üstte saydığım şeyleri yapıcam diye kafayı yiyor.Neden?Çünkü ben yaptığım şeylere saygı ve sevgi duydum, sadece yapmaya devam ederek bunları savundum.Sadece sabır ve azim.

16. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    İş yerinde bir arkadaşımız var Housekeeping. Arada muhabbetimiz olur. O da işe bisikletle gelir gider, eski bisiklet tabi. Sabit fikirli bir insan degil. Zaman geçtikçe bisikleti gördükçe orasını burasını sorar bende sıkılmadan anlatırım bak burası böyle bu işe yarıyıor eğer böyle olsaydı daha farklı olurdu gibisinden. Sonra bunun kafa iyice sarmaya başladı ve gitti ucuzundan bir yol bisikleti aldı Salcano XRS 200. Sonuçta bu bilinç onun kafasına yerleşti ve nasip olursa ileride daha iyi bir bisiklete sahip olma peşinde.

17. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlarım hepinizin yazısını sıra ile okudum. Hepinize hak veriyorum. Hepiniz çok haklısınız. Biz kendi işimize bakalım. Nasıl olsa düşünceleri hep aynı kalcaktır. Düşüncesi değişenlerin sayısı az olcaktır. Teşekkür ederim hepinize.

18. Orhan E.

Orhan E. Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bizim insanımız gösteriş meraklısı. Bunu demekteki amacım şuydu insanlar bütün bisiklete binenleri imkanları olmadığı için başka ulaşım aracını kullanamadığı için bindiğini zannediyor. Bunun çok zevkli bir spor olduğunu anlayamıyorlar. Bu da çok üzücü... En basitinden bir örnek vereyim size. Bisikletimin yanında bir de arabaya sahibim (allah herkese gönlünce nasip etsin) Son 2-3 haftadır gitmem gereken yerlere bisikletimle gidiyorum. Ama etrafımdaki insanlar bunu şu şekilde yorumluyor "Aaa Orhan arabana ne oldu pahalı mı gelmeye başladı sattın mı yoksa" falan filan diye sorularla bana geliyorlar. Anlayamıyorum onları :s . Ya şu avrupalı insanları hiç sevmem ama neden bu insanlarda gösteriş denen olay yok? Neden bu insanlar daha mantıklı düşünüyor?

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  19. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Burası Türkiye, Orası Avrupa. Avrupalının düşünce yapısı bizden çok daha farklı. Medeniyet Anadolu'da başladı ama Avrupa medeniyeti alıp oralar götürdü ve bizi de geçtiler bazı şeylerde(maalesef).

20. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yanlış bilmiyorsam, Belçika olması gerek. İşe bisikleti ile gidip gelenlere km başına 0.5 € veriyorlar.